Online kelime oyunu Kelimelik'ten yeni bir seçenek
Mobil

Online kelime oyunu Kelimelik'ten yeni bir seçenek

 • Her geçen uygulama mağazalarındaki kelime oyunları uygulamaları hızla artarken, Kelimelik farklı bir seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

kelimelik oyunuMobil oyun kategorisinin en çok talep görenlerinden birisi hiç kuşkusuz kelime oyunları. Her geçen uygulama mağazalarındaki kelime oyunları uygulamaları hızla artarken, Kelimelik farklı bir seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Deniz Aydınoğlu ve Neslihan Aydınoğlu tarafından kurulan He2 Apps'in bir oyunu olan Kelimelik, tur tabanlı oynanan bir kelime oyunu. Oyunun amacı ise 15'e 15'lik bir alanda her tur değişen yedi harfi kullanarak en fazla puana sahip olan kelimeleri oluşturmaya çalışmak.

Kelimelik'e e-posta, facebook ve rastgele giriş yapılabiliyor. Online olarak oynanan oyun, tur tabanlı olarak oynanıyor ve diğer kelime oyunlarının aksine oldukça sakin bir oynama tarzına sahip. Geliştiricilerden aldığımız bilgilere göre oyun turları 15 güne kadar uzayabiliyor. Ancak geliştiriciler hızlı oynamayı sevenleri düşünerek, aynı anda 20 adet oyun açma özelliğiyle birlikte oyun hızının artırılmasını sağlamış.

kelimelik oyunu iphone android ipad kelimelik-2 kelimelik-3

Reklamdan para kazanacak

Oyunun gelir modeli reklam gösterimi üzerine kurulu. Ancak geliştiricilerden aldığımız bilgilere göre gelecekte 'pro üyelik ve reklamsız kullanım' modeli hayata geçirilecek. Öte yanda ilginç oyun özelliklerini açmaya yardım eden uygulama içi satın alınma özelliklerinin de Kelimelik'e uygulanması planlanıyor.

Biraz da oyunu geliştiren şirket olan He2 Apps'ten bahsedelim. He2 Apps'in App Store ağırlıklı olarak yayınlanmış sekiz adet uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar; Patch Catch, Magical Hats, Komik Replikler, Arkadaş Okey, Chat Kapı, Okey 101 Online, Okey Online 51 ve Kelimelik. Aldığımız bilgilere göre He2 App'in yayınladığı uygulamalar şu anda 700 bin kişiye ulaşmış durumda. Özellikle Arkadaş Okey'in aylık 80 bin aktif oyuncusu bulunuyor.

Android sürümü yolda

He2 Apps iOS odaklı oyunlar geliştirdiği için gelecekte yayınlanan oyunların Android sürümleri kullanıcılarla buluşacak. Öte yandan gelecekte daha büyük projelere imza atmak isteyen kurucular, küçük ama çalışkan bir ekip görünümüyle yollarına devam edeceğini paylaşalım.

Kelimelik oyunu online ve tur tabanlı bir oyun olduğu için oyunda bulunan kullanıcıların sayısı hayati bir öneme sahip oluyor. Oyunun yayınlanmasının üzerinden henüz birkaç gün geçtiği için bekleme süresi uzun olabiliyor. Ancak oyuncu sayısının artışıyla bekleme süresinin azalacağı belirtelim. Öte yandan uygulama mağazalarında bulunan diğer kelime oyunlarından farklı olarak yavaş bir oynama stiline sahip olan Kelimelik'in kısa zamanda hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşacağını düşünüyoruz.

Şu anda iOS'lar için yayınlanan Kelimelik, kısa bir zaman içinde Android işletim sistemleri için Google Play'deki yerini alacak.

Yorumlar (23)
 1. Mehmet Mehmet

  Tebrikler. Türk geliştiricilerden böyle kaliteli işlerin çıkması sektöre olan inancımı yitirmememi sağlıyor. Tavsiye: mutlaka farklı diller için olan versiyonlarını çıkarın.

  1. Kelimeler Kelimeler

   Zaten var yabancı versiyonları. Bu oyun word with friends ve scrabble oyunlarının Türkçe versiyonu.

 2. Oyun Doli Oyun Doli

  Oyun hem eğlendirici hem de bilgi katan türden olması ayrı bir güzel tarafı.

 3. Çağrı Güzel Çağrı Güzel

  ben iphone da oynuyorum, gerçekten kaliteli ve zevkli bir oyun. yapan arkadaşların eline sağlık.

 4. Ahmet Ahmet

  iphone sahibi değilim ve elimdeki telefonun android seviyesi telde oynamamı sağlamıyor.Bu durumda oyunu oynayabilecğim bir yol yokmu?

