Ersan Özer'in hayatının en önemli konuşması ne içindi?

Ersan Özer'in hayatının en önemli konuşması ne içindi?

Yaklaşık 1 saat önce Ersan Özer'in Foursquare'dan - dolayısıyla Twitter'dan dapaylaştığı bir fotoğrafla sektörde akıllarda bazı soru işaretleri oluştu. Ersan Özer, Ataşehir'deki Il Padrino Restaurant'ta gerçekleşen öğle yemeğinin fotoğrafını paylaşıp, "Hayatımdaki en önemli konuşmalardan birini yaptım. Bir devrin (hayırlı) sonu." yazmıştı.

Bunun üzerine hızlıca bir araştırmaya girdik ve bu önemli konuşmanın sebebini öğrendik.

Aldığımız bilgiye göre Ersan Özer Uzman TV, istanbul.net, Timsah.com gibi girişimleri bünyesinde bulunduran Magnet'teki hisselerinin büyük çoğunluğunu aralarında GittiGidiyor'un kurucuları Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu'nun da bulunduğu ortaklarına satmış. Ersan Özer'in bu devir sonrasında Magnet'te küçük oranda bir hissesi kalmış ve aynı zamanda yönetimden de çekilmiş.

Bu kararın altında yatan sebebi sorduğumda, Ersan Özer, global bir operasyona hazırlandığı ve inovatif bir arkadaşlık servisi olacak olan Sosyo'ya odaklanmak istediğini dile getirdi. - Sosyo'yla ilgili detayları önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

Şu an için akıllarda oluşan soru işaretlerini gidermek amacıyla hızlıca paylaşabileceğimiz noktalar bunlar. Önümüzdeki günlerde Ersan Özer konuyla ilgili kendisi de açıklama yapabilir.

Özetle bildiğimiz şu ki; Ersan Özer artık Magnet'tin yönetiminden çıkmış durumda ve artık bu şirkette sadece azınlık hissesi ile yola devam edecek. Yeni projesi Sosyo için de yoğun bir çalışma temposu ve odaklanma ufukta gözüküyor...

GÜNCELLEME: Ersan Özer konuyla ilgili bu yazının yorumlarında bir açıklama yaptı. Ayrıca yorumunu sizlerle buradan da paylaşıyoruz.

Arda yine haberciliğini dünya aleme gösterdin. Eline sağlık. 2005 yılında ortaklar olarak, “Keyfimizle para kazanacağız” diyerek Magnet’i kurduk. Ne mutlu ki, bu temenni lafta kalmadı, keyfimiz hep yerinde oldu. Güzel işler yaptık. Şehre özel arkadaşlık siteleri ve UZMANTV projelerini hayata geçirdik. İkisi de çok başarılı oldu. Bir yandan da kurumsallaşma yolunda ilerleme kaydettik. Önemli yetenekleri kadromuza kattık, şirketin kendi kanatlarıyla uçması için gereken koşulları sağladık.

Bir süredir 4. büyük projem dediğim Sosyo ile uğraşıyorum. Merak edenler olacaktır, o projede de, Magnet’te olduğu gibi, Serkan, Burak ve Aydonat ile ortağız. Ayrıca Facebook’taki ilk popüler Türkçe uygulamalardan olan Rakı Sofrası’nı yapan Can Karatoprak ve halen Magnet’in genel müdürü olan Levent Gültan da ortağımız.

Sosyo benim ilk global projem. Uluslararası arenada bir başarımın olmasını çok istiyorum. Ama tabii bunun için çok çalışmam, odaklanmam lazım. Bu süreçte ortaklarımla anlaşma sağladık. Magnet’teki hisselerimin önemli bölümünü onlara devrettim. Artık operasyonel yönetimden ayrılıyorum. Bundan sonra şirketteki görevimi danışman olarak sürdüreceğim. Mesaimin çoğunu Sosyo’ya ayıracağım.

Sosyo için 1 senedir çalışıyoruz. Zannederim 2 ay kadar sonra yayında olacağız. Arda, “arkadaşlık servisi” demiş ama bu konuda henüz net bir karar vermiş değiliz. Sosyo’yu “sana benzeyen insanları keşfet” şeklinde konumlandırma ihtimalimiz de yüksek. Projeden çok umutluyum ama bu işler albüm çıkarmaya benzer. Sonucun nasıl olacağını hep beraber göreceğiz. İnşallah başarılı bir proje olur ve “Digital Bosphorus” markasına da katkıda bulunur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.