Turkcell'in yeni ekonomik modeli MaxiPLUS 5, NFC'li alışverişe odaklanıyor

Temmuz’da çıkardığı becerikli ve hesaplı T20’nin popülaritesinden memnun kalan firma, Çinli ZTE'ye ürettirdiği yeni telefonuna mobil ödemeyi entegre ederek cihazın yaratacağı ekonomiyi de genişletiyor.

Turkcell kendi markasını taşıyan akıllı telefon pazarlama yolunda inanç ve ciddiyetini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Temmuz’da çıkardığı becerikli ve hesaplı T20’nin popülaritesinden memnun kalan firma, Çinli ZTE'ye ürettirdiği yeni telefonuna mobil ödemeyi entegre ederek cihazın yaratacağı ekonomiyi de genişletiyor.

MaxiPLUS 5, tahmin edileceği üzere Android işletim sistemiyle geliyor ve sistemin 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünü kullanıyor. Cihazın 3.5 inç ebatındaki ekranı 480x320 piksel çözünürlüğe sahip. 800 MHz Qualcomm tasarruflu işlemci, 1400 miliamperlik batarya, firma açıklamasına göre 3G’de yaklaşık 200 saate varan bekleme ve yaklaşık 240 dakikaya varan konuşma olanağı sağlıyor. 5 megapiksel kamera otomatik odaklanma özelliği taşıyor. Dahili 4 GB ve cihazla birlikte verilen 4 GB hafıza kartı olmak üzere toplam 8 GB’lık depolama alanı sunacak. Dahili NFC özelliğiyle çalışan yeni bir ödeme sistemi de bu telefonun ayırt edici özelliği.

Turkcell'in Maxi PLUS 5'te öne çıkardığı özelliklerin ilk sırasında NFC Magnet geliyor. Kullanıcılar cihaz kutularından çıkacak özel üretilmiş buzdolabı magnetlerini cep telefonlarına okutarak  özel olarak tasarlanmış bir mobil sipariş uygulamasını açacaklar. Magnet okutulduğunda telefonda otomatik olarak açılan Mobil Sipariş uygulaması üzerinden anlaşmalı firmaların ürünleri kolayca seçilerek sipariş verilebilecek. İlk etapta Aygaz, Burger King, ve Pürsu’nun seçilmiş ürünlerini sipariş vermek ya da Migros Sanal Market’e ulaşarak alışveriş yapmak mümkün olacak. Firma kampanyanın bu özelliğiyle dünyada bir ilk olduğunu söylüyor.

SESLİ ASİSTAN 

Turkcell, kendi online servislerinin bulunduğu uygulmayı bir widget olarak anasayfaya ekleme imkanı vermiş. Ayrıca Mobil Asistan özelliği, fatura bilgileri, kalan bakiye, hava durumu ve en yakın eczane gibi gibi sorulara yanıt veriyor. Akıllı Cevap uygulamasıyla telefonu ters çevirerek sessize almak, arayan kişiye önceden belirlenen mesajı iletmek, tekrar düz çevrildiğinde ayarların eski haline çevrilmesi ve gelen aramayı herhangi bir tuşa basmadan sadece kulağa götürerek yanıtlamak mümkün. Tunein radyoda 50 binden fazla radyo istasyonuna bağlanabiliyor.

Firmanın bu sabah Antalya Adam&Eve Hotel'deki basın toplantısındaMaxi PLUS 5 dışında bir telefon daha duyuracağı söyleniyordu. Firma yetkilileri, Maxi PLUS Pro adı verilen ve daha çok kurumları hedefleyen bir modelin de hazırlanmakta olduğunu söyledi.

MaxiPLUS 5 24 ay boyunca tarifeye ek ayda 5 ila 26 TL arasında fiyatlarla satılıyor. Turkcell ilk 3 ay boyunca 250MB internet ve 1 yıllık Turkcell TV Standart Paket hediye ediyor.

Cihazın temel özellikleri şöyle:

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.