Çağlar Erol'dan Anneysen.com'a yatırım [Son Dakika]

Çağlar Erol'dan Anneysen.com'a yatırım [Son Dakika]

E-tohum’un 2010′da yatırım yapılabilecek 15 girişiminden biri olarak seçtiği Anneysen.com'u hatırlayanlar olacaktır ama Pınar Şimşek ve Aylin Çakır tarafından kurulan girişime Çağlar Erol tarafından yatırım yapıldığını söylersek sanırım aklınızdaki yeri pekişecektir.

Bu sabah saatlerinde Çağlar Erol'un, Anneysen.com'dan yüzde 10'luk bir hisse satın aldığını öğrendik ve  Çağlar Erol'dan yatırımı doğrulama fırsatı bulduk. Yatırımın değerini tam olarak öğrenemesek de 6 haneli olduğu bilgisini aldık. Ocak 2010'da anne ve anne adayları için kurulmuş bir sosyal ağ sitesi olarak hizmet vermeye başlayan girişim, aldığımız bilgilere göre aylık 2 milyon sayfa gösterimi, 200 bin tekil ziyaretçi, yaklaşık 100 bin üyeye sahip. İçeriğe önem veren ve Çağlar Erol'un da bu konudaki ihtiyaca yönelik yatırımcı olmayı tercih ettiği Anneysen.com, bünyesinde 100 uzman üye (çoğunlukla pediatristler ya da kadın doğum uzmanları) ile 35 sürekli blogcu bulunduruyormuş.

2011'de sadece LuxyBox’a, geçtiğimiz aylarda da Dekamedia'ya yatırım yapan Çağlar Erol, 2012'de öncelikli olarak e-ticaret ve sosyal oyun alanında yatırım yapacağını açıklamıştı. Ancak görünen o ki profesyonel içeriğin öne çıktığı bu alanındaki bu fırsatı kaçırmak istememiş.

Çağlar Erol, bundan sonra hem içeriği daha da zenginleştirmek, hem de annelerin birbirleriyle iletişimini çok daha güçlü hale getirmek için çalışacaklarını paylaşıyor. Bakalım bu yenilikler Anneysen.com'a yeni yatırımcılar kazandıracak mı..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.