Gittigidiyor açık artırma ve yeni ana sayfasıyla daha fazla eBay!
E-Ticaret

Gittigidiyor açık artırma ve yeni ana sayfasıyla daha fazla eBay!

Hafta başında yaptığımız ilk canlı yayınımızda GittiGidiyor'da açık artırma döneminin yeniden başlayacağını GG genel müdürü Cenk Angın'dan dinlemiştik. 1.5 yıllık aradan sonra GittiGidiyor'da açık artırma dönemi dün akşam saatlerinde yeniden başladı. Yeniden çalışmaya başlayan açık artırma sistemiyle birlikte GG ana sayfa tasarımı da yenilenmiş.

Canlı yayın görüşmemizde Cenk Angın 1 yıldır eBay ile entegrasyon sürecinin devam ettiğinden bahsetmişti. Dün yenilenen GittiGidiyor'un yeni tasarımına baktığımızda eBay'in tasarımıyla oldukça yakın olduğunu söyleyebiliriz. Yeni tasarımda bizim dikkatimizi çeken noktaların başında ise arama çubuğunun tasarıma uygun şekilde küçültülmüş olması.

 

Yeni ana sayfada manşet alanının solunda açılan bir menüyle ana kategorilere yer verilmiş, aynı menü yapısını eBay ana sayfasında da görmek mümkün. Şirket bir süredir ana sayfasında grup alışveriş tekliflerine yer veriyordu, bu sisteme yeni ana sayfada yer verilmemiş ancak tepe menüde Şehir İndirimleri'nin altında teklifler ana kategorileriyle ayrıştırarak görmek mümkün.

GittiGidiyor ana sayfasında dikkat çeken bir başka değişiklik ise son gezdiğiniz ilanların ana sayfanızda hızlıca yenilenerek kendini göstermesi. Birkaç saniyelik gecikmeyle yenilenen son gezdiğiniz ilanlar bölümü eski tasarımda alt sayfalarda yer alıyordu.

Dün itibariyla açılan açık artırma bölümünde şimdiden birçok ilan yayınlanmış ve açık artırmalar devam ediyor. Sanırım ilk yayınlanan açık artırmalar 5 saat kadar sonra tamamlanacak. İlk ilanlara baktığımızda açık artırmaların dün 16:30 civarında yeniden yayına başladığını görebiliyoruz.

GittiGidiyor kullanıcıları için eskiden beri büyük bir öneme ve sempatiye sahip olan açık artırma sisteminin yeniden açılması, açık artırmayı sadece 1-2 kere kullanmış bir kullanıcı olarak beni bile sevindirdiğini söyleyebilirim. Sonuçta nostalji iyidir :)

Yorumlar (6)
 1. süper olmuş gerçekten şu ihalelerin gününü de azaltsalar daha iyi olur bi teklif için 8-9 gün beklemek biraz saçma

 2. ilk açık artırmada 325tl'lik fotoğraf makinesinin fiyatı 1800 lira olmuş.

  Komedi ötesi bir açık artırma sistemi :)

  İhalede o fiyatı veren kişi onu almayacağı kesin.

  Bizim ülkemizde zor işler bu ihale sistemi.

  1. Her Servis Her Servis

   Kesinlik katılıyorum. Muhtemelen bu kişi satın almayacak. Satıcıda madem teklif verdin ücretini öde diyecek.

 3. İlk gün tam bir fiyasko bütün ürünlerde en az %20 şişirme teklif oldu bazı ürünlerde daha fazla o teklifleri verenler acaba satın aldı mı bu ürünleri çok merak ediyorum :)

 4. GittiGidiyor'un iyi yönetilmediği çok açık. GittiGidiyor ve türevlerinin amacı çeşitli aracılarla bir malı ucuza sunabilmektir veya dışarıda satılmayan bir ürünü bulabilmektir. -Mesela ebay'de deniz aşırı ülkelere ithalatı sona ermiş olan Pentel Smash uçlu kalemler-

  Fakat GittiGidiyor gün geçtikçe bu amatör olması gereken görüntüsünden uzaklaşıyor. Mesela Fujifilm markasının ucuz DSLR-Like serisi refurbished şekilde acayip satıldı, daha sonrasından FujiFilm kendi hesabını oluşturup kendi elinden satmaya başladı ürünü.

  Yani Hepsiburada,Hızlıal gibi türevlerinden farkı kalmamış oldu. Bu sadece bir örnek, daha bir sürü örnek var.

  Ya da bakıyosunuz piyasadan çok daha pahalıya satılıyor ürün.

  En sonda bu açık arttırma olayını felaket şekilde sunmuşlar.

 5. Ürünlere Lüzümsüz Yere teklif veriliyor 10 lira etmez ürün 50 TL olması Çok garip zaten o ürüne teklif veren arkadaşın satın almayacağı apacık ortada bana kalırsa Bu tarz teklif verip ödeme yapmayanlar için Ceza sistemi uygulanmalı