Techcrunch50'den haberler ve takip önerileri
Etkinlikler

Techcrunch50'den haberler ve takip önerileri

Bugün başlayacak olan TC50 konferansları ve seçmeler dünya Internetinin gidişatının en güzel belirleyicisi olacak. Demoda önizleme yapılan çalışmalardan sonra web 2.0 balonu patladı mı patlamadı mı tartışmalarının başladığını görmek üzücü olsa da çalışmalar arasında başarılı işler olacağına inanıyorum.

Hatırlayacağınız gibi TC40'da Türkiye'yi BeFunky temsil etmişti ama bu seneyi temsilsiz geçiriyor olacağız. Katılanlar arasında ise Robert Scoble'ın en çok beğendiği sunumun Quantivo'ya ait olduğunu öğrendim. Bunların dışında PlasticLogic, Semantifind, RadiantLogic, WildPockets, Toolgether, Turnto, Ubiest ve Zazengo demodaki startup'lardan birkaçı. Bakalım hangileriyle listede karşılaşacağız. Değerlendirecek isimler arasında Kevin Rose, Scoble, Ning'in kurucu ortağı Marc Andreessen, Fransız ekolü Loic LeMeur, Forbes kuruluşunda da yer alan Om Malik ve daha fazlası var.

TC50'yi yakından takip edebileceğimiz kaynakların başında tabii ki Techcrunch canlı bloglaması ve TC50 Blog gelecek. Webrazzi'de ise Emre Sokullu etkinlikteki tüm gelişmeleri TechCrunch50'den bildiriyor olacak. Bunların dışında çeşitli görüşlere açık olacak olan Techmeme(TC50) ve medya sponsorlarından Mixx(TC50)'yi öneriyorum. Hatta 2 gün boyunca canlı yayın olacak bir diğer sponsor Ustream kanalı üzerinden de takip edebilirsiniz.

Konferans süresince kaynaklar hakkında -gerekirse- güncellemeler yapacağım, sizlerde keyifli kaynaklara denk gelirseniz paylaşmayı esirgemeyin. Gerçekten heyecanlı olacak! Bakalım balon ne durumda?

Yorumlar (2)
  1. Sezercan Keles Sezercan Keles

    tc50 web2.0 için iyi bi gelişme olabilir güncellemelerini bekliyoruz arda abi

  2. Geçen seferki gibi bir Türk girişimi daha olsaydı daha da mutlu olurduk umarım bir dahaki seferde bir değil daha fazlası olur.

    Bu arada gerçekten güzel iş çıkarmışlar. Değerli ve farklı olan yeni işler yapılmış.