x

HemenKiralik.com: Peak Games ortağından kısa dönemli daire kiralama sitesi

HemenKiralik.comYıllarca bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm sektörünün en büyük kazancı muhtemelen konaklama hizmetlerinden geliyor. Yerli ve yabancı turistlerin ihtiyacı olan konaklama hizmetleri her ne kadar online rezervasyonlarla kolaylaşmış olsa da rekabete açık pazarda yeni girişimlere şahit oluyoruz.

Dünya çapında Airbnb‘nin başını çektiği kendi oda kiralama modeline ek olarak HemenKiralik.com kısa dönemli (gecelik, günlük …) daire kiralama pazarında öne çıkmak istiyor.

Peak Games ortaklarından Remi Onur ile Mehmet Ülkü, Alper Kaya ve Rina Onur’un ortaklığında, 50 bin TL sermaye ile kurulan girişim 2 ay gibi bir sürede Türkiye’nin 23 ilinden 500’un üzerinde ilan almış. Remi Onur’un Peak Games’deki hisselerini koruyarak devam ettiği proje ilk ay 100’ün üzerinde, ikinci ay 250’ye yakın ev kiralamış. Üçüncü ayında ise günlük 10 ev ortalamasını geçmiş.

Küresel pazara adım atmak için çalışmalarını sürdüğünü öğrendiğimiz Hemen Kiralık, şu anda ekibi ve günlük işlem sayısını arttırmaya odaklanmış. Bir sonraki hedef Türkiye’de kısa dönem kiralama pazarında lider olmak ve İngilizce sitenin açılmasıyla Türkiye’ye gelen yabancı turistleri karşılamak.

Mevcut sitesiyle güzel bir arayüz sunan girişim, dünyaya açılacak bir çizgiyi yakalamış görünüyor.

Hemen Kiralık, ev sahiplerinden komisyon almadan, sadece kira bedelinin yüzde 10’u ile yola devam ediyor. Yerli turist potansiyelini tam olarak bilmiyorum ama 2011 yılında (11 aylık) 30 milyondan fazla yabancı turistin Türkiye’ye 24-25 milyar doları bırakmış olması, girişimin gelecek hedefleri için umut verici bir portre çiziyor.

Yorumlar (24)

 1. Ogan Tabanlı |

  Kayseri için 5 günlük ev aradım, Antalya’da ki evler çıktı sonuçta 🙂

  Cevapla
  • Aradiginiz ilden aktif ilan yoksa sitede, diger ilanlar listeleniyor. Arama motorundan kaynaklanan bir yanlislik yok yani…

   Cevapla
 2. Türkiye’de ki büyük bir boslugu doldurdu HemenKiralik.com – Cokta güzel bir is cikardilar.
  Cok iyi dönüs alacaklarina eminim.
  Saygilar!

  Cevapla
 3. Murat Soysal |

  İsmin türkçe olması güzel olmuş. Başarılar

  Cevapla
 4. Merhaba,

  – Proje için daha iyi bir isim.
  – Hizmet ve vergi bedeli üzerinde çalışılmalı.
  – Kullanıcı üye olmadan rezervasyon yapabilmeli.
  – Rezervasyon yapmak için girdiğimde ilanlarım görmemeliyim zira ben rezervasyon yapanım.
  – Konaklama sektörü için günlük fiyatlandırma olması gerekmektedir.
  Not: Bir danışman iyi gelecektir.

  iyi çalışmalar.

  Cevapla
 5. Bu alanda hizmet veren bir site uzun zamandır mevcuttu. (http://www.gunubirlikev.com)

  HemenKiralik.com’a başarılar diliyorum.

  Cevapla
  • uzun zamandır mevcut olabilir ama yazın yurtdışından türkiyeye gelirken bana günlük kiralık ev gerekliydi bir türlü online site bulamamıştım. O zaman airbnb-den falan bakıyordum.

