iPhone 5'in resmi tanıtım videosu
Mobil

iPhone 5'in resmi tanıtım videosu

Apple'ın iPhone 5 etkinliği; daha güçlü, daha hafif ve daha hızlı bir iPhone karşımıza çıkardı. Bu anlamda iPhone 5'in en büyük yeniliği ekran boyutunun büyümesi oldu ama bunun da herkesi tatmin ettiğini söylemek mümkün değil. (En azından bizim anketimizde.)

Son çeyrekte toplam 17 milyon adet iPad ve şimdiye kadar 400 milyon iOS cihaz satan Apple, iOS 6'nın 19 Eylül'de indirilebileceğini de açıkladı. Diğer yandan iPod Nano ve iPod Touch da yenilendi.

Aşağıdaki resmi tanıtım videosuyla iPhone 5'e biraz daha yakından bakmak mümkün. Beklentilerin ötesine geçen başarı göstergesiyse, cihazların ne kadar sipariş edileceği. Bunun için de en azından 21 Eylül'ü* beklememiz gerekiyor.

*iPhone 5, Eylül'ün 28′inde daha fazla ülkede satışta sunulacak, Aralık’ta da 100 ülke ve 240 operatör tarafından satılacak. Yeni iPod Nano ve iPod Touch ise Ekim ayında satışta olacak.

Yorumlar (6)
 1. Fiyatı ne kadar olur acaba?

  1. Muhammet Muhammet

   sewim iphone 5 in fıyatı şuan 2.200 tl turkiye de gerçekten çok harika telefon :)

 2. hayal kirikligi yasadim su an s3 kullaniyorum anlasilan kullanmaya da devam edcegim. ama sons kararimi telefonu elime aldigimda verecegim

 3. Serdar Can Serdar Can

  Yani bu video zaten apple'ın sitesinde var. Webrazzi yayınlayacaksa bunu Türkçe alt yazılı yayınlamalıydı.

 4. Nerede bahsettikleri Hologram teknolojisi, çok garip yapamayacağın ürünü ne için tanıtıyorsun ki! Veya yaptıysan kimden ne saklıyorsun, hayır madem saklıcaksın neden tanıtımını yaptın durdun?

  Dizaynından bahsedip durmuşlar, ben pek bir fark göremedim sadece biraz daha inceltmişler, yazılımda herhangi değişiklik fark vs. yok.Biraz hızını, biraz kamerasını ve yanlış hatırlamıyorsam kendi haritalarını oluşturmuşlar bilmiyorum belkide biz çok uçuk şeyler bekliyoruz ama ilk iphone 5 videosundan sonra gördüğüm herşey çok basit geliyor.

 5. A.samet A.samet

  Klasik Apple politikası her ürettiği üst modele ufak tefek şeyler ekleyip milleti kendisine köle etmek.