Amazon Türkiye’ye İlk Adımını CicekSepeti.com ile Attı!
Arama
E-Ticaret

Amazon Türkiye’ye İlk Adımını CicekSepeti.com ile Attı!

Türkiye internet pazarının 2011 yılındaki belki de en önemli haberlerinden birini şu anda sizlerle paylaşıyoruz!

Dünyanın e-ticaret devi Amazon Türkiye’ye girdi girecek derken beklenen oldu ve şirket CicekSepeti.com’un azınlık hissedarı olarak Türkiye internet pazarına ilk adımını attı.

Aldığımız bilgiye göre Amazon ve CicekSepeti arasında büyük bir gizlilikle yürütülen anlaşma süreci imzaların atılmasıyla sonuçlanmış ve Amazon’un yatırımı ile ilgili resmi süreç başlamış.

Konuyla ilgili CicekSepeti.com kurucusu Emre Aydın’la görüştüm ve söz konusu anlaşmayı kendisi de doğruladı.

Güncelleme: Konuyla ilgili basın bülteni biraz önce yayınlandı. Yazının sonunda tam metni okuyabilirsiniz.

Güncelleme 2: Amazon’un Çiçeksepeti yatırımı biraz önce TechCrunch’ta haber oldu

Amazon’un CicekSepeti.com’da azınlık hissedarı olması ile şirkette Hummingbird Ventures’ın yanında bir yabancı yatırımcı daha yer almış oldu. Bu durumu CicekSepeti.com’un büyük başarısı ve Hummingbird’ün doğru yatırımı olarak nitelendirmek sanıyorum ki yanlış olmaz.

Hatırlarsanız Ocak 2011’de Hummingbird Ventures’ın CicekSepeti’ne gerçekleştirdiği yatırımı paylaşmıştık. Yatırımın üzerinden daha 1 yıl bile geçmeden gelen Amazon yatırımı dünyaya Türkiye internet pazarının potansiyelini güçlü şekilde hissettirecektir.

Gerçekleşen ortaklıkla ilgili finansal bilgiler paylaşılmadı ama borsaya açık olan Amazon’un hisse devir işlemleri gerçekleştikten sonra resmi bir açıklama ile NASDAQ’a bilgi vereceğini tahmin ediyorum.

CicekSepeti ve Hummingbird Ventures yöneticilerini sektörümüz için çok önemli olan Amazon ortaklığı için tebrik ediyorum. Ayrıca Amazon’a da bu fırsatla şimdiden “Tükiye’ye hoşgeldin” diyoruz.

Konuyla ilgili resmi açıklamalar kısa süre içinde gelecektir, bu açıklamaları takiben yeni bilgiler alırsak paylaşacağız.

Güncelleme: Konuyla ilgili basın bülteni biraz önce yayınlandı. Aşağıda tam metni okuyabilirsiniz.

Amazon.com, ciceksepeti.com’un Azınlık Hissedarı Oluyor

Çiçek ve hediye gönderimi konusunda e-ticaret alanında Türkiye’nin lider şirketi olan ciceksepeti.com,amazon.com’un ciceksepeti.com’un azınlık hissedarı olması için gerekli süreçlerin başladığını açıkladı.

Türkiye’de yenilikçi bir e-ticaret şirketi kuran ciceksepeti.com’un büyüme sürecinde kendilerine destek olmaktan son derece mutlu olduklarını belirten Amazon Avrupa  Perakende Başkan Yardımcısı Greg Greeley,ciceksepeti.com’un amazon.com gibi Türkiye genelinde müşterilerine çiçek ve diğer hediye gönderimlerinde uygun fiyat, çeşit ve rahat alışveriş yapabilme imkanı sağlamaya odaklandığını sözlerine ekledi.

Emre Aydın tarafından kurulan ciceksepeti.com e-ticaret alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden birisi olarak çiçek gönderimlerini ülke genelinde aynı gün içinde gerçekleştirebiliyor. Ciceksepeti.com müşterilerine geniş yelpazede çiçek buketleri, gurme hediye sepetleri, mücevherat ve özel günlere yönelik farklı hediye ürünleri sunmaktadır.

