Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ile Windows 8'i konuştuk
Etkinlikler

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ile Windows 8'i konuştuk

Dün gece gerçekleşen Windows 8'in Türkiye lansmanından sizlerle elimize ulaşan bilgileri paylaşmıştık. Bu lansman öncesinde Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Windows 8'in Microsoft açısından önemini ve özelliklerini konuştuğumuz röportajda yeni işletim sisteminin Türkiye pazarındaki hedeflerini Tamer Özmen anlatıyor. Röportajda ayrıca şu anda Windows 7 kullanıcılarının Windows 8'e nasıl ve ne kadara geçebileceği konusu da yer alıyor.

Yorumlar (4)
 1. Mustafa Mustafa

  apple İpad 4. generasyonu, google android 4.2 JellyBean i çıkarmış, microsoft daha yeni tablet çıkarıyor. Biraz daha hızlanmaları gerek. Microsoft teknoloji alanındaki liderliğini kaybetmiş 3. sıraya düşmüş gibi.

 2. Ogan Tabanlı Ogan Tabanlı

  İlk çıktığı saatlerde windows 8 i satın aldım, ilk 3-5 saatte garip geliyor boşamı verdim acaba parayı diyorsunuz ama ondan sonra pratik ve hızlı geliyor.

  Ben çok memnunum.

 3. Birde birazda konu içi ve dışı sorular sorsaydınız diyeceğim ama zaten zorla 3 dakikalık röportaj yapmışsınız.

  a) Microsoft madem bu kadar insanları yeni sürümlere geçirmeye hevesli neden aynı fiyatlandırma ile şirketlere geçiş imkânı yok.

  b) DVD oynatma özelliğini patent maliyetleri ve dolayısıyla ürün fiyatını yükselttiği için standart sürümden çıkarıldığı, tekrar yükleyebilmek için ayrıca Media Center addon'u satın alınması gerektiği açıklanmıştı.

  Mevcut fiyatlara bakınca fiyatlarda 1$ bile düşme olmadığı görülmekte. Tüketiciye bunun faydası ne oldu. Yapılan tatlı su kurnazlığı değilde nedir ?

  c) Yeni türk lirası simgesi için yama Vista ve sonrası sürümler için yayınlanırken XP için yayınlanmamasının sebebi herkesi zora sokup win8 aldırmak mı? (Teknik olarak ne kadar kolay hazırlanabileceği belli iken)

  d) Windows 2012'nin amerika lansmanı sonrasında kimseye haber verme gereği bile duymadan, insanlar para sayıp lisanslarına sahip oldukları halde Office XP & Windows 2003 gibi ürünlerin VLSC üzerinden yükleme dosyalarını hangi akla hizmet kaldırmışlar.

 4. Windows 7'de harddisk sorunu yaşadım uzunca bir müddet (SSD), sonra windows 8 aldım ve yükledim. son derece rahat kullanımı var ve sorunları mümkün olduğunca geride bırakmış görünüyor. Microsoft'a ait bütün işletim sistemlerini kullandım. Bence windows 8 başarılı, tavsiye ederim..