Samsung Galaxy Note II satışları 5 milyonu aştı
Mobil

Samsung Galaxy Note II satışları 5 milyonu aştı

Samsung etkileyici satış rakamlarını paylaşmaya devam ediyor. Son zamanlarda özellikle Koreli firmanın amiral gemisi olarak kabul edilen Galaxy S III’e dair rakamları paylaşan Samsung, akıllı telefonunun 100 günde 20 milyon, 150 günde ise 30 milyon sattığını açıklamıştı.

Fakat Samsung’un akıllı cihazlardaki rekabeti sadece Galaxy S serisi ile sınırlı değil. Son zamanlarda özellikle ağırlık verdiği bir de Galaxy Note serisi var. Serinin ilk cihazının 5 ayda 5 milyon satışa ulaşması firmanın bu yeni segmentte de iddialı olacağının göstergesiydi.

Sizler için incelediğimiz Galaxy Note II’nin yaklaşık 2 aylık bir sürede ulaştığı satış rakamı ise ilk Galaxy Note’tan çok daha iyi bir satışa ulaşacağını şimdiden gösteriyor.

Eylül sonunda piyasaya çıkmış olan Note II, Samsung’un dün resmen duyurduğu (Google tercümesi) bilgilere göre 2 ay sonucunda 5 milyon adet satışa ulaşmış durumda.

Galaxy Note II’nin ilk ayın sonunda 3 milyonu aşmış olduğunu da düşünecek olursak, ikinci ayda satışların biraz daha yavaşlamış olduğunu düşünülebilir. Tabi ki ilk ay satışlarına ön siparişlerin de dahil olduğunu da gözden kaçırmamakta fayda var.

Galaxy Note’un 5 ayda ulaştığı satış rakamına 2 ayda ulaşmış olması oldukça etkileyici. Samsung’un bu yeni segmette kendini resmen kabul ettirmiş olduğunun göstergesi. Galaxy Note’un 9 ayda ulaştığı 10 milyonluk satış rakamlarına ise serinin yeni cihazının toplam 4 aylık bir sürede ulaşması da sürpriz olmaz.

Samsung açısından bunlar güzel gelişmeler ama pazar için ne anlama geliyor? Samsung’un en büyük rakibi Apple’ın Galaxy Note’a alernatif bir ürünü yok. En yakın görünen iPad Mini ama onun da Note’daki telefon özelliklerine sahip olmaması bu cihazları karşılaştırmayı zorlaştırıyor.

Sonuç olarak Samsung şu anda akıllı cihazlar konusunda Apple ile ciddi bir rekabet yaşamadığı bir alana sahip ve bunun avantajını da kullanıyor. Fakat bu olumlu satış rakamları bu alanda uzun süre ciddi bir rekabetten yoksun kalmasının da pek mümkün olmayacağının da göstergesi.

Yorumlar (10)
 1. 5 milyon çok iyi rakam.

  Reklam maliyetleri nasıl acaba?

  1. Yusuf Turan Yusuf Turan

   Bence zararda olabilirler abi :)

   1. Bende onu düşündüm. Tüm Dünya'da çok fazla reklam yatırımı yapıyorlar.

 2. Konseptiva.blogspot.com Konseptiva.blogspot.com

  Galaxy note güzel telefon...

 3. en iyisini apple yapıyo bir tane reklamını görmedim sanırım bu yüzden hep kardalar.

 4. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Apple'ın Android esnekliği ve kullanabilirliğine ulaşması biraz zor görünüyor. Samsung çıkartdığı üst seviye ürünlerle bunu iyi bir avantaja çevirdi. Apple geri ve sağ tuş yapmama ısrarı tüm uygulama bu butonların konulması zorunluluğu bu nedenle küçülen ekran gerçekten can sıkıcı.

  Zararda olmalarına imkan yok note2 ve galaxy 3 satışlarından milyarlarca dolar kazandırdı. Zararda olsa bile yarattığı etki ve marka bilinirliği inanılmaz.

  1. Mert Ak Mert Ak

   "Apple geri ve sağ tuş yapmama ısrarı tüm uygulama bu butonların konulması zorunluluğu..."

   bu bile küçük ama önemlibir negatif ayrıntı. ama ios ve apple fanatiklerine sorsan buna bir bir savunma uydururlar, bir tarz bir karizma falan derler.. home tuşu dışında dokunmatik olarak bulunan bu menü, geri tuşları inanılmaz kullanışlı oluyor androidte...

 5. Samsung akıllı telefon teknolojisi dönemiyle beraber büyük bir pazar payı elde etti. Bence bunun en önemli payı, Nokia nın telefonlarında android OS tercih etmeyip symbian üzerinden devam edilmesine karar vermesi yanlışlığı...

  Şu anda ne olur bilemem ama Nokia Windows 8 ile kaptırılan taht için neler yapacak hep birlikte göreceğiz

 6. Mustafa Mustafa

  Yillardir Iphone kullanan biri olarak, bir hafta once Note II aldim. Ilk baslarda cok farkli geldi ama sonradan insan alisiyor diyelim. Apple neden bu sekilde bir cihaz cikartmadi bilmiyorum, ama cikartmalari lazim. Cunku benim gibi bir cok insan daha buyuk ekrana sahip telefon almak istiyor.

  Gerci kullanmak biraz zor, malum ekran buyuk tek el ile biraz problem yasatiyor. Ama yillarca Iphone kullandiktan sonta Note II icin pismanmisin derseniz, hayir.

  Bence guzel bir is cikartmislar.

 7. Sait Kurt Sait Kurt

  Dikkat ettiniz mi? Samsung dünya genelinde bir marka oldu ve Alman mantığıyla haraket ediyor...

  Ürünlerinde kaliteyi eksik kılmıyorlar...

  Hangi ürününü alırsanız kolay kolay şikayet edemeyeceğiniz kalitede ürün ekliyorlar...

  Samsung bugun bilgisayar, cep telefonu, beyaz eşya vs... Birçok sektörel imalatta bulunuyor ve fiyatlarıda o kadar abartı değil, en azından Alman markaları kadar...