Bultenlerim.com: Setrow'dan müşterilerine yeni e-posta havuzu
E-Posta

Bultenlerim.com: Setrow'dan müşterilerine yeni e-posta havuzu

2008 yılında e-posta pazarlama hizmeti sunmaya başlayan Setrow, yeni bir adım atıyor. Son dönemde  tamamen yenilenen girişim, Bultenlerim.com ile yeni eposta abonelik havuzunu tanıttı.

Yeni sistem son kullanıcılara daha sağlıklı bir e-posta abonelik yönetimi sunarken, mevcut markaların daha geniş kitlelere ulaşmasına aracılık ediyor. Sistemde Setrow alt yapısından yararlanan yaklaşık markaların ortak bir kullanıcı havuzu oluşturmasına ve mevcut tüm abonelerin üyeliklerini bu havuz üzerinden yönetmesine imkan tanıyor.

Daha somut şekilde anlatmak gerekirse, Setrow'un hizmet sunduğu bir markaya dair aboneliğinizi yönetmek istediğinizde Bultenlerim.com'a yönlendiriliyorsunuz. Burada istediğiniz markanın aboneliğinden çıkabildiğiniz gibi, havuza dahil olan bir markanın yeni abonesi olabiliyorsunuz.

İstenmeyen e-postalar halen internetteki tüm e-posta iletişiminin büyük bir kısmını oluşturuyor. Ülkemizde bu konuda atılan adımlar ise izinsiz e-posta gönderiminin cezalandırılmasını öngörürken, ilk gönderimin cezadan muaf tutulmasına yönelik talepler gündemde. Her şeye rağmen e-posta pazarlama hizmetlerinin kişiselleştirilmesi, bu anlamda uygulanabilir en iyi model gibi görünüyor.

Setrow'dan aldığımız bilgiye göre Bultenlerim.com altyapısı yeni abonelikler için kontrolü tamamen kendi elinde tutuyor ve markalarla paylaşmıyor. Bu sayede e-posta adresiniz Setrow güvencesinde kalıyor.

1 Mayısta açılan Bultenlerim.com'a şimdiye dek 33 marka dahil olmuş ve firmaların e-posta gönderdiği tekil kullanıcı sayısı 1,7 milyonu bulmuş. Bultenlerim.com’u denemiş ve “marka ekle” butonunu kullanarak yeni abonelikler edinmiş tekil kullanıcı sayısı ise 20 bine çıkmış. Bir referans noktası vermek gerekirse Setrow'un yaklaşık olarak günlük gönderdiği bülten sayısı 700 bin dolayında.

Setwow GittiGidiyor kurucularının yatırım yaptığı bir girişim ve halen Aydonat Atasever, Burak Divanlıoğlu ve Serkan Borançılı girişimin yönetim kurulunda bulunuyor. Bultenlerim hakkında detaylı bilgileri Setrow'un blogunda bulabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. H.kagan H.kagan

  henüz üyelik onay mailim gelmedi, inceleme fırsatım olmadı ama - kafamda düşündüğüm gibi bir projeyse eğer - çok güzel, başarılı bir iş olmuş diyeceğim. yorumlarımı sonrasında tekrar yazacağım.

  :)

  1. Merhaba H.kagan Bey,

   Gerekli kontrolleri yaptığımızda üye olan kişilerin yüzde seksenikisinin aktivasyon işlemini sorunsuz olarak yaptığını görmekteyiz. Mümkünse üye olduğunuz email adresini tarafıma ( cagdas.guler[@]setrow.com ) gönderirseniz hemen işlemlerinizi inceliyor oluruz.

   Teşekkür ederiz.

 2. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Bu tarz e.posta gönderimi yapan bilinen gönderim firmaları benim e.posta adresimi bir kere aldığında A firması reklamı için kullanıldığında ben A markasından bir daha mail almak istemediğimi seçtiğimde A markasından mail gelmiyor, fakat yeni bir B firması geldiğinde bu sefer tekrar başa dönüyoruz. Kısaca veri tabanına bir girdiğinizde A firmasının reklamını engelliyorsunuz ama ilk defa gönderim yapacak yeni firmaların reklamlarını engelleyemiyorsunuz. Bu izinsiz gönderimlere gerçek anlamda yaptırımlar olurda bizde kurtuluruz.

 3. Kagan Gungor Kagan Gungor

  üyelik ve mailler ile ilgili bir sıkıntısı var sitenin.

  ilgililere duyrulur.

 4. Üyelik onay e-postası gelmiyor!

 5. H.kagan H.kagan

  maalesef ki - artık bu servisi (setrow) kimse kullanmayacak.

  Euromessage'dan bu sabah gelen mail ile yeni duyurduğu servisinin tanıtımını başarılı bir şekilde yaparlarsa adam akıllı başlamadan setrow'u alaşağı edecektir - kaldı ki sitenin üyelik sisetminin çalışmadığı söylentisi çıktı çıkalı bir iyleştirme yapmadılar! -10puan.

  (aslında bu durum biraz da webrazzi ile ilgili - çünkü haberi yazan editorun de - konu ile ilgili yorumları takip ederek reklamını yaptıkları site/firma/servise ilgili yorumları göndermeleri / rapor gerekiyor). Webrazzi servis kalitesinin artması için diyorum.

  neyse..

  euromessage'ın bu yeni servisinde 1-2 iyileştirme yapılması durumunda populer bir hizmet olabilir.

  iyi çalışmalar.

  1. Ahmet Kahraman Ahmet Kahraman

   Merhaba Hakan Bey,

   Sanırım servise üye olamamınızla ve Setrow' la alakalı psikolojik olarak sorunlarınız var ki; bunu sürekli Euromessage, Euromessage.. demenizden rahatlıkla bu yorumları okuyanlar anlayabiliyor.

   Ön yargılı olup, taraf tutarmış gibi yorumlar yapmak çok hoş değil açıkçası..