Android kullanıcıları için Instagram "çok yakın"

Android kullanıcıları için Instagram

"Geldi, gelecek, geliyor" derken Instagram'ın Android versiyonunun şu anda özel beta test aşamasında olduğu ve "çok yakında" çıkacağı duyuruldu.

Ortada şu an için herhangi bir detay ya da demo gösterilmemiş olsa da, SXSW'de konuşan Instagram kurucusu Kevin Systrom, uzun zamandır beklenen Android versiyonunun yolda olduğunu müjdeledi.

Systrom, Android uygulamasının bazı yönleri ile iOS uygulamalarından daha iyi olduğunu ve uygulamanın hızlı ve geniş ekranlarda da mükemmel çalışacağını sözlerine ekledi.

Instagram kurucusu Kevin Systrom aslında daha önce LeWeb etkinliğinde Android'in Instagram'a geleceğini duyurmuştu. Şimdi ise uygulamanın test edilmesi, Aralık 2011'den bu yana bir hayli yol kat edildiğini gösteriyor.

Uygulama ile birlikte fotoğrafların sosyal ağ paylaşımları da göz önünde bulundurulacak, kullanıcılar Twitter, Facebook, Tumblr ve diğer sosyal ağlara çektiği ve filtrelediği fotoğrafları gönderebilecek. Android versiyonuna özel eklentiler gelip gelmeyeceği ise şu an için sırrını korumaya devam ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.