iPhone 5 14 Aralık'ta Türkiye'de!
Mobil

iPhone 5 14 Aralık'ta Türkiye'de!

iPhone 5'in Türkiye'ye geliş tarihi merakla bekleniyordu. Resmi açıklama Apple tarafından yapıldı ve 14 Aralık'ta Türkiye dahil 50 ülkede iPhone 5'in sahneye çıkacağı paylaşıldı.

Apple'ın 3 günde 5 milyon adet satan telefonu iPhone 5, önümüzdeki Cuma günü Güney Kore'de pazara çıkacak ve ardından birçok ülke ile birlikte Türkiye'de de satışa sunulacak. Şu an ABD, Avrupa'nın ve Asya'nın bazı ülkelerinde (toplam 47 ülkede) satışa sunulan iPhone 5, Apple mağazaları ve resmi Apple dağıtıcıları eliyle satışa sunulacak.

Apple'ın yaptığı açıklamaya göre iPhone 5 14 Aralık'ta Çin, Ermenistan, Kıbrıs, Suudi Arabistan ve İsrail ile birlikte Türkiye'de de satışa sunulacak. 21 Aralıkta ise 20 civarında ülkeye daha iPhone 5 satışı başlayacak.

Bu kadar yaklaşmışken Türkiye fiyatları konusunda yorum yapmayalım (bkz: ABD fiyatları) ama yakın zamanda mobil operatörlerimizin ön sipariş açacağını tahmin ediyoruz. Diğer yandan 14 Aralık'a kadar İstanbul'da resmi bir Apple Mağazası'nın açılıp açılmayacağını da merakla bekliyoruz.

iPhone 5 hakkında hafızanızı tazelemek için de iPhone 5′in tüm özellikleri yazısına ve resmi tanıtım videosuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Güncelleme: Turkcell 14 Aralık'ta iPhone 5'i getireceği bilgisini biraz önce resmi sayfasından paylaştı. Ancak fiyat konusunda herhangi bir bilgi verilmemiş.

 Güncelleme: Vodafone twitter üzerinden yaptığı açıklamayla 14 Aralık'ta iPhone 5'i kullanıcılarına sunacağını duyurdu.

Güncelleme: Avea da internet sitesinde benzer bir açıklamaya yer verdi ancak ilgili sayfada tarih konusunda kesin bir açıklama bulunmaması kafaları karıştırdı.

Yorumlar (8)
 1. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Apple'ın hisseler tavan yapacak desenize gelsin milyarca dolar :)

 2. Ibrahim Ozturkcan Ibrahim Ozturkcan

  Turkcell'den en az 4.000 TL'lık performans bekliyorum.

 3. Kontratsız 2200 TL civarında bir fiyatla satılması planlanıyor.

 4. asgari ücretle çalışan insanlar, sırf ona buna hava atmak için maaşlarının 3-4 katı taksit altına girip alırlar bunu

  1. bunun daha ileri versiyonu, bu çalışanın çalışmayan karısı da arkadaşlarında görüp isteyince oluyor.

 5. Distibütör getirdiğinde 2800 TL'den aşağı bir fiyatla girmesi imkansız. Telekom firmaları ise 3500 TL civarında kontratla satışa çıkaracaklardır.

  Düşük fiyat bekleyenler YUHH! demeye hazır olun..

  1. Bize gelen duyumlar cihazın 2200TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı yönünde.