Hemen Kiralık'ta her 10 rezervasyonun biri yurt dışından
Girişim

Hemen Kiralık'ta her 10 rezervasyonun biri yurt dışından

Webrazzi'de yer verdiğimiz girişimlerin her zaman başarılı olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla ara ara iyi girişimlerin son durumundan bahsetmeyi seviyoruz. Şimdi bahsedeceğimiz girişim de kısa dönemli konut kiralama hizmetiyle 212'den yatırım almayı başaran Hemenkiralik.com.

Hemenkiralik.com 2011'in sonunda Peak Games ortaklarından Remi Onur, Mehmet Ülkü, Alper Kaya ve Rina Onur tarafından kurulmuştu. Mart ayında ilk yatırımını, Ağusos ayında 2. yatırımını alan girişim bugüne kadar geçen sürede büyümeye odaklanmış ve küresel açılımından dönüş almaya başlamış.

Son 3 ayda yüzde 250 büyüyen Hemen Kiralık, özellikle Ağustos ayında iyi bir yükseliş yakalamış. Aldığımız bilgiye göre bayram dönemleri de Hemen Kiralık için önemli günler olarak kayda geçmiş. İlk 2 ayda 500 ilana ulaşan girişim birinci yılına 8 bin ilanla ulaşmış. Yani günlük ortalamada 20'den fazla ilan alınmış.

Yurtdışı rezervasyonları artıyor

İngilizce hizmet veren Flat4day.com'u Şubat ayında, Rusça hizmet veren Domiknaden.ru'yu Mart ayında açan Hemen Kiralık, öncelikli hedefi Türkiye olsa da yurtdışı rezervasyonları toplam hacmin yüzde 10’una yaklaşmış. Yurtdışından gelen rezervasyonlarda konaklama süresi ortalama 5 gece iken; yurtiçinde yıllık ortalama 3.7 gece olmuş. Yaz aylarında bu ortalama 7 gecelemeye kadar çıkmış.

Mayıs ayında Küresel Girişimcilik Programı Türkiye (GEP) tarafından Türkiye'nin en başarılı 6 girişiminden biri seçilen Hemen Kiralık'ın çalışan sayısı da 25'e çıkmış. Bu arada siteye canlı destek hizmeti de eklenmiş ki müşteri deneyimine kattığı olumlu etki inkar edilemez.

Yeni yatırım

Muhtemelen aklınıza gelen soruya da cevap verelim. Hemen Kiralık'ın yeni bir yatırım turunu tamamlamak üzere olduğunu öğrendik. Detayları şimdilik paylaşamıyoruz ama yakında ;)

Yorumlar (9)
 1. 2012'de Türkiye'nin çıkarttığı en iyi internet girişimi.

 2. Ozan Aksakboğa Ozan Aksakboğa

  Hız kesmeden devam eden Türkiye'nin en iyi girişimi, geleceği açık olan ve mükemmel bir takıma sahip olan Hemen Kiralık, Türkiye'de ve dünyada hakettiği yere kısa zamanda ulaşacaktır.

 3. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Son 3 ayda yüzde 250 büyüme muazzam, başarılarının devamını diliyorum.

 4. ver coskuyu...

  8bin listelemeden kac rezervasyon gecmis sistemden son 1 yılda? bunların kacı yurtdısından?

  yuzde 250 buyume de havada bir rakam.

  bu ay 1000 tl satış sonraki ay 2500 tl satış yapıp mı 250 buyume?

  klon girisimlerden yatırım alma oncesi aragaz acıklamalar...

 5. Reyhanlamoda Reyhanlamoda

  güzel proje ama daha güzel bir isim seçilebilirmiş. kira.com kirala.com kiralamak.com gibi.

 6. Girişim Ofisleri'nde HemenKiralık Ofisini görmek istiyoruz.

 7. biraz abartı ama 212 nin yatırım yaptığı tü projeler burda oldukça abartılı olarak yazılmaktadır. Anlamsız bir biçimde...

 8. ingilizce sitelerinde airbnb.com sitesinin yazilarini aynen kopyaliyip bir site aciyor bu arkadaslar (faq sayfasinda herhangi bir cumleyi aratin ) ve 25 kişilik bir ekibin çalışması olarka lanse edilirken kimse bunlardan utanmıyor.

  SEO'sundan site mimarisine kadar hiç bir şey "ingilizce aramalardan" ufacık bir pay bile almak için hazır veya yeterli diil. yatırım alması dogrudur fakat malesef inandırıcı gelen bir site diil gorunus olarak.

 9. Ercan Ercan

  Eğer şehir de bir ev kiralarsam hemenkiralık ı kullanıyorum ancak eğer tatil ve villa arıyorsam kesinlikle Villa Sepeti ni tercih ediyorum.