Google+ yeni iPhone uygulamasıyla hem göze hem gönüle hitap edecek
Mobil

Google+ yeni iPhone uygulamasıyla hem göze hem gönüle hitap edecek

Facebook borsaya açılma hesapları yaparken Google kendi işiyle ilgilenmeye devam ediyor. Google+'ın yeni iPhone uygulaması App Store'da yerini aldı.

Yeni uygulamanın en dikkat çeken özelliği haber akışında görsellerin ön plana çıkarılmış olması. Bu sayede metinler yerine görseller arasında gezindiğinizi düşünüyorsunuz ki bu da kullanıcılardan daha tepki vermesine ve uygulamada daha uzun süre vakit geçirmesini sağlayabilir.

Hali hazırda Google+ uygulaması çektiğiniz fotoğrafları, istediğiniz takdirde anlık yükleme ile internete aktarıyor ve Google bu uygulamayla görsel web yarışında elini biraz daha güçlendiriyor. Tabii Facebook ve Twitter'da çoğunlukla durum güncellemelerinin arasında gezinenler bu durumdan pek memnun olmayabilir.

2.0.0.58 sürümlü Google+ iPhone uygulamasında daha geniş profil fotoğrafları, yenilenen yazı karakterleri ve yeni ana ekran da dikkat çekiyor. Ayrıca hissedilir derecede hızlı ve fotoğraf paylaşımları dahi Google+'ın web arayüzüne hızla aktarılıyor.

Yeni uygulamayı tanıtan Vic Gundotra, artık daha 'hissedilebilir' bir paylaşım anlayışına odaklandıklarını söylüyor. Android uygulamasının bir kaç hafta içinde bazı yeniliklerle geleceğinden de bahsediyor.

Google+'ın yeni web tasarımına ayak uyduran uygulamasına dair beğeniler göze batıyor ama elbette uygulamanın işe yaraması için site içi kullanımın artması gerekiyor. Facebook her ne kadar borsada prestij kaybı yaşamamak için düşünceli olsa da halen Google+'a dair net bir çekince taşıdığını belli etmiyor.

Diğer yandan Google+'ın kısa süre içinde canlı video sohbetini genele açacak olması ise önümüzdeki dönemde Google'ın işini yarayacak ciddi bir yenilik gibi duruyor.

Yorumlar (6)
 1. tasarım mükemmel

 2. M. Soydam M. Soydam

  Yazıyı okumaya başlamadan önce Fırat Demirelse kesin eleştirmiştir dedim. Okurken şaşırdım, eleştiri yok diye ki son anda kişi azlığından yakınan bir eleştiri gördüm. Neyse güzel uygulama olmuş. Tabii Android'e daha önce çıkmaması bayağı garip olsa da Android'e ek süprizlere hem karşıyım hem de merakla bekliyorum.

  1. Aslinda söylenicek çok şey varda, neyse.. yada durun içimde kalmasin söyleyeyim.

   Bu adamlarin yazilarinda eleştiri yapmalari bazilarina neden bu kadar batiyor ben halen anlamış değilim. ee hani kamuoyunu etkileyen yanlış veya yıkıcı bir eleştiri olsa tamam ama maşallah Webrazzi'nin tüm editörleri gerçekten tecrübeli insanlar olup alanlarinda bilgi sahibiler ve ileriyi görebiliyorlar bunu eski makalelerindende görebilirsiniz.(''işte önceden tahmin edip haber verdiğimiz gibi'' vs diye çoğu makalelerinde backlink veriyorlar) Ki benim gördüğüm gerçekten sadece gerçekleri dobra dobra yazip çiziyorlar. Keza eleştirileride aynı şekilde yerinde ve doğru.

   Not: Webrazzi sitesiyle uzaktan yakindan hiçbir ilgim/alakam yoktur. Sadece insanimizin böyle güzel bir amaca hizmet eden bir sitenin editörlerine sirf yazilarinin son kisminda kendi özeleştirilerine yer verdiler diye bu insanlara böyle tepki göstermeleri, kusura bakmayin ama aşırı. O kadar emek veriyorlar o haberleri,makaleleri hazirlamak için birakinda 2 satirda kendilerinden birşey yazsinlar.Bırakın çorbada onlarinda tuzu olsun zaten öyle körü körüne haberi verip giden yazarlardan olsalar buranin diğer webmaster sitelerinden hiçbir farkı kalmaz. Ki zaten burasi öyle yazarlarinin adi sani belli olmayan Yazar=Admin diye etraftan copy/paste haberleri yapan bir site değil,isimleri ve yazdiklari tarih/saat sol üst köşede yazan bir teknoloji blogudur. Ve bloglarda yazarlar haberi verirken isterlerse kendi özeleştirindede bulunabilirler.

   işin özü ben olsam bende yapardim . Kimseyede laf söylemek düşmezdi. Neticede kimse kimseyi sitelere zorla sokmuyor..

   Saygılar dilerim. İyi akşamlar.

 3. Coşkun Gündüz Coşkun Gündüz

  Uygulamayı denedikten sonra ancak iyi olduğunu anlaşila bilir.Şu anki Profil görünümü güzel.

 4. İyimiş bakalım daha ne gibi gelişmeler olacak

 5. İşin ilginç yanı şu an Android'deki uygulama tasarım açısından cidden kötü.