   Cevapla
 6. Mükemmel bir proje. Bu konuda yaram var. Gürcistan’a gittiğimde otellerin pahalı olduğunu gördüm ve motel’de kalmaya karar verdim. Motellerde de bir odada iki yatak var. Ya fazla ücret vereceksin ya da 2 kişi kalacaksın. Böyle bir site olsaydı gürcistan’da kullanacaktım. Eminimki Türkiyeye gelen turistlerin çok işine yaracaktır. Gerçi Türkiye içindeki insanlar tarafından daha çok kullanılacağını düşünüyorum. Biraz tanıtım lazım sadece.

  Cevapla
 7. Kartepe Kocaeli dedim 511 sonuc cikti ama hic biri alakali degil..

  Cevapla
  • Enes Yılmaz |

   Sahiden Kartepe-Kocaeli için Antalya’yı göstermesi ilginç olmuş. Popüler veritabanı sistemlerinin coğrafi eklentileri var aslında, zamanla gelişecektir herhalde. Ortaya konulan iş hiç fena değil, biraz sabretmek gerek.

   Cevapla
  • Ben kartepeyi aradığımda şöyle diyor:
   “Aradığınız kriterlere tam uyan bir ilan bulunamadı. Bu sebeple 512 ilanın tümü listeleniyor”

   Ya bir sorun vardı ve düzelttiler yada sistem zaten ilan bulunamadıysa diğer alternatifleri gösteriyor ki gayet mantıklı.

   Cevapla
   • bence arama bölümünde eğer bulamadıysa bunu küçük bir not ile belirtmeli ve çevreye yakın bölgelerde ilan bulduk demeli (küçük bir tavsiye)

    bir ingilizce versiyonu yapılmalı ve tarayıcı tipine göre ilgili dil versioyunu ile açılmalı site

    birde gelir modelini merak ettim.

 8. Hayrullah Ataç |

  http://www.airbnb.com/ web sitesinin çok iyi bir Türk klonu… Bir boşluk varsa, bu şekilde doldurulacak…

  Cevapla
 9. Bu ev sahipleri hakikaten hayalperest sanırım. Dandik bir eve bile 140 TL isteyenler var. 5 yıldızlı otelde 2 kişilik herşey dahil konaklamak daha mantıklı olmaz mı?

  Ek olarak yurtdışındaki kiralanan dairelere bakmalarını tavsiye ederim. İçerik olsun diye eklenen içeriğe kimse gelmez. Az olsun öz olsun gerekirse daire sahipleriyle konuşulsun indirimli kiralansın ama güzel olsun. Kalite olmazsa siteye giren kişi 2. kez girmez.

  Cevapla
 10. Denetim evler cok can yakar. İçerisinde neler yapılabileceğinin haddi hududu yok.

  Cevapla
 11. peki bu servisle sirkete gelir nasil saglaniyor ? kiralik ev ilan verenlerden sabit bir ucret mi aliniyor acaba?

  Cevapla
 12. merhaba ben bu siteden ev kiralamak istiyorum ama 400 lira kadar büyük bir parayı bir anda buraya vermeye de korkuyorum. Ben geçen sene Eva tur diye bir şirketle yazın için tatil ev tutmuştum ama adamlar kaçakçı çıktı ve o misilli param da gittti. Onun için böyle online işlerden korkuyorum yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
 13. Murat Durmaz |

  bildiğin airbnb çakması. Biraz özgün girişimler yapın artık ya yeter

  Cevapla
 14. Zamanında aynı sistemi yapacaktım hatta patronumla fikrimi paylaştım bana saçma olduğunu söyledi http://www.wimdu.com.tr ile bire bir aynı bi sistem sadece adı önceden çıktı o kadar. Ama iyi hizmet veriyorlar helal olsun (:

  Cevapla
 15. ahmet keyifli |

  Onlarca kez airbnb ve benzeri sayfalalrdan ev kiralayan biri olarak bu projenin maalesef çok başarısız olduğunu söylemem gerekiyor. Sayfa görünümü olarak cafcaflı ve enteresan gözüküyor olabilir ancak hizmet olarak çok çok geriler. Keşke bir projeyi kopyalarken görünümün değil hizmetin önemli olduğunu bilse şu girişimciler…

  Cevapla

Bir Cevap Yazın