Girişim Ofisleri'nde bu hafta Girişim Fabrikası'nı ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta Girişim Fabrikası'nı ziyaret ettik

girisim-ofisleri-logoGirişim Ofisleri'nde bu hafta Özyeğin Üniversitesi'nde Girişim Fabrikası'nın ofisini ziyaret ettik. Turkcell'in de desteklediği Girişim Fabrikası, yeni girişimler için bir kuluçka merkezi.

Webrazzi okuyucularının yakından tanıdığı Girişim Fabrikası'nda şu anda 9 girişimde 40 kişi çalışıyor. Startup Weeekend'de birinci olan Library Of Stuff, Meselen, Kupon Now, TinkFabrik, ShopKrowd, Gülyabani Game Studios ve Antropi girişimcilerini programda görebilirsiniz. Girişim Fabrika'sında yer alan girişimleri ve merkezin ortamını daha yakından tanımak için Girişim Ofisleri’nin bu bölümünü kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Girişim Ofisleri’nin diğer bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. Ahmet Ahmet

  Ben beyefendiyi fazla sert ve mesafeli buldum askeriye komutanı gibi. İzlediğim en itici girişim ofisleri bölümüydü. Neyseki Ümit abi güleryüzlü bir insanda onun enerjisiyle tahammül edebildim.

 2. Thinkfabrik çok hoşuma gitti. Tanıştırdığınız için teşekkür ederiz :)

  1. Quirky klonu Tinkfabrik daha önce sitede tanıtılmıştı zaten. https://webrazzi.com/2012/12/17/tinkfabrik/

 3. tinkfabrik.com gayet güzel iş çıkarmış. fakat bir husus dikkatimi cekti: Teslimat bölümünde; Her ürün özel Markafoni kutusunda, hassasiyetine uygun olarak paketlenmiş bir biçimde teslim ediliyor. Markafoni ne alaka anlamadım?

  1. Değişiklik yapılmış, Her ürün özel Tinkfabrik kutusunda, hassasiyetine uygun olarak paketlenmiş bir biçimde teslim ediliyor.

   Buradan şunu anlıyorum, girişim fabrikası desteği bile olsa kopyala yapıştır alışkanlıklarından vazgeçemiyoruz.

   Gelen olumsuz yorumlara cvp verip açıklama yapmak küçüklük değil büyüklük göstergesidir, zira mackolokik sahibi Erdem Yurdanur bey bile bunu yapıyor.

  2. Salih Tinkfabrik Salih Tinkfabrik

   Hukuki dökümanlar hazırlanırken örnekleri inceleniyor. Bazı dökümanlar ise hukuk bürosunun önceki işleri üzerinden düzenlemeler yapılarak hazırlanıyor. Sanırız gözlerinden kaçmış. Bildiri için teşekkürler =)

 4. Onur T. Onur T.

  Neden kimse Türkçe konuşmuyor?

  Angel, partnership, time line vs.. Daha karizmatik olunuyor böyle herhalde.

  1. "Live olmak" yerine aktif olmak veya canlıya almak tabirini kullanmaya çalışın arkadaşlar.

   TinkFabrik çok sevdiğim bir girişim. Umarım seslerini duyurabilir, ürün çeşitliliğini arttırabilirler. Gülyaban Gamesin oyunu da çok başarılı. Yayınlandığında hemen denemek isterim.

   1. Evet benim de dikkatimi çekti.Eskisi gibi değil.Artık bu şekilde konuşmak itici geliyor.Zamanla daha dikkatli ve düzgün konuşulacağına inanıyorum.

 5. gerçekten de thinkfabric dışındakiler yalan, gerçi onun da önünde uzun yıllar var daha.

  eşya takası falan ne allah aşkına? akşam muhteşem yüzyıl izlerken çıkmış gibi fikirler.

  girişimciler yakında gerçek hayatta işlerin hiç de düşündükleri gibi gitmediğini görecekler. ama bu da güzel bir tecrübe olacak hepsine.

 6. Gulyabani Games'in yazılımcısını gafil avlamışsınız =)

 7. Haluk Akın Haluk Akın

  Özyeğin Üniversitesi'nin girişimcilere verdiği bu katkı eşsiz.

  Verdikleri emeğin karşılığını almalarını umuyorum.

 8. Cool olacağım derken acaip itici bir İngilizce-Türkçe karışımıyla saçmalamamak gerek. Güzel buluşlar ve tasarımlar güzel Türkçe ile anlatılamıyor mu? Düşündürücü...