Modern.IE ile web sitenizin Internet Explorer uyumluluğunu inceleyin
Web Tarayıcılari

Modern.IE ile web sitenizin Internet Explorer uyumluluğunu inceleyin

Microsoft, web geliştiricileri tarafından sıkça eleştirilen internet tarayıcısı Internet Explorer'a eski itibarını kazandırmak için yeni bir analiz sitesi daha açtı. Modern.ie dresinde yer verilen araçlar web sitelerinin IE için daha uyumlu hale getirilmesine aracılık edecek.

Modern.ie web sitenizin Internet Explorer'ın yeni ve eski sürümlerine dair uyumsuzlukları taramakla işe başlıyor ve sorunları nasıl çözebileceğinizi açıklıyor. Sorunlara karşı çeşitli araçlar ve kaynaklar da yer alan sitede Windows 8'in dokunmatik arayüzüne uyumluluk da test ediliyor.

modern.ie

Microsoft'ta Internet Explorer'dan sorumlu genel müdür konumundaki Ryan Gavin, trafik yoğunluğuna göre sıralanan ilk 5000 websitesinin yüzde 40'ının güncel olmayan yazılım kütüphanelerini kullandığını söylüyor. Gavin'e göre bu durum sadece Microsoft'u değil, diğer modern tarayıcıları ilgilendiriyor ve geliştiricilerin gerekli güncellemeleri yapması gerekiyor.

Internet Explorer'ın 9. ve 10. sürümlerinin yeteneklerine dikkat çekmek isteyen Modern.ie, çapraz tarayıcı uyumluluğunu gözeten web geliştiriciler için Browserstack.com'dan 3 aylık ücretsiz hesap da hediye ediyor.

Dilerseniz siz de web sitenizin Internet Explorer tarafındaki performansını Modern.ie adresinden görebilirsiniz. Internet Explorer 10'un HTML5 ve CSS3 yetenekleri için ie.microsoft.com/testdrive ve beautyoftheweb.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Aziz Arslan Aziz Arslan

  İlk 5000 web sitesinin %40'ı neden güncel olmayan yazılım kütüphanesi kullanıyor Internet Explorer "Genel Müdürü" Ryan Gavin'e sormak gerekiyor. Belki Internet Explorer 6, Internet Explorer 7 ve Internet Explorer 8 içindir?

  Yıllardır biz arayüz geliştiricilerinin düşmanı olan Internet Explorer güncel kütüphaneleri kullanmamıza izin veriyor mu sanki?

 2. Oldum olası bu ie den gıcık kapmışımdır.. yıllardır bana çektirdiklerini bir ben bilirim.. işimin %30zunu ie için harcadım.. Dünyada ki yazılımcılar ienin kaderini değişitirdi bence. çünkü ben her kurulum yaptığım bilgisayarda ieyi siliyor crome veya alternatiflerini kuruyorum..

  Yazılımcıların gönlünü kazanmadan piyasada sürekli kan kaybedecek ie.. Yıllardır microsoft insanlara kendi standartlarını dayatmaya çalıştı ama artık zaman değişti ve insanlar uyandı..

  Asp.net ile web siteleri yapıyorum ve sürekli değişen bir mimari ile karşılaşıyoruz..

  biraz nefes alın..

  ilk başlarda

  asp.net 1.2.3.4 diye devam ettim

  sonra olay mvc 1.2.3.4 diye devam etti yazılım çöplüğüne döndü olay.. istikrarlı gitmedi hiçbir yenilik..

  hepsine bakın ve farkları görün..

  Şuanki aklım olsa asla girmezdim.. neyse galiba hiçbirşey için için geç değil.

 3. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Bu Microsoft'un ayıbı. Web'e neler yaptıklarını söylüyorlar resmen. İnsanlar yıllar PNG bile kullanamadı sizin yüzünüzden.

  IE'i windows updaten çıkartıp kendi başına bir update sistemi yapmayı akıl ettiler mi bilmiyorum. ama buna ihtiyaçları var.

  1. Ancak ie yer yüzünden silinince akıl etmek gelecektir akıllarına.

 4. Jquery son sürümü ile IE desteklemiyor. oh olsun IE bitiyor :)