Başladıkları hızlı büyüme trendinin yeni safhasında Amazon’u azınlık hissedarları olarak görmekten mutluluk duyduğunu belirten ciceksepeti.com kurucu Genel Müdürü Emre Aydın, ciceksepeti.com’un Türk tüketicisine çiçek, gurme ürünler ve insanların hayatlarındaki önemli kişilere gönderecekleri hediye gönderimleri konusunda beklediği yüksek kalitedeki hizmet düzeyini geliştirmeye odaklı çalışmalarına önümüzdeki günlerde de devam etmeye kararlı olduklarını söyledi.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (32)
 1. BayramDemir dedi ki:

  Gelin artik, kurtarin bizi.

  1. cokbilmis dedi ki:

   pardon neyden kurtaracaklar?

 2. Ayhan dedi ki:

  Eh hayirli olsun diyelim artik. Türkiye´deki bu gelismeyi görmek gercekten cok güzel birsey.

 3. diji dedi ki:

  “2011’in en önemli olayları” listeleri havada uçuşuyordu. Demek ki yıl daha bitmeden böyle liste yapmak doğru değilmiş:) Şaka bi yana, bu yılın en güzel haberlerinden biri. Tebrikler çiçek sepeti.

 4. Tevhid Korkmaz dedi ki:

  Evet güzel bir haber. Artık zamanı gelmişti çicek sepeti için de ve geride bekleyenler içinde.
  2011 in sonu 2012’nin başlangıcına denk gelmesi de, önümüzdeki yıl için iyi bir işaret.

 5. Mustafa Namoğlu dedi ki:

  Tebrikler. Müthiş bir gelişme. Türkiye güzel bir noktaya ilerliyor.

 6. Sidar Korkmaz dedi ki:

  2011’in en önemli haberi, 2011’in son ayında geldi. Büyük başarı, tebrikler.

 7. Kemal Mertli dedi ki:

  ciceksepeti.com emin ve doğru adımlarla ilerliyor. Tebrikler çiçek sepeti.

 8. bcakir dedi ki:

  İnternet pazarı canlanarak devam ediyor. 2012 yılına doğru girerken mütiş bir gelişme. Böyle haberleri çok daha göreceğimizi düşünüyorum.

 9. Aysenur dedi ki:

  Tebrikler Ciceksepeti. Basından beri cok guzel ve planlı buyuyen, gercek bir girisimcilik ornegi. Amazon la birlikte hersey daha guzel olur umarım. Turkiye’deki tum ecommerce sitelerini canı gonulden destekliyorum.

 10. Yapılan yorumlara baktığımda herkes çok sevincli?

  ebay gittigidiyor’u aldı ne değişti?

  Amazon ülkeye ucuz laptop iphone vs. mi satacak ?

  1. Dontmake dedi ki:

   Sana katılıyorum. Güzel olan nedir anlamış değilim. Biz Amazon.com’dan azınlık hisse almış olsak evet gerçekten güzel haber olabilir.

   Para kazandıran girişimleri yurtdışına pazarlamanın neresi güzel haber?

 11. MrAuTHoR dedi ki:

  Yurtdışındaki büyük şirketlerin Türkiye’deki internet şirketlerine yatırım yapması hem yurt dışındaki yatırımcıların gözünü daha da fazla Türkiye’ye çeviriyor hemde Türkiye’deki yatırımcıların Türkiye’deki girişimlere yatırım yapma cesaretini arttırıyor.ÇiçekSepeti için hayırlı olmasını diliyorum,lakin bu tarz yatırımlarda gönlüm azınlık hissesinin her zaman Türklerde kalmasında.

  1. ulas dedi ki:

   Neden azinlik hisseleri Türklerde kalsin? Arkadaslar her defasinda global yatirimci geldiginde cogumuz mutlu ve gururlu oluyoruz.Fakat ben türk internet sektörünün yabancilara hediye edilmesinden acikcasi hic memnun degilim. Önemli olan ülkemizdeki internet ekosisteminin daha gelismesini saglamak. Daha cok teknopark, daha cok Webrazzi ve etohumlara ihtiyacimiz var. Aslinda bu yatirimlari gerceklestirebilecek 10 larca Türkiyeli is adamimiz yatirimcimiz var ama ne yazikki sektorun buyuklugunu ya anlamis degiller ya da iyi bilmedikleri icin uzak duruyorlar. Umarim 2012 yili. Ülkemiz internet sektörü icin güzel bir yil olur. Tüm Webrazzi okurlarina selamlar

