Instagram Android'e Geliyor
Mobil

Instagram Android'e Geliyor

Şimdiye kadar sadece iPhone sahiplerinin kullanabildiği Instagram'ın Android işletim sistemli telefonlar için de hazırlandığı resmi bir ağızdan açıklandı.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen LeWeb 2011'de konuşan Instagram CEO'su Kevin Systrom, Instagram kullanımının gittikçe artmasından memnuniyetini dile getirerek Android uygulamasının müjdesini verdi.

Popüler uygulamanın Android versiyonu için ekip içerisinde 2 kişinin Android işletim sistemi ile ilgilendiği açıklayan Systrom, odaklarının ağlarını genişletmek ve yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Saniyede 60 fotoğraf düzenleyen Instagram uygulaması, sosyal medya etkileşimi sayesinde standart fotoğraf filtreleme programlarının ötesinde kullanıcı deneyimi yaşatıyor.

Dünya genelinde 14 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan Instagram, çok ünlü profesyonel fotoğrafçılarca bile kullanılan bir uygulama. Aynı zamanda birçok firmanın da dikkatini çeken uygulama aracılığı ile firmalar yeni kitlelere ulaşmak adına Instagramer'lara özel kampanyalar düzenlemeye başladılar.

Son değişimini Instagram 2.0'ın gelmesi ile geçtiğimiz Eylül ayında yaşayan servis, uygulamaya yeni filtreler eklemiş ve ikonunu değiştirmişti. Bunun yanı sıra, son 2 ayda da ekiplerini büyüterek iki katına çıkartan Instagram'ın Android platformuna da çıkması ile kullanıcı sayısını ve popülerliğini hızla arttıracağını tahmin ediyorum.

Yorumlar (5)
 1. Selim Selim

  Hiç gelmesin Android'e. Sadece iPhone'da kalsın!!!

  1. Sende gelmeyeydin :)

  2. Venividivocci Venividivocci

   Selim sen de iphoneda bir uygulama olarak kal, turunun tek ornegi olarak. Ahmete katiliyorum:). Bir an once android icin gelistirsinler yoksa gec kalacaklar benden soylemesi.

  3. Murat Murat

   selim senin gibileri yüzünden teknoloji geriliyor

 2. Htc alacağım şu günlerde, iPhone'dan bir android olan Sensation'a geçerken iOS'ta özleyebileceğim tek uygulama instagram olurdu. O da android'e geleceğine göre özlenecek de bir şey kalmadı.