x

Microsoft Türkiye’nin Windows 8 için hazırladığı televizyon reklamı yayınlandı

Microsoft dün düzenlediği toplantıyla Windows 8’in Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Windows 8’in tanıtımı için Türkiye’deki kullanıcılara yönelik bir reklam filmi yayınlanacağını dile getirmişti.

Tamer Özmen’in paylaştığı bilgilere göre Microsoft Türkiye’nin Windows 8 için hedefleri büyük. Geçen hafta yayınlanan yeni işletim sisteminin kullanımı konusunda Türkiye şimdiden bölge ülkeleri arasında lider konumda diyebileceğimiz bir noktada. Tamer Özmen, “Microsoft’a göre Türkiye, İsrail’in de bulunduğu bir bölgede bulunuyor. Bu bölgede Windows 8 kullanmaya başlayan kullanıcıların hemen hemen yarısı Türkiye’den. 2013′teyse bu rakamın 3.5 milyon olmasını hedefliyoruz” olduğunu söylüyor.

Microsoft, 19 ülkede Windows 8 tanıtımını gerçekleştirmek için 19 ülkeye 1.9 milyar dolarlık bir bütçe ayırmış durumda. Bu 19 ülke arasına Türkiye’de dahil. Tanıtım için ayrılan 1.9 milyar dolarlık bütçe reklam filmi olarak da Türkiye’de karşımıza çıkıyor.

Yorumlar (15)

 1. Özellikle tablet için işletim sistemi çıkarmayı aceleye getirmeden piyasayı analiz ederek Windows 8 gibi tablet ve pc’ye kurulabilen bir özellik ile inanıyorum ki android gerileme dönemine girecektir.

  Cevapla
 2. Çok hoş. Ama tabi tabletler için çok hoş. Masaüstü kullanıcıları parmakları ile ne kadar ekran üzerinde oynar orası meçhul

  Cevapla
  • Bir kaç gündür kullanıyorum, ekrana dokunmak isteği olmuyor değil, ama zamanla alışılıyor, orası fareyle de çalışıyor biliyorsunuz..

   Cevapla
 3. Microsoft Microsoft olalı reklamda bu kadar başarılı olmamıştır. İlk defa gözüme girdi.

  Cevapla
 4. Microsoft Türkiye’nin Windows 8 için hazırladığı televizyon reklam filmini müziğini kim söylüyor?
  yardımcı olabilirmisiniz?

  Cevapla
 5. Bence tablet işletim sistemlerinde android ile yarışamaz ama Gene masaüstlerinde rakibi yok 🙂

  Cevapla
 6. Sevgili yorumcular.

  Microsoft ‘un bu saatten sonra Android ‘e rakip olabilme ihtimali, Android ‘in Masaüstünde MS ‘e rakip olma ihtimalinden düşük.

  Düşünün.
  İnsanlar daha önceleri neden bilgisayar kullanıyorlardı ?
  Kullandıkları dönemde hangi işletim sistemi alternatifi vardı ?
  İnternet kullanımı için ne gerekiyordu ?
  Şimdi ne gerekiyor ?

  Bu soruların cevaplarını düşünün ve sonra diyinki MS başarılı olacak.

  Cevapla
 7. tekele hayır diyorum! bugün laptop almaya gitiğimde windos işletim sistemi da almak zorundasın… neden? bilen var mı macaba?

  Cevapla
 8. Windows 8’in kısa bir sürede Windows 7’nin yerini alabileceğini düşünmüyorum. Windows 8’in Windows 7’nin yerini alması gerçekten uzun zaman alacaktır.

  Cevapla
 9. İlk reklam filmide ne öyle ? ellerdeki gözler ne alaka onu anlayamadım yada siyah beyaz damalı zeminler ? Bence Onlar için çalıştığınızı bu kadar belli etmeyin.

  Cevapla
 10. Windows 8 windows 7 den kaliteli olmadı bence.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın