Netmera'dan Android uygulama geliştiricilerine ödüllü yarışma
Etkinlikler

Netmera'dan Android uygulama geliştiricilerine ödüllü yarışma

Mobil uygulamala geliştiricilerini buluta davet eden yerli girişim Netmera, şimdi de geliştiricileri biraraya getiriyor. Üstelik ödüllü bir yarışmayla.

Netmera Hackathon adlı etkinlik, Netmera'ya kaydolan geliştiricileri 11 saat içinde Android uygulaması geliştirmeye davet ediyor. Kendi ücretlendirme sistemiyle mobil uygulama geliştiricilerine para kazanma fırsatı sunan Netmera, jürinin beğeneceği uygulamanın sahibine Samsung Galaxy 3 hediye ediyor.

Aynı gün içinde mobil uygulama fikirlerinin gerçeğe dönüşmesini isteyen ve projelerde bir hak iddia etmeyecek olan Netmera, kendi API'sinin yanında farklı web servisleri veya API kullanımlarına da izin veriyor.  Hem bireysel hem de takım halindeki geliştiriciler yarışmaya kabul ediliyor.

Yeni bağlantılar kurabileceğiz etkinlik 14 Temmuz Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek. Katılımın bekleneni karşılaması durumunda Netmera, 3 ayda bir mobil yazılımcıları bir araya getirmeyi planlıyor.

Organizasyonu katılmak için netmera.com/hackathon adresini ziyaret edebilir, katılım şartlarına şuradan göz atabilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. Harika haber! Umarım benzeri yarışmalar daha da çoğalır. O atmosferi yaşamak gerek. ;)

  1. Bilal Bayrak Bilal Bayrak

   Selamlar,

   netmera.com olarak bu ve benzeri organizasyonları düzenli olarak yapmayı planlıyoruz. Sizlerin de desteği ve katılımıyla daha büyük organizasyonlar gerçekleştirebiliriz:)

   Görüşmek Üzere

 2. Biz kendi uygulamalarımız için Zengin İçerik, Fotoğraf Galerisi, Müzik, Video, Mail List Abonelik, İletişim Formu ve Kategorik Lokasyon API'leri içeren PHP Mysql tabanlı bulut sistemi 2 günde geliştirdik ve kendimiz hem iphone hem android bir çok uygulamada kullanıyoruz. Mobil uygulama geliştiren kişilerin böyle basit bir web sistemini kendi yazamayıp para ile almasını anlayamıyorum. İsteyenlere komple sistemimizi satabilirim.

  1. Türkiye'de yazılım sektörü baya ilerlemiş. Gençler artık 2 günde content management API cıkartıyor. İlginç.

   1. Hala genç sayılırız ama 1999'dan beri profesyonel yazılım geliştirenlerin olduğu ekip için hiç de ilginç değil, tabi Türkiye'de her girişimci yeni mezun parlak fikirli ama teknik bilmeyen ve parası olmayan gibi algılanıyor. Bizim yan ürün dedğimiz şeyleri baz alarak millet startup kuruyor.

  2. Turan Konan Turan Konan

   Merhaba,

   Yetenekleriniz konusunda çok etkilendim, 14 Temmuz sabahı hackathon yarışmamızda yeteneklerinizi sergilemek isterseniz özel davetli olarak sizi ve/veya ekip arkadaşlarınızı çağırabilirim.

   Netmera'yı takip etmeye devam edin diye bir tavsiyede bulunabilirim, geliştirici arkadaşlarımıza hizmetlerimiz ve ek servislerimiz devam edicek.

 3. Mobil uygulama geliştiricinin web konusunda bilgili olmasına gerek duymadan uygulama geliştirmesi için güzel servis. parse'daki gibi facebook ve twitter, hatta android için google logini basitleştirirlerse daha çekici olabilir. Ülkemizde çok para kazanmayabilir ama dünya çapında güzel lanse edilirse kullanıcısı çok olacaktır.

  @can : Adamların emek vererek sunduğu bir projeye köstek oluyor sonrada 2 günde yazılmış 100-200 satır kodu satmaya kalkıyorsun. Bu arada şu uygulamanın ismini söylede bizde kullanalım.

  Son olarak nedeni bilmiyorum ama Türkiye'de ne zaman birisi bir ürün, proje çıkarsa bazı insanlar otomatik olarak ürün hakkında kötü yorum yazmakta. Galiba egomuz çok yüksek.

  1. Parvin Gasimzade Parvin Gasimzade

   Tesekkurler ilginiz icin.

   User management bir kac gun icerisinde duyurulacak. Facebook ve Twitter entegrasyonu da yapılıyor, kısa bir sure icerisinde duyurusunu yapacagiz.

   Netmera'yi takip ederek gelismelerden haberdar olabilirsiniz.