Instagram Android'e Geliyor

Şimdiye kadar sadece iPhone sahiplerinin kullanabildiği Instagram'ın Android işletim sistemli telefonlar için de hazırlandığı resmi bir ağızdan açıklandı.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen LeWeb 2011'de konuşan Instagram CEO'su Kevin Systrom, Instagram kullanımının gittikçe artmasından memnuniyetini dile getirerek Android uygulamasının müjdesini verdi.

Popüler uygulamanın Android versiyonu için ekip içerisinde 2 kişinin Android işletim sistemi ile ilgilendiği açıklayan Systrom, odaklarının ağlarını genişletmek ve yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Saniyede 60 fotoğraf düzenleyen Instagram uygulaması, sosyal medya etkileşimi sayesinde standart fotoğraf filtreleme programlarının ötesinde kullanıcı deneyimi yaşatıyor.

Dünya genelinde 14 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan Instagram, çok ünlü profesyonel fotoğrafçılarca bile kullanılan bir uygulama. Aynı zamanda birçok firmanın da dikkatini çeken uygulama aracılığı ile firmalar yeni kitlelere ulaşmak adına Instagramer'lara özel kampanyalar düzenlemeye başladılar.

Son değişimini Instagram 2.0'ın gelmesi ile geçtiğimiz Eylül ayında yaşayan servis, uygulamaya yeni filtreler eklemiş ve ikonunu değiştirmişti. Bunun yanı sıra, son 2 ayda da ekiplerini büyüterek iki katına çıkartan Instagram'ın Android platformuna da çıkması ile kullanıcı sayısını ve popülerliğini hızla arttıracağını tahmin ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.