Techcrunch50'den haberler ve takip önerileri

Bugün başlayacak olan TC50 konferansları ve seçmeler dünya Internetinin gidişatının en güzel belirleyicisi olacak. Demoda önizleme yapılan çalışmalardan sonra web 2.0 balonu patladı mı patlamadı mı tartışmalarının başladığını görmek üzücü olsa da çalışmalar arasında başarılı işler olacağına inanıyorum.

Hatırlayacağınız gibi TC40'da Türkiye'yi BeFunky temsil etmişti ama bu seneyi temsilsiz geçiriyor olacağız. Katılanlar arasında ise Robert Scoble'ın en çok beğendiği sunumun Quantivo'ya ait olduğunu öğrendim. Bunların dışında PlasticLogic, Semantifind, RadiantLogic, WildPockets, Toolgether, Turnto, Ubiest ve Zazengo demodaki startup'lardan birkaçı. Bakalım hangileriyle listede karşılaşacağız. Değerlendirecek isimler arasında Kevin Rose, Scoble, Ning'in kurucu ortağı Marc Andreessen, Fransız ekolü Loic LeMeur, Forbes kuruluşunda da yer alan Om Malik ve daha fazlası var.

TC50'yi yakından takip edebileceğimiz kaynakların başında tabii ki Techcrunch canlı bloglaması ve TC50 Blog gelecek. Webrazzi'de ise Emre Sokullu etkinlikteki tüm gelişmeleri TechCrunch50'den bildiriyor olacak. Bunların dışında çeşitli görüşlere açık olacak olan Techmeme(TC50) ve medya sponsorlarından Mixx(TC50)'yi öneriyorum. Hatta 2 gün boyunca canlı yayın olacak bir diğer sponsor Ustream kanalı üzerinden de takip edebilirsiniz.

Konferans süresince kaynaklar hakkında -gerekirse- güncellemeler yapacağım, sizlerde keyifli kaynaklara denk gelirseniz paylaşmayı esirgemeyin. Gerçekten heyecanlı olacak! Bakalım balon ne durumda?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.