  1. Oyunumuzu artık facebook üzerinden de oynayabilirsiniz.

   https://apps.facebook.com/kelimelik/

   1. sevgili neslihan. !yaklaşık20 gündür face hesabımdan oyuna giremiyorum.oyun açılmıyor.oyun bende bağımlılık yaptı.facemi açar açmaz gözüm oyundan başka bişey görmüyor.bu derdimi grup sayfasında da paylaştım.sağolsun arkdş.lar bir iki bişey önerdiler.birtanesi banlanmış olabileceğimi söyledi.ceza alacak bir durum olacağını sanmıyorum fakat yinede tahmini doğru olabilir.oyun oynadığım rakiplerimin hepsine müsabakadan sonra tekrar oynama isteği gönderiyorum,bu ceza almam için bir sebepmidir?eğer sebepse yani cezalıysam bu cezam nezaman biter?lütfen bana yardımca olurmsunuz?lütfen!!!

   2. Neslihan Neslihan

    Facebook grubumuza özel mesaj atabilirseniz durumu inceleyebiliriz.

    https://www.facebook.com/KelimelikOyunu

   3. Erkan(16) Erkan(16)

    Oyunu yanlışlıkla sildim fakat şifremi unuttuğum için oyunu geri alamadım bu konu Hakkı'nda yardımcı olursanız sevinirim

 5. Sıdıka Gücer Sıdıka Gücer

  Ben fanatik bir bookworm delux/bookworm adventure ve scrabble oyuncusu olarak kelimelik oyununu da çok beğendim .Bu oyunu da bize kazandırdığınız için teşekkür ederim.Face de oynarken sık sık bağlantı sorunu oluyor.

  Bazı kelimeler de kabul görmüyor.

  Umarım en kısa zamanda bookworm otyunlarının da türkçe versiyonlarını görürüz.

 6. Kaan Demir Kaan Demir

  kelimelik oyununa giremiyorum neden acaba ?

 7. Merhaba, şu oyun isteğini kabul edip ardından hiç oynamayan oyunculara bir çare bulsanız? mesela ilk hamle ilk 10 dakikada oynanmadığında oyunun kapanması ya da oyuncuya puan anlamında mini bir yaptırım olması gibi

 8. Ayşegül Ayşegül

  Bu aralar çok sık bağlantı sorunu oluyor iki gündür akşam saatleri ce gece kesinlikle giriş gerçekleşmiyor. Güzel bir oyun bulduk dedik, onun da hali bu...

  Ayrıca çok kullanılan kelimeler kabul görmezken, hiç bilinmedik sözcüklerin geçerli sayılıp, puanlandırılması hoş değil. Oyunun, inanılırlığını sorgulatıyor.

 9. Edi Budu Edi Budu

  Windows phone için neden yok.

  Windows market zayıf olabilir ama beklediğim tek uygulama,kelimelik.

  He2apps duy sesimi, Windows desteği gelsin artık.

 10. Blogkaan Blogkaan

  https://www.youtube.com/watch?v=9X7nM8yUMfA

  Blackberry cihazlarda kelimelik nasıl oynanır sorsunun cevabını bu videoda bulabilirsiniz. Ayrıca blackberry için de istiyoruz. Videoda belirttiğim yöntem ile küçük ekranlı telefonlarda oynamak zor oluyor.

 11. Okan Alkan Okan Alkan

  Kelimelik oyununu hem telefondan hem de facebook üzerinden oynuyorum.Telefonla oynarken bir sorun yok ,ancak bilgisayar/facebook 'tan oynarken oyun tahtası donuyor yani diğer oyuncuya dönemiyorum,hafler gelmiyor..Ekran kitleniyor..Her defasında facebook ana sayfama dönüyor oyunu yeniden açıp devam edebiliyorum..Problemi çözemedim.Ayrıca ,facebook arkadaşlarımın evvelce var olan isimleri şimdi yok Ve ekleyemiyorum.

 12. bilgisayarda, facebooktan bağımsız olarak ne zaman oynayabilieceğiz... facebookta oynarken güncellemeler vs oyun oynarken can sıkıyor. telefonlardaki gibi uygulama olsa çok daha güzel olacak.

 13. Gülten Birel Gülten Birel

  Bazı kelimeler kabul olmuyor. TDK da bile yok gerçi

  . Mesela pelik, pelet, şıh.

 14. oyun çok eğlenceli ama çok şarj yiyor. bilgisayar versiyonu ne zaman çıkacak?

  1. Neslihan Neslihan

   Bilgisayarınızda Facebook üzerinden aşağıdaki bağlantıya girerek oynayabilirsiniz.

   https://apps.facebook.com/kelimelik/

 15. Serhat Ünlü Serhat Ünlü

  Scrabble, Kelime Tahtası ve Wordabula gibi alternatiflerin içerisinde en iyisi Kelimelik bence

 16. Hesabımı nasıl silebilirim acil yardım

 17. Leyla Leyla

  oyuna giremiyorum şifremi unuttum facebok'u kapattım nasıl alabilirim oyunumu yardım istiyorum.