Online kelime oyunu Kelimelik'ten yeni bir seçenek

Her geçen uygulama mağazalarındaki kelime oyunları uygulamaları hızla artarken, Kelimelik farklı bir seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.
Online kelime oyunu Kelimelik'ten yeni bir seçenek

kelimelik oyunuMobil oyun kategorisinin en çok talep görenlerinden birisi hiç kuşkusuz kelime oyunları. Her geçen uygulama mağazalarındaki kelime oyunları uygulamaları hızla artarken, Kelimelik farklı bir seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Deniz Aydınoğlu ve Neslihan Aydınoğlu tarafından kurulan He2 Apps'in bir oyunu olan Kelimelik, tur tabanlı oynanan bir kelime oyunu. Oyunun amacı ise 15'e 15'lik bir alanda her tur değişen yedi harfi kullanarak en fazla puana sahip olan kelimeleri oluşturmaya çalışmak.

Kelimelik'e e-posta, facebook ve rastgele giriş yapılabiliyor. Online olarak oynanan oyun, tur tabanlı olarak oynanıyor ve diğer kelime oyunlarının aksine oldukça sakin bir oynama tarzına sahip. Geliştiricilerden aldığımız bilgilere göre oyun turları 15 güne kadar uzayabiliyor. Ancak geliştiriciler hızlı oynamayı sevenleri düşünerek, aynı anda 20 adet oyun açma özelliğiyle birlikte oyun hızının artırılmasını sağlamış.

kelimelik oyunu iphone android ipad kelimelik-2 kelimelik-3

Reklamdan para kazanacak

Oyunun gelir modeli reklam gösterimi üzerine kurulu. Ancak geliştiricilerden aldığımız bilgilere göre gelecekte 'pro üyelik ve reklamsız kullanım' modeli hayata geçirilecek. Öte yanda ilginç oyun özelliklerini açmaya yardım eden uygulama içi satın alınma özelliklerinin de Kelimelik'e uygulanması planlanıyor.

Biraz da oyunu geliştiren şirket olan He2 Apps'ten bahsedelim. He2 Apps'in App Store ağırlıklı olarak yayınlanmış sekiz adet uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar; Patch Catch, Magical Hats, Komik Replikler, Arkadaş Okey, Chat Kapı, Okey 101 Online, Okey Online 51 ve Kelimelik. Aldığımız bilgilere göre He2 App'in yayınladığı uygulamalar şu anda 700 bin kişiye ulaşmış durumda. Özellikle Arkadaş Okey'in aylık 80 bin aktif oyuncusu bulunuyor.

Android sürümü yolda

He2 Apps iOS odaklı oyunlar geliştirdiği için gelecekte yayınlanan oyunların Android sürümleri kullanıcılarla buluşacak. Öte yandan gelecekte daha büyük projelere imza atmak isteyen kurucular, küçük ama çalışkan bir ekip görünümüyle yollarına devam edeceğini paylaşalım.

Kelimelik oyunu online ve tur tabanlı bir oyun olduğu için oyunda bulunan kullanıcıların sayısı hayati bir öneme sahip oluyor. Oyunun yayınlanmasının üzerinden henüz birkaç gün geçtiği için bekleme süresi uzun olabiliyor. Ancak oyuncu sayısının artışıyla bekleme süresinin azalacağı belirtelim. Öte yandan uygulama mağazalarında bulunan diğer kelime oyunlarından farklı olarak yavaş bir oynama stiline sahip olan Kelimelik'in kısa zamanda hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşacağını düşünüyoruz.

Şu anda iOS'lar için yayınlanan Kelimelik, kısa bir zaman içinde Android işletim sistemleri için Google Play'deki yerini alacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.