Yemeksepeti yatırımı tamamlandı açıklama Pazartesi günü geliyor!
Yatırım

Yemeksepeti yatırımı tamamlandı açıklama Pazartesi günü geliyor!

Yaz aylarında yatırım görüşmelerine başlandığı haberini sizlerle paylaştığımız Yemeksepeti'nin söz konusu süreçte sona geldiği yönünde son birkaç haftadır duyumlar alıyorduk. Bugün itibariyle sürecin tamamlandığını sizlerle rahatlıkla paylaşabiliyoruz.

Şu anda elimizde çok kesin bilgiler malesef bulunmuyor o yüzden detaylara giremeyeceğiz. Aldığımız duyumlar var ancak kesin olmayan bilgileri paylaşmayı şu aşamada doğru bulmuyoruz.

Son derece yoğun bir gizlilik içerisinde süren Yemeksepeti süreci içinde firma yetkililerinden bilgi almak mümkün olmadı ama bugün aldığımız bir basın toplantısı daveti ile yatırımın kesinleştiğine tamamen emin olduk.

Yatırım sürecinde Yemeksepeti'nin 100 milyon doların üzerinde bir değerleme üzerinden görüşmeleri sürdürdüğünü duymuştuk ve azınlık hissesi bazında bir anlaşmanın, orta vade opsiyonlarla gerçekleşecek bir satışın söz konusu olabileceğini aldığımız duyumlardan söyleyebiliyoruz. Yani, Gittigidiyor'un eBay satışında olduğu türden bir anlaşma söz konusu olabilir. Ancak bunun kesin bilgi olmadığının altını çizerek belirtmek istiyoruz. Elbette kesin bilgiler Pazartesi günü firma tarafından açıklanacaktır.

Yemeksepeti tarafından gönderilen basın davetinin dikkat çeken bölümünü aşağıda paylaşıyoruz:

Yemeksepeti, Türkiye’deki ve küresel çaptaki hedeflerini bir sonraki seviyeye taşıyor. Yemeksepeti’ndeki yeni gelişmelere ilişkin ayrıntıları ve şirketin gelecek dönem hedeflerini paylaşmak amacıyla Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz basın toplantısında sizi de ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Eğer Pazartesi'ye kadar şu anda bildiğimiz ama kesinliğinden emin olmadığımız için paylaşmak istemediğimiz detaylara ilişkin bilgiler alırsak mutlaka güncellemeler yapacağız.

Yorumlar (20)
 1. Yeni rakimiz vardi gitti.

  Gittigidiyorumuz vardi gitti

  Yemeksepeti kalmisti o da gitti.

  1. bunu da vatanmilletsakaryaya mı bağlayacaksınız ya,

   1. Yurda döviz girişi

    Daha çok istihdam

    Daha çok verdi

    Türk'ün başarısı

    Ben böyle baktım sayın Emek K

   2. Hasan Çolak Hasan Çolak

    vatan millet sakarya meselesi değilde bir türk girişimi neden dünyaya açılamayıp satmayı tercih etsin anlamak zor. Ayrıca yemek sepetini yakından takip eden biriyim yaklaşık 1.5 senedir hiç bir gelişim göstermedi gelişmek için 1.5 senede tek ekledikleri özellik online kredi kartıyla öde özelliği getirmeleri ki buda en baştan beri savundukları "Kredi kartınız bizi ilgilendirmiyor" ile çakıştı. Hz Muhammet (SAV) ne güzel demiş "İki günü eşit olan zarardadır".

  2. Çağrı Akyol Çağrı Akyol

   Bir ekşi sözlüğümüz kaldı o zaman :)

  3. Ben biraz vatan millet sakarya olarak bakıyorum. Döviz gelecek denilmiş o sadece bir kereye mahsus gelecek.Burada yemeksepeti.com'dan kazanılan parayı sanki TL olarak mı yurtdışına çıkacak. Dövize çevrilecek sonra para yurt dışına çıkacak.Bin bir zahmetle kazınılan döviz bu şekilde uçup gidecek.

  4. Demek degildir ki elimizde birsey kalmayacak! Elbet yerlerini dolduracak yeni sayfalar acilacaktir!!!

 2. Nevzat bey'e hayırlı olsun, en mantıklısını yaptı :)

  Umarım, önümüzdeki dönemde yeni projelerle kendisini görme imkanımız olur.

  Hayat bir oyunsa, yeni oyuncaklar edinmek lazım :)

  1. "hayat oyunsa yeni oyuncaklar edinmek lazim" iste bunu sevdim

 3. Cagri Ozpideciler Cagri Ozpideciler

  Türkiye'den küresel marka çıkmaz. Endüstride de bu böyledir. Çünkü ülke sınırlarını aşmaya başladığın an öyle yada böyle egemen yabancı ortak ile evlenmek durumunda kalırsın. Türk Sermayesi'nin küresel olmasına izin verilmez. Arkanda ne devlet durur nede sektör! Elin kolun bağlanır! Hayırlısı olsun.

