Sezgisel tasarımlı Microsoft Office 2013'ü yakından tanıyın
Araçlar

Sezgisel tasarımlı Microsoft Office 2013'ü yakından tanıyın

Windows 8 gerçekten Microsoft'un geleceği için çok önemli bir ürün. Keza buna paralel atılan her adım oldukça önem taşıyor. Outlook.com'da güzel bir dönüşüm yakalayan Microsoft bu kez Office ürünlerini dokunmatik deneyim için hazırlıyor.

Microsoft Türkiye'nin detaylı şekilde anlattığı ve microsoft.com/office/preview adresinden erişebileceğiniz yeni Office ürünleri Microsoft'un dokunmatik dönüşümünü başarılı şekilde yansıtıyor. E-posta ile eş zamanlı iletişim de Office 2013'ü Gmail & Google Docs ikilisinin karşısına çıkarıyor.

Windows 8'e uygun OneNote uygulamasının yanında Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve diğer masaüstü uygulamaları dokunma destekli hale geliyor. Şimdiye kadar mobil cihazlarda önde gelen eylemlerimizden olmayan dosya düzenleme işi Windows 8'le gelecek olan yeni Office ürünleriyle değişecek gibi görünüyor.

Ürünlerde dokunma duyarlılığı, dokunma hedefleme, metin ve nesnelerin seçimi, yazma, komut verme gibi yetenekler bulunuyor. Üstelik Office’in yeni dokunma yeteneklerinden birçoğu Windows 7 kurulu bilgisayarlarda çalışacak. Windows 8 ise daha etkili bir kullanım sunacak.

Kullanmaya başladığımızda deneyimin ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha yorumlayabileceğiz ama yukarıdaki ve tanıtım yazısındaki diğer videoların yeterli bir önizleme sunduğunu düşünüyorum.

 

Yorumlar (5)
 1. .net Developer .net Developer

  Microsoft Türkiye'nin blogunun PHP ile hazırlanması beni düşündürdü ? ve çok ama çok saçma geldi.

  http://blog.microsoft.com.tr/index.php/page/2?latest

  1. Microsoft çalıştığı anjanstan blog talep etti, onlarda kolay para gözüyle bakıp wordpress'e tema giydirip yayına attılar fakat iletişim becerisi zayıf bir orta düzey yönetici olmasaydı (kim olduğunu bilmeden giydiriyorum emin olun) globalde kullanılan benzer bir yazılım kodlarını alıp ülkemiz için uyarlayabilirlerdi. Muhtemelen sadece talep etmesi gerekliydi...

  2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

   wordpress blog konusunda gerçekten çok başarılı. Microsoftta da çok güzel uyarlanmış. Açıkcası ben bir sakınca göremedim. Bu bana bmw arabaların şehirlerarasında mercedes tırlarla taşınmasını olayını anımsattı. .. ..

   Tablet cihazlarda nasıl bir kullanıcı deneyimi sunacak çok merak ediyorum. Eğer tatmin edici bir deneyim sunarsa, artık bir ipad iş yerindeki tüm ihtiyacımızı giderecek gibi görünüyor.

   1. Atalay Aktaş Atalay Aktaş

    Ozan Bey, yorumunuz için teşekkürler. Açıkçası bu blog yazısında bahsettiğimiz tabletler, üzerinde Windows 8'in koştuğu piyasada Ekim itibariyle yerini alacak olan çok sayıda ve çeşitteki tabletlerdir. Office ürün grubu olarak bizim vizyonumuz 'İlk önce ve en iyi şekilde Windows üzerinde çalışan' uygulamaları piyasaya sunmaktır. Teşekkür ederim.

 2. Doğan Yıldız Doğan Yıldız

  Google uzun süredir bulut bilişim üzerinde çalışıyor ve bu konuda olabildiği kadar yoğun bu aralar sessiz kalmasının sebebi sizin de yukarıda anlattığınız M$ tarafından gelecek atakları görmek istemesi. Ben Bu office yapısından sonra google tarafından gelecek atağı daha çok merak ediyorum.