Ücretsiz 10 GB depolama sunan Yandex.Disk Türkiye'de
Araçlar

Ücretsiz 10 GB depolama sunan Yandex.Disk Türkiye'de

"Hangi bulut daha karlı?" başlıklı karşılaştırmamızda yer vermediğimiz Yandex'in bulut tabanlı depolama hizmeti Yandex.Disk artık Türkiye'de.

Rusya'daki hizmetlerini Türkiye'ye getirmekte çekingen davranmayan Yandex, Yandex.Disk ile Google Drive'ın 2 katı büyüklüğünde (10GB) ücretsiz bir depoloma alanı sunuyor. Her tür dosya formatını desteklediği açıklanan ve Yandex.Mail’e entegre çalışan Yandex.Disk'in güzel bir yönü ise e-posta eklerinin saklanması için ayrılan alanın 10 GB’lık kapasiteden ayrı tutulması.

Yandex.Disk, webde Windows ve MacOS masaüstü uygulamalarıyla, mobilde ise iOS ve Android için geliştirilen Yandex.Mail mobil sürümüne entegre şekilde kullanılabiliyor.

Yandex kendi servislerini kullanan Türkiye'deki internet kullanıcıları için tamamlayıcı bir hizmet sunmuş görünüyor ama Yandex.Disk'in henüz 10GB üzerinde depolama hizmeti almak isteyenler için bir çözüm sunduğu görülemiyor.

Yandex e-posta adresinizle disk.yandex.com.tr adresinden Yandex.Disk'i kullanmaya başlayabilir, diğer depolama hizmetleri için önceki karşılaştırmamıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Mahmut Önder Mahmut Önder

  11 gb olmasın o

 2. Mustafabugra Mustafabugra

  11gb olacak da program rusça olmasaymış daha iyi olurmuş.

  1. Mustafabugra Mustafabugra

   Düzeltmem gerekiyor programın türkçe versiyonu mevcutmuş. nedendir bilmiyorum ilk indirme esnasında rusça geldi. Sonrasında doğru linki bularak indirebildim.

 3. Yapimalzeme.org Yapimalzeme.org

  11 gb çok iyi gerçekten eğer hızlıysa.Programın rusça olması büyük bir handikap türkler için ama en geç bikaç ay içinde türkçe olur diye düşünüyorum.

 4. Çuhadar Çuhadar

  Hocam proğram rusça değil Türkçe. Ayrıca gayet kullanışlı ve hızlı. Yalnız uygulamayı direk C klasörüne kurdu. Sorsaydı daha iyi olurdu. Olsun google nin de hotmailin de yandexin de depolama servislerini kullanıyorum. Hepside gayet iyi.

 5. Tek seferde 10gb gönderebiliyor muyuz?

  1. Mustafabugra Mustafabugra

   Yandex.Disk'e her biri 3 GB'yi aşmayan boyutlarda dosyalar yüklenebilir. Bu işlemi yaparken, yüklenen dosya ne kadar büyük olursa tarayıcının bu işlemi gerçekleştirirken o kadar zorlanacağını hesaba katmanız gerekir. Bazı tarayıcılar 2 GB'nin üzerindeki dosyaları yükleyemeyebilir. Bu nedenle, büyük dosyaları "Yandex.Disk" özel programı yardımıyla yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

   Demişler.

   http://yardim.yandex.com.tr/disk/?id=1125205

 6. Tek seferde Yandex Disk diyebilenler kulübü.

  1. Çağrı Çağrı

   yandex diks olarak telafuz edilir bu :)

 7. Kullanmaya coktan basladım.

  Kesinlikle harika.

 8. İlker Çelik İlker Çelik

  Yandex.Disk davetiyeleri! Bu bağlantıyı kullanarak Disk hesabınızı açın ve 1 GB ek alana sahip olun. Ek alan, "Yandex.Disk" programını bilgisayarına kurduktan sonra eklenir. https://disk.yandex.com.tr/invite/?hash=ZXNNRW6A