   1. Mustafa dedi ki:

    kesınlıkle katılıyorum, yurtdısından bırısı geldıgınde hep ayakta alkışlıyoruz! neden bır Turk gırısımcı cıkıp yatırım yapmıyor pekı? hep aynı şeyler! ılerıde cıceksepetı de elımızden gıdecek gıbı duruyor,,

   2. Ayberk dedi ki:

    1- Bizim paralı iş adamımızın önemli bir çoğunluğu bu işlere “la pırah la” diyor.
    2- Sen elindekine sahip çıkmazsan, sahip çıkan gelir elinden alır (Türk internet fırsatlarının yabancı damata gitmesi).
    3- Çoğu insana ben de katılıyorum: dünya artık global, sermayenin memleketi yok.
    4- Aslında bizim iş adamlarımızın veya mikro yatırımcılarımızın hepsi “la pırah la” demiyor ve çeşit çeşit yatırımlar yapılıyor ama bunları Webrazzi yazmıyor.
    5- Madde 4’deki işlerin zaten birileri tarafından yazılmasına ve birileri tarafından okunmasına gerek yok, yapan da duyurmuyor.
    6- Kişisel merak: Hosting şirketlerimiz çok başarılı ve büyük hacimli işler yapıyorlar. Olayları internet… Neden bunların büyüklüğü, yapılan yatırımlar, kurulan ortaklıklar burada yayınlanmıyor (bu sayfada natro’nun reklamı görülünce hatırlandı)…

 12. Tevhid Korkmaz dedi ki:

  Globalleşen dünyada sermayenin bir ülkesi yok artık. Bugün twitter 300 milyon dolar yatırım alıyor Araplardan. Elbet ki Türkiye’de de sermayenin yatırım noktasında desteğini görmek isteriz. Ama bu sadece Türklerin ürettiklerine değil, dünyanın ürettiklerine olmalı.

  Sermaye sahiplerine ve girişimcilere cesaret verme açısından iyi bir olay, değerlendirme bu açıdan.

 13. Mehmet Ali Köse dedi ki:

  Çiçek sepetini tebrik ediyorum yıllardır takip ettiğim ve yıllar önce yapmış olduğu seo çalışmalarında’da çok başarılı olduğu gibi yıllar sonrada yeniliklere’de hız kesmeden devam ediyor başarılar.

 14. Guru fasulye dedi ki:

  Olay aslinda sadece “dilution”.

 15. Murat Erdem dedi ki:

  Amazon gibi her operasyonu çok büyük kar marjı içeren bir devin bu pazar ve sektöre girmesi bir işaret bence. Bu sektör ve tamamlayıcı yan sektörleri önümüzdeki süreçte çok hareketli ve cezbedici olacaktır.

  1. Ayberk dedi ki:

   amazon ve “çok büyük kâr marjı” aynı cümlede mi? ha hah…

 16. Hasan dedi ki:

  Dikkatimi çekti.
  Çiçek sepeti ofisinde bir tane bile çiçek bulundurmuyor.

  ofis fotoları
  http://www.ciceksepeti.com/iletisim.asp

  yaptığı pastayı yemeyen usta misali 🙂

  1. necmi dedi ki:

   senin bu yazdığına ek olarak şunu söylemek istiyorum çiçek sepetinin kendi atölyeleri var ordan gönderim sağlıyor sizin resimlerde gördüğünüz yer çağrı merkezi ve yönetim binası onun için orda çiçek olmasına gerek yok

 17. Cihan Caner dedi ki:

  Çiçeksepeti’ni tebrik ediyorum. Projelerinin ve hizmetlerinin ne kadar kaliteli olduğunun bir göstergesi sayılır.

 18. cenk dedi ki:

  niyeyse elimizdeki degerli mülkleri yabancılara satmak ve bununlada acaip ovunmek gibi saçma sapan bir huyumuz var zamanında filistinde topraklarını israile satıyodu bugunki durumları ortada

 19. Ozcan dedi ki:

  Umarım Amazon.Com Türkiye’ye ürün göndermeye tekrar başlar.

 20. zafer dedi ki:

  kim ne derse desin çiçek sepeti marka oldu.

 21. zafer dedi ki:

  çiçek sepeti heryerde bravo

Bir Yorum Yazın