Amazon Türkiye'ye İlk Adımını CicekSepeti.com ile Attı!

Türkiye internet pazarının 2011 yılındaki belki de en önemli haberlerinden birini şu anda sizlerle paylaşıyoruz!

Türkiye internet pazarının 2011 yılındaki belki de en önemli haberlerinden birini şu anda sizlerle paylaşıyoruz!

Dünyanın e-ticaret devi Amazon Türkiye'ye girdi girecek derken beklenen oldu ve şirket CicekSepeti.com'un azınlık hissedarı olarak Türkiye internet pazarına ilk adımını attı.

Aldığımız bilgiye göre Amazon ve CicekSepeti arasında büyük bir gizlilikle yürütülen anlaşma süreci imzaların atılmasıyla sonuçlanmış ve Amazon'un yatırımı ile ilgili resmi süreç başlamış.

Konuyla ilgili CicekSepeti.com kurucusu Emre Aydın'la görüştüm ve söz konusu anlaşmayı kendisi de doğruladı.

Güncelleme: Konuyla ilgili basın bülteni biraz önce yayınlandı. Yazının sonunda tam metni okuyabilirsiniz.

Güncelleme 2: Amazon'un Çiçeksepeti yatırımı biraz önce TechCrunch'ta haber oldu

Amazon'un CicekSepeti.com'da azınlık hissedarı olması ile şirkette Hummingbird Ventures'ın yanında bir yabancı yatırımcı daha yer almış oldu. Bu durumu CicekSepeti.com'un büyük başarısı ve Hummingbird'ün doğru yatırımı olarak nitelendirmek sanıyorum ki yanlış olmaz.

Hatırlarsanız Ocak 2011'de Hummingbird Ventures'ın CicekSepeti'ne gerçekleştirdiği yatırımı paylaşmıştık. Yatırımın üzerinden daha 1 yıl bile geçmeden gelen Amazon yatırımı dünyaya Türkiye internet pazarının potansiyelini güçlü şekilde hissettirecektir.

Gerçekleşen ortaklıkla ilgili finansal bilgiler paylaşılmadı ama borsaya açık olan Amazon'un hisse devir işlemleri gerçekleştikten sonra resmi bir açıklama ile NASDAQ'a bilgi vereceğini tahmin ediyorum.

CicekSepeti ve Hummingbird Ventures yöneticilerini sektörümüz için çok önemli olan Amazon ortaklığı için tebrik ediyorum. Ayrıca Amazon'a da bu fırsatla şimdiden "Tükiye'ye hoşgeldin" diyoruz.

Konuyla ilgili resmi açıklamalar kısa süre içinde gelecektir, bu açıklamaları takiben yeni bilgiler alırsak paylaşacağız.

Güncelleme: Konuyla ilgili basın bülteni biraz önce yayınlandı. Aşağıda tam metni okuyabilirsiniz.

Amazon.com, ciceksepeti.com’un Azınlık Hissedarı Oluyor

Çiçek ve hediye gönderimi konusunda e-ticaret alanında Türkiye’nin lider şirketi olan ciceksepeti.com,amazon.com’un ciceksepeti.com’un azınlık hissedarı olması için gerekli süreçlerin başladığını açıkladı.

Türkiye’de yenilikçi bir e-ticaret şirketi kuran ciceksepeti.com’un büyüme sürecinde kendilerine destek olmaktan son derece mutlu olduklarını belirten Amazon Avrupa  Perakende Başkan Yardımcısı Greg Greeley,ciceksepeti.com’un amazon.com gibi Türkiye genelinde müşterilerine çiçek ve diğer hediye gönderimlerinde uygun fiyat, çeşit ve rahat alışveriş yapabilme imkanı sağlamaya odaklandığını sözlerine ekledi.

Emre Aydın tarafından kurulan ciceksepeti.com e-ticaret alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden birisi olarak çiçek gönderimlerini ülke genelinde aynı gün içinde gerçekleştirebiliyor. Ciceksepeti.com müşterilerine geniş yelpazede çiçek buketleri, gurme hediye sepetleri, mücevherat ve özel günlere yönelik farklı hediye ürünleri sunmaktadır.

Başladıkları hızlı büyüme trendinin yeni safhasında Amazon’u azınlık hissedarları olarak görmekten mutluluk duyduğunu belirten ciceksepeti.com kurucu Genel Müdürü Emre Aydın, ciceksepeti.com’un Türk tüketicisine çiçek, gurme ürünler ve insanların hayatlarındaki önemli kişilere gönderecekleri hediye gönderimleri konusunda beklediği yüksek kalitedeki hizmet düzeyini geliştirmeye odaklı çalışmalarına önümüzdeki günlerde de devam etmeye kararlı olduklarını söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.