NetDavetiye.com: Evlilik dikeyinde yeni bir e-ticaret girişimi
E-Ticaret

NetDavetiye.com: Evlilik dikeyinde yeni bir e-ticaret girişimi

Evlilik, hayatın en önemli meselelerinden biri olunca bu konuya odaklı girişimlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. İşin e-ticaret tarafında kalan NetDavetiye.com da davetiyenin yanına düğüm şekeri satışana da girerek dikey bir alanda kendi çapını genişletiyor.

Muhammed Aycil, Barış Çevik ve Enes Aycil'in kurmuş oldukları NetDavetiye, 2-3 aylık bir planlama ve geliştirme sürecinden ardından yayına alınmış. Sahip oldukları iş gücünün üzerine 10 bin TL sermaye koyan girişimciler 1000'den fazla ürün barındıran Netdavetiye.com'u hayata geçirmişler.

Gerek kış aylarının düğün sezonu dışında kalması, gerekse yeni bir girişim olması nedeniyle NetDavetiye'nin sipariş ortalaması oldukça az (aylık ortalama 30 sipariş). Ancak davetiye ve nikah şekeri kategorisinde hizmet veren 100'den fazla firmadan (matbaa temelli girişimlerden) farklılaşmak istediklerini öğrendiğimiz girişimciler şu an bir kaç tedarikçi ile çalışmaya başlamış ve limited şirket kurma hazırlığında.

2010 sonu verilerine göre ülkemizde her yıl ortalama 650 bin çiftin evlendiğini ve düğün maliyetinin en az 10 bin TL olduğunu Kurdele.com'dan bahsederken aktarmıştık. Bu alanda dikey grup alışveriş sitelerine kadar farklı girişimler bulunuyor ve önümüzdeki dönemde bu dikey kategorinin daha fazla/farklı girişimci çekeceği akla yatkın geliyor.

Şu an kredi kartı ve posta ödemesi ile ödeme alan NetDavetiye'nin iPara'yı da ödeme sistemleri arasına dahil etmek istediğini öğrendik ki bu da geleceği merak uyandıran iPara'nın tarafında işlerin nasıl gittiğini sorma vaktinin geldiğini hatırlattı...

Yorumlar (9)
 1. matbaa matbaa dolaşmıştım o günlerde (mayıs 2008). sürecin en sancılı işlerindendir bu davetiye işi. yanına örnek de alamazsın. etrafındakilerin düşünceleri de cabası. ne vardı o zaman gireydim internetten beğeneydim, gezmeyeydim :)

 2. Ali Akdeniz Ali Akdeniz

  Bu alanda böyle bir siteye ihtiyaç vardı.

  Umarım hizmet kalitelerinde ve hızlarında bekleneni karşılayarak evlenen çiftleri gereksiz yüklerden kurtarmış olurlar.

  Girişimcileri tebrik ediyorum.

 3. Mrauthor Mrauthor

  Bende 1 buçuk ay sonra evlenecekler arasındayım ve şu sıralar düzgün bir davetiye arayışındaydık.Açıkçası ilaç gibi geldi diyebilirim =) Sistem basit fakat benim gibilerin ihtiyacını karşılayacak nitelikte.O nedenle biraz reklamla,özellikle facebook'ta ilişki durumu nişanlı olanlara yönelik reklam yapmaları durumunda ciddi bir yükselişe geçebilirler ;)

 4. Gizem Koç Gizem Koç

  "davetiye ve nikah şekeri kategorisinde hizmet veren 100′den fazla firmadan (matbaa temelli girişimlerden) farklılaşmak istediklerini..." Bu farklılaşma için ne yapacaklarını merak ediyorum. Kesinlikle ihityaç olan bir konu, belirtildiği gibi bu konuda birçok site var. Başarılar dilerim.

 5. Siz siz olun, müstakbel eşinize danışmadan davetiye kararı verip bastırmayın. Yıllarca başınıza kakar. Bizzat tecrübe edilmiş ve onaylanmıştır.

 6. Valla güzel proje olmuş.Yapanların ellerine sağlık

 7. Cem Yıldız Cem Yıldız

  Ben beğenmedim, tasarım olarak da sınıfta kalır bence. Yıl 2012, tasarım halen 90 lı yıllardan kalma. Öte yandan sanki bu işi ilk yapanlar gibi lanse edilmesi de biraz bilgi eksikliği olmuş, sektörlerinde değilim ama bu işi yapan çok site gördüm.

 8. Esma Nur Esma Nur

  Siteyi beğendim, bu alanda bir çok site var ama birkaçını inceledikten sonra bu sitenin farkı rahatlıkla görülebilir. Yakında düğünüm var davetiye ve nikah şekeri siparişi vericem, bakalım hizmeti nasıl.

 9. Düğün Davetiyesi Düğün Davetiyesi

  Düğün davetiyesi işinde arkadaşlara başarılar diliyorum, umarım başarılı olurlar.