Gruptayim.com: Tüketici elektroniği kategorisinde fırsat sitesi
E-Ticaret

Gruptayim.com: Tüketici elektroniği kategorisinde fırsat sitesi

 • Türkiye'de fırsat sitesi eğilimi tüketici elektroniği kategorisiyle devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açılan Go220.com sitesiyle bu trendin devam ettiğini paylaşmıştık

Türkiye'de fırsat sitesi eğilimi tüketici elektroniği kategorisiyle devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açılan Go220.com sitesiyle bu trendin devam ettiğini paylaşmıştık. Tüketici elektroniği kategorisinde fırsat sitesi modelini kullanan siteler arasına Gruptayim.com da katıldı.

Gökhan Ayantaş ve Ali Kasımoğlu tarafından 2011 Kasım ayında kurulan Gruptayim.com, e-ticaret için gerekli altyapı sağlanması çalışmaları bittikten sonra 5 Nisan 2012 tarihinde yayına başladı. Tüketici elektroniği odaklı olan Gruptayim.com'un, hem tasarım hem de iş modeli olarak klasik fırsat sitesi tarzında olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere bazı fırsat siteleri stoklarında olmayan ürünleri satışını gerçekleştirebiliyor. Gruptayim.com'un bu anlamda fırsat sitelerinden farklı olduğunu söylemek mümkün. Çünkü site kurucuları kendi stoklarına aldıkları ürünleri rafa koyduklarını söylüyor.

Sitedeki ürün fiyatlarını, fırsat sitesi modeline uygun olarak, piyasadan indirimli olduğunu ifade edebiliriz. Bu noktada site kurucularını ithal ettikleri ürünler sattığını da ekleyebiliriz. İthal edilen ürünler mutlaka fiyatlardaki indirim oranlarını arttıracağını düşünüyoruz. Ancak sitenin hızlı bir şekilde büyümesi fiyatlardaki indirim oranları üzerinde etkili olacaktır.

5 Nisan tarihinde yayına başlayan site ilk 10 günlük süreçte 10 bin 751 tekil kişi ziyaret etmiş durumda. Site kurucularından aldığımız bilgilere göre bu süreçte 58 bin TL'lik ciro sağlanmış. E-ticarete hızlı bir giriş yapan sitenin önümüzdeki günlerde bilinirliğini arttırması ciro ve tekil ziyaretçi sayısını kuşkusuz daha da arttıracaktır. Sitenin 500 bin TL'lik sermayeyle kurulduğunu da belirtmekte fayda var.

Sitenin rakiplerinden bahsetmek gerekirse Limango Tech, Teknop ve bu hafta başında açılan Go220 göze çarpıyor. Fırsat sitesi iş modeliyle tüketici elektroniği kategorisinde bulunan çok fazla site olmadığını ifade edebiliriz. Bu anlamda Gruptayim.com'un indirim oranı ve çeşitlilik anlamında agresif olarak pazar payı alma açısından şanslı olabileceği düşünülebilir.

E-ticaret sektöründe tüketici elektroniği pazarının doyma noktasına ulaştığını söylemek zor. Girişimcilerin bunun farkında varmış olmalı ki son zamanlarda üst üste birçok tüketici elektroniği sitesi açıldı ve açılmaya devam edeceğe benziyor. Bu noktada rekabet daha da artacaktır. Özellikle şimdilik yeterli görünmeyen indirim oranlarının artması tüketicileri bu alanda da e-ticarete yönlendirecektir kanımızca.

Siteye Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (7)
  1. Ali Kasımoğlu Ali Kasımoğlu

   Öncelikle yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim. Belittiğiniz sitedeki fiyatın iddia edilene göre %47 indirimle 398,99 TL olduğu görülmektedir. Bizdeki fiyat ise %30 indirimle 349TL'dir. Ve bu şuanda Türkiye'deki en ucuz fiyattır.

   Tekrar teşekkürlerimizi sunar saygılar dileriz.

 1. Kadir bey bir yanlışlık var. Hepsiburada.com da bu ürün 384 TL iken bu sitede 349 TL. Yani fiyat gerçektende bu ürün için gayet makul ve almak isteyenler için iyi bir fırsat.

 2. Hayırlısı olsun. ilk zamanlar reklama ihtiyacınız olacaktır fazlasıyla başarılar dilerim

  1. Gökhan Ayantaş Gökhan Ayantaş

   Akın bey, bu güzel tavsiyeniz ve başarı temenninizden ötürü çok teşekkür ederiz. Önümüzdeki günlerde yoğun bir reklam ve tanıtım sürecine gireceğiz. Umarım sizinde dikkatinizi çekebiliriz.

 3. Levent Levent

  geçen haftaki iphone fırsatından 1658 tl gibi güzel bir rakama 4s 16gb aldım 2 gün sonra ulaştı birçok fırsat sitesinden alışveriş yaptım diğer siteler gibi ulaşılmaz değiller telefonla ve maille sürekli ulaşabilir ve irtibat kurabilirsiniz memnun kalacağınız bir site tavsiye ederim

 4. Kemal Erkan Kemal Erkan

  1-2 üründe karşılaştırma yaptım. fiyatlar gerçekten iyiymiş. Bu şekilde giderlerse önleri açık gibi geliyor.