  1. Hüseyin Hüseyin

   Peak games baya global sayılır. Yabancı ortağıda yok diye biliyom.

 4. Berk Kerpiç Berk Kerpiç

  $100M bence çok az bir rakam Yemeksepeti için.

 5. Volkan Çallar Volkan Çallar

  Yemeksepeti Türkiye'nin en iyi veren şirketlerinden biridir. Konsepti, tasarımı ve altyapısı gerçekten çok başarılı. Umarım yeni gelişmeler bu çalışmayı olumsuz etkilemez.

 6. kimse bıdıbıdı yapmasin. boyle bir basaridan feyz almak lazim. tebrikler yemeksepeti!

 7. Pavlovs Partner Pavlovs Partner

  Yazının çoğunluğu kesin olmayan bilgiler üzerineydi :) Çok dikkatle eldeki bilgilerin kesin olmadığı belirtildi.

 8. Ilker Ilgen Ilker Ilgen

  Hayeli olan insanlar başarılı olurlar ama burda bir fark var. Hayeli neydi Nevzat beyin ?

  Online bir iş kurup ondan para kazanmak mı ? Yoksa Yemeksepeti gibi bir projeyi hayata gecirip onu genişletip farklı farklı dallarda yemek üzerine söz sahibimi olmaktı ?

  Yemeksepeti çok emek harcanmış bir proje ve yürüyor.Durumu gören yabancıların iştahını kabartmıştır mutlaka. Nevzat bey bunu satıp yeni bir projeye mi girişecek yoksa var olanı yükseltmeye devammı edecek ?

  Bakın bizim bir sorunumuz var Türkler olarak. Bir bir işe uzun süre gönül koyamıyoruz. Mercedes-Benz, Ford, IBM, Adidas, Nike, vs vs .Türkienin böyle bir markası yok. 90 yıldır şu işi yapıyoruz diyen ve dünya da tanınmış bir marka sahibi değiliz. Çünkü bizde SANAYİCİ bir isim yok. KOÇ ve SABANCI taşerondan başka birşey değil. Kendi üretttikleri bir değer yok. Kumaş üretmek bir değerdir ama onun TEKNOLOJİSİNİ geliştirmek ARTI değerdir. Biz bunu sağlayamıyoruz.

  Nevzat bey örneğin olan bir sistemi Türkiye de kurdu ve genişletti. Peki sonra ? Satacak. Neden ? İyi para ediyor. Bence 100 milyon dolar iyi bir para değil. Bugün Mehmet Emin Karamehmet BMC 'nin kapısına kilit vurup gitmiş 60 milyon dolara özel jet uçağı almış.

  YemekSepeti yabancı bir ortak aldığı anda bunu elinden alacaklardır. Bence NEvzat bey bu işi biraz daha geliştirerek daha fazla yaygınlaştırmalı ve kendisi ilerlemeli. Bankalar ve Yatırımcılar bu işe yarıyor.

  Bu şunu gösteriyor bize. Bir iş yapın netten para kazanın ve onu iyi paraya satın. Peki nereye kadar ve kaç kişi bunu başarabilir ?

 9. Arda Kutsal, Nevzat Bey'in ağzından bir cümle koparamamış ya, Webrazzi'de anca basın bülteni yayınlar artık.

  Geçmiş olsun.

  Next?

 10. Bahadır Bahadır

  YemekSepeti.com'un yurt dışına açılmadığını düşünenlerin yanlışı var. Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde www.izrestorana.ru ve www.foodonclick.com ile 2010 yılından beri hizmet vermekte. Yani iki yurt dışı denemesi var. Eğer bu denemelerde istedikleri başarıyı elde edebilselerdi açılımlar daha hızlı devam ederdi. Gelişim için belli bir noktadan sonra yatırım almak şarttır. Bunu kabul etmek lazım. Bu yüzden YemekSepeti'ninde yatırım almasını eleştirmemek gerekiyor. Zaten ortada kesin birşey yok. Tek dileğimiz bunun toptan bir satış değil de yatırım almak olması.

 11. Ömer Usta Ömer Usta

  internet sitesini kurup belli noktalara getirip satmak ne kadar mantıklı?satmanın nedeni aca belli noktaya gelen sitenin ileride bu değer etmeyeceğimi bi nevi korkumu oluyo insanda,gariptir bu denli bi site kurup ve elinde belli bi zaman dilimi tutan insan yoktur bu acaba işi çok iyi bilmekmi yoksa belli bi noktaya getirdikten sonra idare edememekmi

 12. gelsinler almanyada pazara girsinler görelim :)