Facebook'un 'Find Friend Nearby' aşkı bir gün sürdü
Uygulamalar

Facebook'un 'Find Friend Nearby' aşkı bir gün sürdü

Facebook, arkadaş edinme tecrübesini değiştirmeye yönelik önemli bir adım atmış ve konum bazlı arkadaş bulma servisi olan 'Find Friend Nearby' servisini kullanıma açmıştı. Çok değil, daha önceki gün açılan servis sessiz sedasız kullanıma kapatıldı.

Fb.com/ffn alan adına sahip olan servise, artık ne iOS uygulamasından ne de web sitesinden erişilemiyor. Facebook'tan konuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak görünen o ki başarısızlığın faturası uygulamayı geliştiren ekibe kesilecek.

Uygulamayı geliştiren ekip aslında Facebook'un Mayıs ayı başında satın aldığı bir şirket olan Glancee. Glancee'in satın alma anlaşmasından önce Find Friends Nearby'e benzer bir hizmet veriyordu. Şirket, Facebook'a bağlı çalışmaya başlayınca, dün açılan bugün kapatılan servis üzerinde mesailerini sürdürmeye başlamıştı.

Öte yandan ön plana çıkan iddialara göre Facebook'un Friends Nearby'i test ettiği ve servisteki aksaklıkları düzeltmek için yayından kaldırdığı yönünde. Söylentiler doğru olduğunu kabul edersek, arkadaş bulma servisinin kısa bir süre zarfı içinde yeninde kullanıma açılabileceğini söyleyebiliriz.

Find Friends Nearby hakkındaki gelişmeleri takip ederek, paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (2)
  1. Bence güzel bir fikirdi tekrardan kullanıma açacaklarını tahmin ediyorum şu durmadan ara ara demek kötü olmuştu eminim onu düzenleyip anlık olarak kendini güncelleyerek bulan bir yazılım geliştirip tekrardan yanına alacaklardır.

    Bu fikri aynı şekilde düşünmüştüm arkadaşlara da anlatıyordum tutar mı diye 2 hafta geçmedi facebook patlattı :)

  2. Başarısızlık değilki bu. Adamlar bir nevi beta yapmışlar ve sonrasındada kapatmışlar ki son sürüm hazırlanabilsin.

    Daha resmi tanıtımı yapılmamıştı zaten.