Sosyal Garaj'da bu hafta Peak Games kurucu ortağı Rina Onur'u konuk ettik
Webrazzi TV

Sosyal Garaj'da bu hafta Peak Games kurucu ortağı Rina Onur'u konuk ettik

sosyal-garaj-logoGeçtiğimiz hafta ilk bölümünü yayınladığımız Sosyal Garaj'ın ikinci bölümünde Peak Games kurucu ortağı ve CSO'su Rina Onur'u konuk ettik. Şirketin kuruluş dönemini, Ortadoğu stratejisini, oyun planlarını ve 2013 hedeflerini konuştuğunuz sohbeti keyifle izleyebilirsiniz.

Özgür Bayraktar‘ın hazırlayıp sunduğu Sosyal Garaj, her hafta Salı günü yayınlanıyor olacak. Peak Games’in kuruluş döneminde bulunan Özgür, daha sonrasında Zynga’nın Türkiye’ye yönelik özel içerik ve topluluk yönetimi üzerine çalışmıştı. Yaklaşık 15 ay çalıştığı Zynga'dan geçtiğimiz ay ayrılan Özgür, SosyalGaraj.com adresinde ağırlıklı olarak online oyunları konu alan yazılar yazıyor.

Keyifle izleyeceğinizi düşündüğümüz Sosyal Garaj‘a buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (11)
 1. Türkçe cümleler içerisindeki İngilizce kelimeler çok rahatsız edici.

  1. Ayrıca kullanılan İngilizce kelimeler Türkçe anlamlarını yitirmeyen ve hatta birden fazla Türkçe kelime karşılığı olan kelimeler.Aklımda kalanlar ; "resource","entertainment","process","set"..

 2. Can Demir Can Demir

  Türkçeyi 20 yaşından sonra öğrenen İngiliz bir arkadaşım var ama videodaki kadar ingilizce kelime geçirmiyor Türkçe konuşurken.

 3. Sosyal Garaj programını inanılmaz beğendim. Teşekkürler Webrazzi, teşekkürler Özgür Bayraktar.

 4. Ozan Aksakboğa Ozan Aksakboğa

  Cok güzel olmus 2. bölümde, tebrikler Webrazzi, Özgür ve Rina :)

 5. Başarılarınızın devamını dilerim. İnşallah daha iyi yerlere götürürsünüz bu programı.

 6. ortadoğunun 1 2 sene içinde büyüyeceğini söylemiş bana göre o düşünceyle ortadoğu pazarına girerlerse zarar ederler her geçen gün büyüyen ortadoğuyu deilde her geçen gün karışan ortadoğu düşünerek o pazara girsinler sadece bi görüş benimkisi :)

 7. Resource collect etmek? Kaynak toplamak daha kolay soylenebilir

 8. Mehmet Yılmaz Mehmet Yılmaz

  Bu türkçe gene iyi. Boğaziçi Üniversitesine geldiğin yaptığı konuşmada neredeyse türkçe kelime geçmiyordu. Hatun Türkçe konuşuyor ama %80 ingilizce. Her an Harvard mezunu olduğunu hatırlatmak için yapıyor birazda...

 9. Nuri Yaşar Nuri Yaşar

  Röportaj Harika Fakat Türkçe Kullanım Alanını Lütfen Genişletin.!

 10. Çiz&Bul oyununuz çok sağlam olmuş güzel bir proje ama daha da geliştirilebilir.