Microsoft Türkiye'nin Windows 8 için hazırladığı televizyon reklamı yayınlandı

Microsoft Türkiye'nin Windows 8 için hazırladığı televizyon reklamı yayınlandı

Microsoft dün düzenlediği toplantıyla Windows 8'in Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Windows 8'in tanıtımı için Türkiye'deki kullanıcılara yönelik bir reklam filmi yayınlanacağını dile getirmişti.

Tamer Özmen'in paylaştığı bilgilere göre Microsoft Türkiye'nin Windows 8 için hedefleri büyük. Geçen hafta yayınlanan yeni işletim sisteminin kullanımı konusunda Türkiye şimdiden bölge ülkeleri arasında lider konumda diyebileceğimiz bir noktada. Tamer Özmen, “Microsoft’a göre Türkiye, İsrail’in de bulunduğu bir bölgede bulunuyor. Bu bölgede Windows 8 kullanmaya başlayan kullanıcıların hemen hemen yarısı Türkiye’den. 2013′teyse bu rakamın 3.5 milyon olmasını hedefliyoruz” olduğunu söylüyor.

Microsoft, 19 ülkede Windows 8 tanıtımını gerçekleştirmek için 19 ülkeye 1.9 milyar dolarlık bir bütçe ayırmış durumda. Bu 19 ülke arasına Türkiye'de dahil. Tanıtım için ayrılan 1.9 milyar dolarlık bütçe reklam filmi olarak da Türkiye'de karşımıza çıkıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.