Microsoft için sırada kendi akıllı telefonu mu var?
Mobil

Microsoft için sırada kendi akıllı telefonu mu var?

Akıllı telefon pazarı hemen her büyük firmanın iştahını açacak bir hızla büyümeye devam ediyor. Apple ve Samsung şu anda pazarın büyük kısmını ellerinde bulunduruyorlar ama hızlı büyüme diğerlerinin de ilgisini çekiyor. Wall Street Journal’ın haberine göre altına hücuma katılması muhtemel en yeni firma Microsoft olacak.

WSJ’ın  konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberi şu an için bir söylentiden fazlası değil. Çünkü Microsoft konuyla ilgili resmi bir yorum yapmadı. Microsoft’un kendi telefonunu yapacağı konusuyla ilgili olarak Steve Ballmer şu anda gündemlerinde Windows Phone 8 olduğunu ve bunun dışında farklı bir konuyla ilgili bir şey yapıp yapmayacağımıza dair bir yorum yapamayacağını söyledi.

Fakat son zamanlarda bu yönde artan söylentiler Microsoft’un en azından bu konuda bir deneme yapabileceğini gösteriyor.

WSJ’ın iddiası da zaten Microsoft’un Asya’daki bazı üreticiler ile bir akıllı telefon üretmek için görüşmelerde bulunduğundan ve bunla ilgili bazı testler yaptığından ibaret. Şu an için cihazın 4 ile 5 inç arası bir ekran boyutuna sahip olduğundan fazla bir bilgi de bulunmuyor.

Gerçekten testler yapılıyorsa bile ardından Microsoft’un seri üretime geçeceği de kesin değil. Kesin olan tek şey bu iddianın Microsoft’un kendi telefonunu üretmesi ile söylentilerin artıyor olduğu. En son yaz aylarında benzer bir söylenti ortaya çıkmış fakat o zamanki iddiaların ardından ortaya bir Microsoft telefonu değil, Windows Phone8 çıkmıştı.

Microsoft da bu söylentileri net bir şekilde yalanlamıyor ama konuyla ilgili her soruyu çevirip, sözü Windows Phone 8’e getiriyor. Şu sıralarda firmanın bütün odağının yeni mobil işletim sisteminde olması son derece normal. Buna göre olası bir Microsoft telefonu ancak firmanın yandan devam eden ve tamamı deneme sürecinde olan onlarca projesinden daha fazlası değil gibi görünüyor…

Yorumlar (2)
 1. Cuhadar Cuhadar

  Bence microsoftun da bu işe girip ortalığı toza katacak bir ürün ile girmesini isterdim. Sonuçta office windows gibi kendini kanıtlamış ürünlerin üreticisi.

 2. YAZIK !

  Attılarmı mangal da kül bırakmayan MS çiler teknolojiyi takip edebiliyor olsaydı şuan bunu konuşuyor olmazdı. MS kaç yıldır var piyasada ? İnsanların tarihini değiştiren ne yapmış ? KOCAMAN BİR HİÇ.

  MS 'in devrim yaratan bir yeniliği YOKTUR.

  Demekki burda bir geleceği ön görememe sorunu var.Bir teknoloji firmasının geleceği ön görememe sorunu onun sonunu hazırlar.MS'in sonunu da geleceği ön görme ona şekil verme yetisinin gelişmemiş olması getirecek. Hala geleceği ön göremiyor ve onu yaratamıyor.

  MS 'in sorunu SAF DIŞI kaldığı internet ve teknolojileri konusunda oyun dahil olabilmek ama bu oyunun nasıl oynandığını değil ne olduğunu bile anlamış değil.Bunuda SILVERLIGHT ile ISPATLADI.

  MS 'in farkında olduğu tek birşey var. Geleceğinin karardığı.