Yandex’in Moskova’daki merkez ofisinden görüntüler
Arama
Genel

Yandex’in Moskova’daki merkez ofisinden görüntüler

Geçtiğimiz hafta birçok basılı ve online basın organının temsilcileriyle birlikte Yandex’in basın gezisine katıldık. Gezi kapsamında  Yandex‘in merkez ofisinde düzenlenen basın toplantısında, sizlerle de paylaştığımız Yandex Müzik servisi duyurulmuştu.

Toplantı sonrasında merkez binasında küçük bir tur atma fırsatı bulduğumuz şirketin modern, rahat ve ferah bir çalışma ortamı sunduğunu söyleyebiliriz. Kısa süre önce Türkiye ofislerinde de aynı tasarıma geçtiklerini biliyoruz.

Şirket yetkililerinden öğrendiğimiz kadarıyla müşterilerle bire bir ilişkide olan satış ekipleri dışında çalışanlar genelde 11’e doğru mesaiye başlıyor ve gece saatlerine kadar çalışmaya devam ediyorlar. Lafı daha fazla uzatmadan çektiğimiz Yandex ofis fotoğraflarına geçelim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (20)
 1. Arif Şengören dedi ki:

  Yandex ofisinde Atatürk resmi olması’na 10 puan!

 2. Bu Ruslar’ın ABD’liler ile sürekli yarışma arzusu ne zaman geçecek, merak ediyorum.

  Ofisleri fena değil ama bir Google yada Facebook olmak için daha çooook ekmek yemeleri gerektiği de aşikar.

  Yine de kendilerine sonsuz başarılar dilerim. Çünkü rekabet ve alternatif bolluğu her zaman kalite ve uygun fiyatı getirir.

  1. icatci dedi ki:

   bir google bir facebook olmak zorunda değil hiçbir girişim, yeterli büyüklükte ve karlılıkta olmak önemli… girdiğin alanda dünyanın bir numarası olmak para kazanmak için yada büyük şirket olmak için gerekli bir şart değil. nasdaq ‘ta şimdilik 8milyar dolar değerinde olmak da güzel birşey http://www.google.com/finance?cid=10670257

  2. arsen dedi ki:

   Adamların “yarışma” gibi bir niyeti olduğunu görmüyorum. Hatta ofis konsepti Google ve Facebook’unkinden çok farklı.
   Bence sana bir şeyler batmış, maksat laf olsun diye özentilikle suçluyorsun…

   1. Adamların “yarışma” gibi bir niyetini görmüyor olman, siyasetten ve uluslararası ilişkilerden anlamamandan veya bilgisiz olmandan kaynaklanıyor. Özellikle Soğuk Savaş dönemini incelersen, konuya az da olsa vakıf olabilirsin.

    Google ve Facebook benim mi ki Yandex’ in iyi olması bana batsın? Bilakis ben daha çok başarılı arama motorlarının piyasada yer alması taraftarıyım, sebebinide yorumumda bildirdim ve başarılar diledim. Hatta Yandex’ i senden daha çok kullandığıma da eminim..

    Anlamadığım nokta ise benim söylediklerimin neden sana bu kadar battığı… Söylediklerin bana çok bilgisizce ve komik geldi:))

    Cevapla

  3. ercan dedi ki:

   Google de çalışma ihtimlin nekadar? Facebookta çalışma ihtimalin nekadar? Yandexte çalışma ihtimalin nekadar? Mesela Yandex Türkeyde 50 den fazla Türk mühendis çalışıyor.
   Belki de Google ve Facebookun reklamını yapmak Yandexten çalışmaktan daha iyidir…

 3. Marko dedi ki:

  Türkiye’yi bu kadar sevmeleri ofislerinde bol bol detaylara yer vermeleri heralde pazar yeni girdiklerinden olsa gerek 🙂

  1. ilginç dedi ki:

   Belki o çalışanlar Türk’tür?

 4. halil dedi ki:

  Kim ne derse desin yandex yeni bir kandır ve yeniliği severim

 5. Serdar dedi ki:

  TÜRK bayrağı ve ATATÜRK fotoğrafını asan çalışanlara ve buna izin veren yabancı bir şirketi Tebrik etmek lazım..

 6. Adamların “yarışma” gibi bir niyetini görmüyor olman, siyasetten ve uluslararası ilişkilerden anlamamandan veya bilgisiz olmandan kaynaklanıyor. Özellikle Soğuk Savaş dönemini incelersen, konuya az da olsa vakıf olabilirsin.

  Google ve Facebook benim mi ki Yandex’ in iyi olması bana batsın? Bilakis ben daha çok başarılı arama motorlarının piyasada yer alması taraftarıyım, sebebinide yorumumda bildirdim ve başarılar diledim. Hatta Yandex’ i senden daha çok kullandığıma da eminim..

  Anlamadığım nokta ise benim söylediklerimin neden sana bu kadar battığı… Söylediklerin bana çok bilgisizce ve komik geldi:))

  1. Kuzey dedi ki:

   Sen, Google’ın amerikan ve Yandex’in rus şirketileri olduğunu düşünüyorsun. Millete tarih dersleri önermek yerine biraz makro ekomini çalışta bu şirketlerin dünya şirketi olduğunu öğren.

 7. Cafer dedi ki:

  Yandex’in kısa sürede Türkiye internet pazarına getirdiği yenilikler büyük bir emeğin ürünü. Bir çok hizmetinde Google’ı solladığı da aşikar!

 8. Yandex dedi ki:

  Türkiye fanı http://www.YandexFan.com 🙂 Boşa fan olmadık… Atatürk ve Türkiye konusunda ki hassasiyetleri dahi yeter…

 9. Ugur dedi ki:

  Google’ınj Türkiye için yaptıklarından sonra bence Yandex gayet iyi başarı elde etti.
  Yandex Türkiye’yi ciddiye alıyor ve bunun bilincinde Love Yandex.

 10. dreamcar dedi ki:

  Sektör tarafından desteklenmesi gerekiyor, google tekelinin kırılması, gelecek açısından daha iyi gelişmeler getirebilir. Doğru yolda ilerliyorlar.

 11. metin dedi ki:

  Ben video falan göremedim. İşyerinden youtube videoları seyredilemiyor. Lütfen kendi sitenize yükleyin.

 12. Kadir dedi ki:

  Ne olursa olsun sokaklarımızı tarayıp istanbulda sokak sokak gezmek güzel. Google’ı da severiz ama bunu Yandex yaptıysa tebrik etmek gerekir.

 13. isa koç dedi ki:

  Ben mesela çok sevdim yandexi. firefoxta google açılış sayfam, explorerda yandex, aarada bi açtığım için alışmaya çalışıyorum. Bide artık analytics’i bıraktım metrica’yı kullanıyorum site istatistiklerimde. O çok daha basit ve kolay geldi bana. Aynı analytics gibi geniş imkanlarda veriyor.

  Ben Google’ı ülkemizi pek fazla iplememesinden dolayı yıllardır sevmiyorum. Ondan kurtulmak için yahoonun batışından sonra bir alternatif kalmadığı için mecburen kullanıyordum, onun verdiği hizmetlerin yakınını bile veren ve ülkemi ipleyen siteyi kullanmak daha anlamlı ve yararlı. En azından ülkemize googledan daha fazla vergi verdiği bir gerçek.

Bir Yorum Yazın