Ersan Özer'den yeni girişim geliyor

Ersan Özer bildiğiniz üzere itiraf.com'dan sonra İstanbul.net, Ankara.net, İzmir.net, Uzman.tv, Timsah.com, Guncel.net, Sevgi.net gibi birçok web girişimleri ile yoluna devam etti.

Söz konusu girişimlerde GittiGidiyor ve Ciner Grubu ile ortaklığı bulunuyor ve bu servisler GittiGidiyor iştiraki olan Magnet Bilişim Hizmetleri çatısı altında yönetiliyor.

Ersan Özer bu sefer Magnet'teki ortaklarından bağımsız olarak bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Global bir proje olacak olan yeni girişim sinema alanına odaklı bir tür film tavsiye yapısı oluşturacak.

İlk duyduğumda IMDB ile bir ilişki düşündüm ancak Ersan servisin kesinlikle çok farklı olacağını belirtti.

Ana fikir şöyle. İnsanların izledikleri bir filmi beğenmeleri bazı kriterlere bağlı oluyormuş ve bu kriterler kurulacak bir algoritma ile tespit edilip kullanıcıya beğeneceği bir film tavsiyesi verilebilecekmiş. Bunun için farklı kaynaklardan film verileri de kullanılacak ve alt yapıda çeşitli testlerden de faydalanılacakmış.

Ersan projeyi anlatırken oldukça heyecanlıydı. Özellikle üzerine bastığı konu da film tavsiyesinin aslında çok kişisel bir seçim olduğuydu. Yani IMDB'nin çoğunluk kararlarının herzaman kullanıcıyı memnun etmediği yönündeydi.

Projenin adı ise yurtdışındaki sahibinden satın alınan Sosyo.com olacakmış.

Ersan'ın global ve özel bir konuya giriş yapacak olmasını duyduğumda sevindim. Çok başarılı bir iş çıkartacağına da tamamen inanıyorum. Sosyo.com ile ilgili gelişmeleri ve tasarım hazır olduğunda ilk ekran görüntülerini de yine Webrazzi'de paylaşacağımıza da hiç şüpheniz olmasın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.