Dugundaveti.in: Düğün davetiyesi için en ekonomik çözüm

Dugundaveti.in: Düğün davetiyesi için en ekonomik çözüm

Bilindiği üzere sosyal ağlarda etkinlik takvimi düzenlenerek, düğün gibi özel günler arkadaş listesindekilerle paylaşılabiliyor. Ancak bunu yeterince 'ciddi' bulmayanlar için alternatifler de mevcut. Örneğin web üzerinden davetiye düzenleyen Dugundaveti.in evlenecek çiftlerin düğün davetiyesi baskısı ve bunun dağıtımında yaşanan sıkıntıları web aracılığıyla çözmeyi amaçlıyor.

Sadece evlilik davetiyeleri için tasarlanan site, kullanıcılara alt domain sağlayarak çalışıyor. Bu noktada alt domain uygulamasının kişiselleştirme konusunda önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Kullanıcılar hazırladıkları davetiyeyi bir web sitesi üzerinden sevdiklerine gönderebiliyor. Linki sosyal medyada paylaşmak da mümkün. Örneğin webrazzi.dugundaveti.in gibi bir alt domainle, düzenlenecek olan düğün hakkında bir çok bilgi ve hikaye paylaşabiliyor.

Aşağıda görüldüğü gibi site keyifli bir tasarıma sahip.  Özellikle sitedeki sayfa geçişlerini beğendik. Düğün davetiyesi oluşturmak isteyen kullanıcılar, 'nasıl' kategorisine tıklayarak, üç adımda işlemlerini tamamlayabiliyor. Kullanıcı e-posta yoluyla davetiye bilgilerini ve görselleri site yetkililerine iletiliyor. Bu adımdan sonra havale, PayPal veya iPara gibi ödeme sistemleriyle alışveriş tamamlanıyor. Bu işlemden sonra kullanıcılar istedikleri alt domaine sahip dugundaveti.in sitesine sahip oluyor.

Yüzlerce hatta milyonca liranın döküldüğü davetiyelere karşısında Dugundaveti.in'in daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Evlenecek çiftler 60 TL karşılığında online bir düğün davetiyesi oluşturabiliyor. Zaman açısından baktığımızdaysa, günlerce sürecek davetiye telaşına karşılık bir birkaç gün içerinde online davetiye tamamlanabiliyor.

Online düğün davetiyelerinin yurt dışında Wedding Ocean ve My Invitation Link gibi birçok örneği var. Bu örnekleri incelediğimizde multimedya özelliklerin daha çok kullanıldığını belirtmek istiyoruz. Video ve müzik gibi özelliklerin Dugundaveti.in'e de eklenmesi, sitenin daha fazla dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Bir diğer noktaysa, bu davetiyenin biraz daha Türkiye'deki müşteri profiline uyarlanması. Sünnet düğünleri için de davetiye platformunun oluşturulması, Dugundaveti.in girişimcilerinin daha hızlı yol almasını sağlayacaktır.

Örnek bir davetiyeyi buradan ve aşağıdaki görselden inceleyebilirisiniz. Site yetkilileriyle bağlantı kurmak için Twitter ve Facebook hesaplarını kullanabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.