viaBonte: Çiçek Sepeti'nin kurucusundan kozmetik dikeyi

viaBonte: Çiçek Sepeti'nin kurucusundan kozmetik dikeyi

E-ticaret sektörünün yakından tanıdığı kişilerden biri olan Çiçek Sepeti'nin kurucusu Emre Aydın, yeni bir girişimle dikkatleri çekmeye hazırlanıyor. viaBonte adındaki yeni girişim, kullanıcılara indirimli parfüm ve kozmetik ürünleri sunuyor.

Diket e-ticaret sitesi viaBonte, ticaret hayatına parfüm satışıyla adım atıyor. Ancak Emre Aydın'dan aldığımız bilgilere göre kişisel bakım ve makyaj ürünleri gibi farklı kategorilerde ürünlerin de satışına kısa zaman sonra başlanacak.

Pazara sessiz sedasız giriş yapan sitede, kozmetik sektöründe büyük markaların hemen hemen hepsi bulunuyor. Satılan parfümlerin fiyatlarına baktığımızdaysa ilk fiyatlarından yaklaşık yüzde 50 oranında indirimler olduğunu görüyoruz.

Girişimi ilk duyduğumuzda, aklımıza viaBonte ortaklarının arasında kimler olduğu sorusuydu. Emre Aydın'dan aldığımız bilgilere göre viaBonte.com bir Çiçek Sepeti girişimi ve operasyon Çiçek Sepeti bünyesinde yürütülüyor. Yani viaBonte'u ortakları arasında 2011 yılı Aralık ayında Çiçek Sepetine yatırım yapan Amazon.com ve Hummingbird Ventures gibi şirketler bulunuyor.

Gelelim işin rekabet boyutuna, Emre Aydın gelecekle ilgili planlarını şu şekilde ifade ediyor: "viaBonte ile Türk halkının kozmetik ve kişisel bakım ihtiyaçlarının karşılanmasında akla gelen ilk marka olmayı hedefliyoruz. Gelecek dönemde ürün çeşitliliğimizi de arttırarak, kişisel bakım ve makyaj ürün kategorilerinde de kaliteyi uygun fiyatlarla kullanıcılarımıza sunmak istiyoruz."

viaBonte'un rakiplerine baktığımızdaysa sıkı bir rekabet içine gireceğini söyleyebiliriz. Balerin.com ve MissPera gibi kozmetik kategorisinde bulunan e-ticaret şirketleri viaBonte'yi zorlayacak cinsten. Öte yandan tüm kategorilerde klasik e-ticaret yapan şirketler de kozmetik ürünleri satıyor. Bu sitelerin ürünlere yaptıkları indirimler tartışılabilir, ama sonuçta bu siteler de pazardan pay alıyor. Bu yüzden viaBonte'un rakipleri arasında sayabiliriz.

Arkasına e-ticaret sektöründeki tecrübeli isimleri alan viaBonte, rekabetin sıkı olduğu pazarda kendine bir yer edinebilecek mi gelecekte göreceğiz. Ancak şunu belirtmek gerekiyor ki viaBonte kozmetik müşterilerine yeni bir alternatif olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.