Yemeksepeti'ne General Atlantic'ten 44 milyon dolar yatırım [Son Dakika]
Yatırım

Yemeksepeti'ne General Atlantic'ten 44 milyon dolar yatırım [Son Dakika]

Türkiye'nin lider online yemek sipariş servisi Yemeksepeti'nn yatırım görüşmelerini Temmuz ayında sizlerle paylaşmıştık. Geçtiğimiz hafta da yatırımın sonuçlandığını ve bugün açıklama yapılacağını söylemiştik. Beklenen gün geldi ve Yemeksepeti yatırımın gizli kalmış yönlerini paylaştı.

Yapılan açıklamaya göre 44 milyon dolar yatırım alan Yemeksepeti'nin, yatırımcısı ise dünyanın önde gelen fonlarından General Atlantic.

14 milyar dolar fonuyla dünyanın en büyük yatırım fonlarından biri olan General Atlantic'in Türkiye'de ilk yatırım yaptığı şirket olan Yemeksepeti'nde ortaklar görevlerinin başında devam edecek. Yemeksepeti yatırımında General Atlantic'in yanı sıra  Endeavor Catalyst fonu da yer alıyor.

Yatırım haberinin duyurulduğu basın toplantı videosunu yazının devamında bulabilirsiniz. 

Yorumlar (3)
  1. FB, Alibaba gibi şirketlerde de payı olan bir grup. Tekrikler..

  2. Yemeksepeti.com'a yatırım yapmak bence en akıllı yatırımlardan biri. Zira artık teknoloji devrindeyiz mobile bile internet hakim durumda. Bu durumda artık insanlar yemek siparişi geçmek için telefon açmayacak internetten girip sipariş verecek. Yemeksepeti.com un milyar dolar olduğu günleri görmek çok uzak değil

    1. Abdullah Beysadece 3 yıl sonrasında 600mılyondoalra satılacagını ongormus. takdir ettim