HemenKiralik.com: Peak Games ortağından kısa dönemli daire kiralama sitesi

HemenKiralik.com: Peak Games ortağından kısa dönemli daire kiralama sitesi

Yıllarca bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm sektörünün en büyük kazancı muhtemelen konaklama hizmetlerinden geliyor. Yerli ve yabancı turistlerin ihtiyacı olan konaklama hizmetleri her ne kadar online rezervasyonlarla kolaylaşmış olsa da rekabete açık pazarda yeni girişimlere şahit oluyoruz.

Dünya çapında Airbnb'nin başını çektiği kendi oda kiralama modeline ek olarak HemenKiralik.com kısa dönemli (gecelik, günlük ...) daire kiralama pazarında öne çıkmak istiyor.

Peak Games ortaklarından Remi Onur ile Mehmet Ülkü, Alper Kaya ve Rina Onur'un ortaklığında, 50 bin TL sermaye ile kurulan girişim 2 ay gibi bir sürede Türkiye'nin 23 ilinden 500'un üzerinde ilan almış. Remi Onur'un Peak Games'deki hisselerini koruyarak devam ettiği proje ilk ay 100'ün üzerinde, ikinci ay 250'ye yakın ev kiralamış. Üçüncü ayında ise günlük 10 ev ortalamasını geçmiş.

Küresel pazara adım atmak için çalışmalarını sürdüğünü öğrendiğimiz Hemen Kiralık, şu anda ekibi ve günlük işlem sayısını arttırmaya odaklanmış. Bir sonraki hedef Türkiye'de kısa dönem kiralama pazarında lider olmak ve İngilizce sitenin açılmasıyla Türkiye'ye gelen yabancı turistleri karşılamak.

Mevcut sitesiyle güzel bir arayüz sunan girişim, dünyaya açılacak bir çizgiyi yakalamış görünüyor.

Hemen Kiralık, ev sahiplerinden komisyon almadan, sadece kira bedelinin yüzde 10'u ile yola devam ediyor. Yerli turist potansiyelini tam olarak bilmiyorum ama 2011 yılında (11 aylık) 30 milyondan fazla yabancı turistin Türkiye'ye 24-25 milyar doları bırakmış olması, girişimin gelecek hedefleri için umut verici bir portre çiziyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.