Kerim Baran ve Çağlar Erol ortak oluyor

Kerim Baran ve Çağlar Erol ortak oluyor

Bugün Ersan Özer'in benim de bulunduğum bir yemekte öğrendiği gelişmeyi Yahoyt'a haber olarak yazması ile artık konunun detaylarını açıklamamam için herhangi bir sebep kalmadı.

Geçtiğimiz günlerde Cember.net satışından sonra Çağlar Erol'un DoktorSitesi.com ile ilgilendiğini ancak konuyla ilgili yorum yapmadığını paylaşmıştım. Ersan'ın yazısında sözü geçen akşam yemeğinde Çağlar ağzındaki baklayı çıkarttı ve haberi doğruladı. Ayrıca bu yatırımda yalnız olmayacağını da söylemiş bulundu.

Yonja.com'un kurucusu Kerim Baran'da Çağlar Erol ile birlikte DoktorSitesi.com'a ortak oluyormuş.

Bu gelişme Çağlar tarafından birinci ağızdan söylendiği için zaten garantiydi ve zaten bugün aldığım e-posta ile haber doğrulandı.

Konuyla ilgili Çağlar Erol'un açıklaması şu şekildedir:

"Amerika ve Avrupa’da sağlık siteleri, on binlerce farklı konuda makaleler içeren kitaplar olarak düşünülebilir. Yalnızca bu kadar değil tabi, sundukları altyapıyla ziyaretçilerin bu bilgilere dinamik erişimini ve adım adım kendi hastalıkları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyorlar. Son dönemde sosyal ağlar da bu sitelerin ciddi bir parçası. Amerika’da bu yıl Health 2.0 adı altında bir konferans düzenlenmiş olması, konuya verilen önemi göstermesi açısından önem taşıyor.

Türkiye’de sağlık uygulamaları, pratikte Amerika'nın bir adım önünde bulunuyor. Ülkemizde farklı sağlık sitelerinde ziyaretçiler, üye doktorlara soru sorabiliyorlar. Bir “online muayene  veya teşhis” söz konusu olmadan doktorlar, hastalara rahatsızlıkları ile ilgili ön bilgi veriyor, ve en kısa sürede teşhis ve tedaviye başlanabilmesi için onları doğru şekilde yönlendiriyorlar.

Doktorsitesi.com  şu anki yapısıyla Türkiye’nin en büyük sağlık internet sitesi. Sağlıkla ilgili ihtiyaç duyulan bilgilere ve konularında uzman doktorlara çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Tüm dünyada ve Türkiye'de bir çok sağlık sitesi, yalnızca farklı yerlerden bulduğu makaleleri değiştirerek ya da olduğu gibi, yazarın ismine bile yer vermeye gerek görmeden yayınlıyor. Ülkemizde benzerleri arasında tek kurumsal yapıya sahip olan doktorsitesi.com ise, içeriğin orijinalliği ve üye doktorların kimlikleri konusunda da çok hassas. Uzman doktorlar ayda ortalama 15 bin soruyu cevaplıyor. Bu dünya standartlarının üzerinde bir başarı. Dünyadaki sağlık sitelerindeki, popüler bazı uygulamaları hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Tüm dünyada online sağlık uygulamalarının geleceğinin oldukça parlak olduğunu düşünüyorum. Son derece profesyonel yönetimi, başarılı çizgisi ve yükselen grafiğiyle doktorsitesi.com'un da bu alanda bir yatırım için en doğru seçim olduğuna inanıyorum."

Aynı e-postada paylaşılan konuyla ilgili Kerim Baran'ın açıklaması ise şu şekildedir:

"Beş sene önce internette doğan sosyal ağ servisleri, ilk olarak arkadaşlık ve iş ilişkilerini ön planlada tutarak kişisel ilişkilerimizi geliştirmemizi sağladı. Kendi sosyal ağımızdaki bağlatılarımızın ilişkilerini kullanarak, birey tanıma ve tanınma olanağı da bu ağ yapılarının yaygınlaşmasını ve üye sayısının her geçen gün daha da büyümesine neden oldu.  Sosyal ağları başarılı kılan bir özellik de bir çok kullanıcı tarafından üretilen içeriği, bir platform altında binlerce kullanıcıya efektif ve ölçeklenebilir bir şekilde sunabilmeleri oldu.

"İnsan" içeriği etrafında başlayan bu sosyal devrim bugün medyadaki her türlü içeriğe başarı ile uygulanıyor. Sosyal ve kullanıcı tarafından üretilen içerikler artık sadece insan içeriği, veya video içeriği gibi jenerik kategorilerden bir çok niş alana hızla yayılıyor. Bu alanlardan biri de sağlık.  doktorsitesi.com benzersiz bir yaklaşımla doktorları ve kullanıcıları aynı platformda toplayabilmiş ve hızlı büyüyen bir servis olarak dikkatimi çekti. Site, 2005’ten bu yana hizmet veriyor. Alt yapısı oldukça oturmuş. Amacımız ağ oluşumundaki bilgi ve deneyimimizi ortaya koyarak mevcut sosyal ağ yapısını kuvvetlendirmek ve hizmet alanını geliştirmek."

Ayrıca DoktorSitesi.com'un sahibi Dr. Erden Asena'nın konuyla ilgili açıklaması şu şekildedir:

"Cember.net ile Türkiye’de iş dünyasının, Yonja ile de sosyal yaşamın internetteki en büyük ağları oluşturuldu. Kerim Baran ve Çağlar Erol kendi alanlarındaki sosyal ağ oluşturma bilgilerini ve deneyimlerini doktorsitesi.com’a aktaracaklar. Böylece Türkiye’de henüz var olmayan bir yapıya birlikte imza atacağız."

Türkiye'nin iki önemli web girişimcisi ortak olarak sağlık sektörüne hem de aynı sitenin hisselerini satın alarak giriyorsa bu takip edilmesi ve değerlendirilmesi gereken bir konudur.

DoktorSitesi.com'un şu anki durumu ile ilgili de aldığım birkaç bilgiyi paylaşmak isterim.

Sitede şu anda 2800'den fazla kayıtlı doktor üye ve 120 bin'den fazla ziyaretçi üye bulunuyormuş. DoktorSitesi.com'da ayda 15 bin soru cevaplanıyormuş ve şu anda bu alandaki lider site konumundaymış.

Dediğim gibi DoktorSitesi.com çok büyük olasılıkla önümüzdeki 2 yıl içinde üç ortağı için de başarılı bir çıkış sağlayacaktır ve bu süreçte Türkiye'de sağlık alanında çok daha değerli bir konuma gelecektir.

Dr. Erden Asena'yı DoktorSitesi.com'u bu seviyeye getirdiği için tebrik ediyorum, ve yeni ortaklarıyla kendisine ve girişimine başarılar diliyorum.

NOT: Yapılan yatırım miktarı ve alınan hisseler ile ilgili bilgim yok ancak öğrenmek için elimden geleni yapacağım. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.