Apple Türkiye operasyonu için yeni çalışanlar arıyor
Genel

Apple Türkiye operasyonu için yeni çalışanlar arıyor

Apple resmi iş ilanlarını yayınladığı jobs.apple.com adresinde İstanbul'da çalışacak 4 adet ilan yayınlamış. Bir süredir Türkiye pazarında resmi olarak yer alacakları konuşulan en son iTunes'un Türkiye'ye açılacağı duyumlarını aldığımız Apple, bu iş ilanlarıyla Türkiye'ye ısındığını da bir anlamda gösteriyor.

Ağustos ayından itibaren yayınlanan iş ilanlarında AppleCare Müşteri Temsilcisi, Prosumer Müşteri TemsilcisiSistem Mühendisi ve Finansal Analist pozisyonlarında çalışan aranıyor. İlanların detaylarına baktığımızda (özellikle Finansal Analist pozisyonunda) Türkiye takımının çeyreklik bütçelerinin çıkarılması gibi tanımlar şirketin resmi operasyona başlayacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

Bu konu hakkında farklı medya gruplarında da haberler yer almıştı hatta ilk Apple Store'un Levent'te açılacağı konuşulmuştu. Ancak  bu konuda Apple'dan şimdiye kadar resmi bir doğrulama veya yalanlama gelmedi. İlanların detayları öyle gösteriyor ki Apple, İstanbul'da çalışacak Türkiye takımını güçlendirmek için yeni ekip arkadaşları arıyor.

İlanlardan biri olan Sistem Mühendisliği'nin detaylarına baktığımızda, temel etkileşimde olacağı kişiler arasında Ülke Müdürü, EMEA ve Global Sistem Mühendisliği takımı ile Yerel satış takımları gibi detaylar yer alıyor. İlanların tamamında Türkçe ve İngilizce bilinmesi istenirken, başvuru için Apple ID şart koşuluyor.

Apple Türkiye operasyonunu resmi olarak ne zaman duyurur bilemiyoruz ancak şirketin Türkiye operasyonuna başlaması yeni ürünlerin Türkiye'de piyasaya çıkış tarihlerini daha erkene çekeceğini umuyoruz. :)

Yorumlar (9)
 1. Cuhadar Cuhadar

  Gelirse seviniriz gelmezse üzülmeyiz. Hayırlı olur inşallah.

 2. Account Manager ya da Account Executive hesap uzmani degil, Musteri Temsilcisi Musteri Yoneticisi demektir. Birebir cevirdiginizden yanlis bir intiba uyandirir...

  zaten is tanimina bakarsaniz bir hesap uzmanilgi olmadigini gorebilirsiniz. Hesap uzmani turkcede finansal hesaplari takip eden demektir. Burdaki rol musterinin tum sorumlulugunu end to end alacak biridir...

  bilginize

  Manage the Apple Authorized Distributor partners by developing account plans and making sure they fully support Apple channel (Retailers and Prosumer partners) business plans

  1. Düzeltme için teşekkürler. Haberi hızlı çıkalım derken atlamışım. Görüşmek üzere ;)

 3. Önce ofisini görelim, ona göre iş başvurusu yaparız...

 4. Murat E Murat E

  Bence de Levent veya Maslk gibi yerde açılması daha mantıklı. Ama istanbula 2 yakasına da lazım... Sabırsızlıkla bekliyoruz

 5. Barış Barış

  Guzel bir haber fakat merak ettiğim şöyle bir konu var; Apple Türkiye'ye girdiğinde Bilkom ne olacak :)

  1. Resul Korkmaz Resul Korkmaz

   Apple Türkiye'ye ha diye girmeyecek zaten, giremez de. Yine pazarlama ve satışı Bilkom tarafında olacak. Bilkom ise ABD ile iletişim kurmak yerine, Türkiye ofisi ile iletişim kuracak bazı konularda.

   1. Snowbird Snowbird

    Apple yıllardır kendisi zaten Türkiye'de. Astoria'da ofisi bile var.

 6. Acaba maaşlar nasıl olur çok merak ediyorum .Turkiye şartlarına göre mı yoksa dunyamı ;)