Webrazzi okurlarına özel YouLike davetiyesi
Genel

Webrazzi okurlarına özel YouLike davetiyesi

İlk olarak bundan tam 5 yıl önce Webrazzi’de duyurduğumuz Ersan Özer’in 'sosyo' kod adlı projesi sonunda dün itibariyle kapılarını kullanıcılara açmaya başladı. Mart ayında tüm konsantrasyonunu bu projeye verebilmek için Magnet’teki hisselerinin büyük çoğunluğunu ve görevlerini devreden Ersan Özer, sonradan adı YouLike olan projesini de resmi olarak ilk kez Webrazzi Startup12’de tanıtmıştı.

Dün içeriden ilk izlenimleri aktardığımız YouLike, Pazartesi akşamı gönderdiği sınırlı sayıdaki ilk davetiyenin ardından üye alımını hızlandırdı ve dün çok sayıda yeni üyeye kapısını açtı. Eğer henüz YouLike davetiyesine sahip değilseniz merak etmeyin, Webrazzi okurlarına özel, tam 500 kişi gücündeki YouLike davetiye kodunu bu yazının altında bulabileceksiniz.

Dünkü haberimizin ardından görüştüğümüz Ersan Özer, YouLike ile ilgili şunları söyledi:

Bir süredir YouLike sadece grup çalışanlarımıza açıktı. Pazartesi akşam 200 kişiye davetiye gönderdik. Salı günü de 1500 kişiye daha gönderildi. Twitter'da @youlikecom adresini takip edebilirsiniz. Oradan da davetiye dağıtacağız. Bu benim itiraf.com, istanbul.net ve uzmantv'den sonra 4. büyük projem. Her zaman olduğu gibi tabii çok heyecanlıyım. Tüm eleştirilere kulağımız açık. İnşallah hayal ettiğimiz noktalara geliriz.

YouLike’ı denemek isteyen Webrazzi okurları, sitedeki “davetiye kodun” bölümüne webrazzi yazarak sıra beklemeden giriş yapabilirler.

Daha sonra sizler de ilk izlenimlerinizi bu yazının yorumlarında paylaşabilirsiniz…

Yorumlar (12)
 1. Ayhan Baris Ayhan Baris

  sorular cok türkçe,

  mesela iskender sever misin? bu soru ya evet/hayir diyen bir abd'li ile nasıl eşleştirme yapacak ?

  üyenin bilmediği bir şeye evet/hayir demesinin hiçbir anlamı kalmıyor.

  özel hayat soruları biraz abartılı (18+) uyarısı konulması gerekir. yada üye yaşına gore o soruların çıkmaması gerekir.

  sistemdeki ajaxlar zayıf, illa sayfayi yenilemek(f5) gerekiyor.

  1. ayhan baris'a katılıyorum...

   KULLANICI kitlesine ancak ÇOK DİLLİ proje ürettiğiniz zaman sahip olabiliyorsunuz.

   Fikir: Şehifırsatı gibi - şehirlere göre değil, ülkelere göre ayırım yaptırılabilir.

 2. Çok güzel bir proje olmuş. Başarılar dilerim

 3. :))

  Facebook'daki "Like" linki için özel bir proje...

  Tutmayacağı kanaatindeyim! Kim ne kadar neyi like etmiş, bunu ancak firmalar merak edebilir. Kullanıcılar ise beğenmek için bu siteye alışkanlık derecesinde bağlı olacaklarını zannetmiyorum.

  fakat, fikir verelim dersek eğer:

  1. Mesela, LOREAL firması için özel bir görsel grubu hazırlanır - mail atılır. sonra gönderilen maillerden şu kadarı siteye giriş yaptı, şu kadarı şunu beğendi, şu kadarı beğenmedi vs. (eldeki mail datası istatistiği de önemli tabi - katılan kişinin yaşı,cinsiyeti,şehri vb. pazarlama hedefleri için diyorum)

  2. Ankete katılan ilk 10 kişiye LOREAL'den SAÇ BAKIM seti...

  3. ...

  4. .....

  niye LOREAL: Kadınların "MERAKLI" olmasından ötürü daha meraklıdır böyle şeylere diye düşünüyorum. Pinterest'i KADIN'ların basması gibi düşünün :)))

  Daha ilgiç şeyler yapılabilir aslında.

  bildiğimiz ANKET'in görsel hali. :))

  yine de bir emek sözkonusu - yapanın/kodlayanın eline-kafasına sağlık :)

  selamlar.

 4. Ehl-I Blog Ehl-I Blog

  umarım başarılı olursunuz...

 5. Profilimizi ziyaret eden kişiye bilgilerimizi görmeden önce seçeceğimiz çeşitli sorular sorsak, hatta sisteme biz soru girsek daha iyi bir eşleştirme olur gibi.

  Dün biraz denedim ama hala cevaplaman gereken 1600 küsür soru var yazısını görünce vazgeçtim soru cevaplamaktan.

 6. Osman N. Hömek Osman N. Hömek

  ben çok başarılı bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.

  tebrik ederim.

  eski sitelerin tecrübesi buraya akmış gibi duruyor.

  başarılar dilerim

 7. Mert Ak Mert Ak

  Güzel, mantıklı ve ilginç bir proje bence.

 8. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Direk kayıt aşamasında karşılaştığım bir sorun. Yaşadığım şehir olarak Mersin'i bulmadı, İçel, Icel vb. birçok alternatif denedim şehir çıkmadı ve kayıt olamadım. Zoraki Ankara yazdım kayıt oldum. Mersin şehir olarak neden seçilmiyor merak ettim!!!

 9. Yurtdışında başarılı bir model olmuş olan www.okcupid.com örnek alınmış görünüyor. Reklamlar dışında marka ve mekanları da sorması iş modeli hakkında biraz ipucu veriyor sanırım..

 10. Aslına bakılırsa tam bir match making sitesi, çalışan mantık güzel, ama bencede bazı sorular +18 olmalı hatta yaygınlaşması durumunda gerçekçiliğini yitirebilir bence.

 11. yahu her 4-5 sorudan biri cinsellikle ilgili olması ne gerek?? elaleme çıplak çıplak resimler izletiyorlar, kim hazırlamış çok merak ediyorum, fikri beğeniyordum, şimdi amaç mı yatıyor altında bunun diye düşünüyorum