Android’de Instagram çılgınlığı
Mobil

Android’de Instagram çılgınlığı

İlk olarak yaklaşık 1,5 yıl önce çıkan ve kısa sürede iOS kullanıcıları arasında çok popüler olan Instagram’ı Android kullanıcıları uzun süredir bekliyorlardı. Ve sonunda bekleyiş sona erdi, dün Türkiye saati ile akşam saatlerinde popüler fotoğraf paylaşım ağının Android sürümünün yayınladığını duyuran e-posta mesajları gönderilmeye başlandı.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu kadar zamandır iOS kullanıcılarının dillerinden düşürmedikleri Instagram, Android’de kelimenin tam anlamıyla bir çılgınlığa neden oldu. Sizlere daha önce duyurduğumuz ön kayıt listesinde tam 430 bin Android kullanıcısı Instagram için sıraya girmişlerdi.

Instagram’dan gelen haber ile birlikte Android kullanıcıları uygulamayı indirmek için Google Play’e akın ettiler…

Bugüne kadar 30 milyon civarında kayıtlı kullanıcısı ve 1 milyarın üzerinde fotoğraf paylaşımı gerçekleştirilen ücretsiz Instagram platformu, Android kullanıcıları ile daha da hareketlenecek gibi görünüyor. New York Times’ın bildirdiğine göre Android sürümünün yayınlanması ile birlikte Instagram dakikada 2000 yeni kayıt almaya başladı. Kayıtlar bu hızda devam ettiği sürece Instagram günde 3 milyona yakın yeni kullanıcıya sahip olacak demektir…

Bu yazı hazırlanırken Google Play’deki ücretsiz Instagram uygulaması 10 binin üzerinde +1 ve toplam 37.551 kişi uygulama için oy vermişti.

Şu adresten indirebileceğiniz Instagram’ın sadece Android’in 2.2 sürümü ve üzerinde çalışacağını da belirtelim.

Yorumlar (6)
 1. Hiç beğenmediğimi söyleyebilirim, ilk çıktığından bu yana hiç gelişmedi. Kamera özelliklerini android de tam kullanamıyoruz be sebeple instagram yerine Camera360 Ultimate veya Pixlr-o-matic gibi programlarla fotoğraf çekip onları instagram üzerinden paylaşmak (instagram üzerinde paylaşmak istiyorsanız tabi) bana daha kullanışlı geldi açıkçası.

  Daha iyi bir kamera yazılımı gerekiyor...

  1. Bu kadar reklam ediliyor ama nerdeyse hali hazırda bir çok programın yaptığı işleri yapıyor, paylaşıma gelince zaten istediğiniz yerde paylaşım yapabiliyorsunuz aynı kolaylıkda. Bu kadar ayılıp bayılacak neyi var bu programın anlamadım doğrusu.

 2. Ilker Bluescreen Ilker Bluescreen

  Pixlr-o-matic katkat iyi bir programmış bunu anladım. Çok gereksiz geldi. Vaktinde çıksaydı belki böyle söyleyemezdim ama çok geç kalınmış bir program olmuş.

 3. Çetin Çetin

  pixolor daha iyiymiş

 4. bende merak ediyordum neyi var bu kadar diye.Yükledim telefona açıkçası hiç bişeyi yokmuş.Pixlr-o-matic bin basar.Paylaşım hariç onuda telefon yapıyor zaten :D

 5. Dinçer Dinçer

  popülarite