Modern.IE ile web sitenizin Internet Explorer uyumluluğunu inceleyin

Modern.IE ile web sitenizin Internet Explorer uyumluluğunu inceleyin

Microsoft, web geliştiricileri tarafından sıkça eleştirilen internet tarayıcısı Internet Explorer'a eski itibarını kazandırmak için yeni bir analiz sitesi daha açtı. Modern.ie dresinde yer verilen araçlar web sitelerinin IE için daha uyumlu hale getirilmesine aracılık edecek.

Modern.ie web sitenizin Internet Explorer'ın yeni ve eski sürümlerine dair uyumsuzlukları taramakla işe başlıyor ve sorunları nasıl çözebileceğinizi açıklıyor. Sorunlara karşı çeşitli araçlar ve kaynaklar da yer alan sitede Windows 8'in dokunmatik arayüzüne uyumluluk da test ediliyor.

modern.ie

Microsoft'ta Internet Explorer'dan sorumlu genel müdür konumundaki Ryan Gavin, trafik yoğunluğuna göre sıralanan ilk 5000 websitesinin yüzde 40'ının güncel olmayan yazılım kütüphanelerini kullandığını söylüyor. Gavin'e göre bu durum sadece Microsoft'u değil, diğer modern tarayıcıları ilgilendiriyor ve geliştiricilerin gerekli güncellemeleri yapması gerekiyor.

Internet Explorer'ın 9. ve 10. sürümlerinin yeteneklerine dikkat çekmek isteyen Modern.ie, çapraz tarayıcı uyumluluğunu gözeten web geliştiriciler için Browserstack.com'dan 3 aylık ücretsiz hesap da hediye ediyor.

Dilerseniz siz de web sitenizin Internet Explorer tarafındaki performansını Modern.ie adresinden görebilirsiniz. Internet Explorer 10'un HTML5 ve CSS3 yetenekleri için ie.microsoft.com/testdrive ve beautyoftheweb.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.