Facebook kullanıcı isimleri ve e-posta adreslerini birleştiriyor
Sosyal Ağlar

Facebook kullanıcı isimleri ve e-posta adreslerini birleştiriyor

Eğer Facebook’ta henüz bir kullanıcı adı belirlemediyseniz artık zamanı gelmiş olabilir. Çünkü Facebook yayınladığı bir bildiri ile bundan sonra kullanıcı isimleri ile Facebook e-posta servisinde aynı isimlerin kullanılacağını duyurdu. Bu uygulamanın amacı site içerisindeki kullanıcı ismi tutarlığını artırmak.

Bu duyuru yayınlandığı andan itibaren henüz kendilerine özel bir kullanıcı adı belirlememiş olan kullanıcılara konuyla ilgili bir uyarı mesajı iletilmeye başlandı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu geçiş sürecinin tamamlanması hedefleniyor.

Böylece örneğin Facebook.com/umitoncel olan kullanıcı adınız aynı zamanda [email protected] şeklinde  e-posta adresiniz haline gelmiş olacak.

E-posta bugün internet üzerinden iletişimin bir numaralı yöntemi ve Hotmail, Gmail gibi ücretsiz e-posta servisleri de bu hizmeti sunan firmalar için pek çok farklı nedenden dolayı büyük önem taşıyor. Facebook’un da ücretsiz e-posta servisi pazarına girmek için çaba sarf etmesi son derece mantıklı.

Diğer yandan Facebook’un birincil amacı e-posta kullanımını artırmak değil. Facebook, kendi mesajlaş servisi ve anında mesajlaşma hizmeti ile e-posta yerine çağa daha uygun olduğuna inandığı alternatiflerini ön plana çıkartmak istiyor. Özellikle genç kullanıcıların da iletişim için e-posta yerine Facebook ve Twitter’ı tercih etmesi bunun nedenlerinden biri.

Buna rağmen Facebook’un e-postayı göz ardı etmek gibi bir lüksü yok. Facebook mesajları ve 2010 yılında sunduğu anında mesajlaşma hizmetinin yanı sıra ücretsiz e-posta hizmetini de bir arada sunarak iletişim konusunda sunduğu çeşitliliği ve dolayısıyla avantajını artırmaya çalışması da önemli.

Eğer siz de Facebook e-posta adresinizi tercih ettiğiniz isminizle kullanmak isterseniz ilk yapmanız gereken bu adresi ziyaret ederek Facebook kullanıcı adınızı tanımlamanız…

Yorumlar (4)
  1. Fatinho Fatinho

    username bende hiçbir tarayıcıda çalışmıyor. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı ?

  2. çok güzel olmuş, hemen bir bot yazıp facebook kulanıcı arama kısmında adı A....Z ile devam edenlerin kulanıcı isimlerini toplayıp kıçlarına @facebook.com ekledikten sonra reklam, spam, üyelik davetiyeleri, refans linkleri ve trojan e-postalrı göndermeye başlayabiliriz. :D neticede ulaşılması toplanması oldukca basit...

  3. Yorum Cu Yorum Cu

    bir zamanlar facebook emaili bitireceğini iddia ediyordu, az ileri geçen tüm interneti kendinden ibaret sanıyor.

  4. Webrazzi VT umarım böyle tüm içeriklerin altında yer almaz, Facebook veya Youtube'un kuruluşunu ve gelişmesini bilmeyen yok zaten, lütfen VT'yi dayatmayın sevgili Webrazzi ekibi.