Çağlar Erol'dan Anneysen.com'a yatırım [Son Dakika]
Yatırım

Çağlar Erol'dan Anneysen.com'a yatırım [Son Dakika]

E-tohum’un 2010′da yatırım yapılabilecek 15 girişiminden biri olarak seçtiği Anneysen.com'u hatırlayanlar olacaktır ama Pınar Şimşek ve Aylin Çakır tarafından kurulan girişime Çağlar Erol tarafından yatırım yapıldığını söylersek sanırım aklınızdaki yeri pekişecektir.

Bu sabah saatlerinde Çağlar Erol'un, Anneysen.com'dan yüzde 10'luk bir hisse satın aldığını öğrendik ve  Çağlar Erol'dan yatırımı doğrulama fırsatı bulduk. Yatırımın değerini tam olarak öğrenemesek de 6 haneli olduğu bilgisini aldık. Ocak 2010'da anne ve anne adayları için kurulmuş bir sosyal ağ sitesi olarak hizmet vermeye başlayan girişim, aldığımız bilgilere göre aylık 2 milyon sayfa gösterimi, 200 bin tekil ziyaretçi, yaklaşık 100 bin üyeye sahip. İçeriğe önem veren ve Çağlar Erol'un da bu konudaki ihtiyaca yönelik yatırımcı olmayı tercih ettiği Anneysen.com, bünyesinde 100 uzman üye (çoğunlukla pediatristler ya da kadın doğum uzmanları) ile 35 sürekli blogcu bulunduruyormuş.

2011'de sadece LuxyBox’a, geçtiğimiz aylarda da Dekamedia'ya yatırım yapan Çağlar Erol, 2012'de öncelikli olarak e-ticaret ve sosyal oyun alanında yatırım yapacağını açıklamıştı. Ancak görünen o ki profesyonel içeriğin öne çıktığı bu alanındaki bu fırsatı kaçırmak istememiş.

Çağlar Erol, bundan sonra hem içeriği daha da zenginleştirmek, hem de annelerin birbirleriyle iletişimini çok daha güçlü hale getirmek için çalışacaklarını paylaşıyor. Bakalım bu yenilikler Anneysen.com'a yeni yatırımcılar kazandıracak mı..

Yorumlar (14)
 1. Kadir Kadir

  Çağlar Bey ve anneysen.com için hayırlı olsun.

 2. Osman Gamli Osman Gamli

  Yüzde 10'u, 6 haneli ve en az 100.000 TL ise, anneysen.com 200.000 ziyaretci ile 1 milyon TL degerlemesinde mi?

  1. Aytac Aytac

   Türk beyni = Hesap makinesi gibi valla ;) aninda kalkülasyon yapar...

  2. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   @ Osman: Hesabı şöyle yapmışlar. 2.000.000 sayfa gösterimi / 200.000 tekil ziyaretçi = 10 sayfa

   10 x 100.000 üye = 1.000.000 TL eder. Senin dediğin gibi çıkıyor :)

 3. Saim Bayim Saim Bayim

  sitede güvenlikle alakalı bir zaafiyete imza atılmış.

 4. Günlük 6k hitlik bir sitenin %10 nuna 6 haneli yatırım yapılıyor :)

  Forumlarda millet 80k lık film izleme sitelerini 6-7bn e satıyor :D

 5. Metin Metin

  R10 tayfası webraziyi sardı :) yakında ne kadar adultcu warezci varsa iyice dolusurlar. Adamlardaki zihniyete bakın :)

  1. Mustafa Mustafa

   tebrik ederim yaklaşım cuk oturdu.

 6. Serkan Serkan

  R10 dan kimse yok burda. O zaman Caglar bey bizi inandırmalı ve bize dekontu göstermeli. Yoksa kimse bu yatırım haberlerine itibar etmeyecek. 6 haneli yatırım bu site için çok komik.

 7. Domain Reyonu Domain Reyonu

  Şimdi bu habere kim inanır yahu? 100.000 TL'ye bırak anneysen.com 'u anneanneysen.com bile yapılır yaptırılır. Bu kadar para verip %10'a tamah etmek neden?

  1. Seozkan Seozkan

   vardır bir bildikleri yakında çıkar kokusu

 8. Serkan Serkan

  Çağlar bey den ses yok daha. Demek ki kabul etti bu parayı vermediğini. Verdim desen şimdi sorun vermedim dese yine sorun. Bu girişimden bir cacik olmaz. Zamanında bu ekip kapı kapı gezerek para aradıklarını biliyorum demek son umut kapısı bu. Caglar bey de 5-10 kuruşa kapattı. Belki ismi icin para bile aldı.

  Dekamedya da bile o parayı yatırmamış haberdeki linke bakarsanız bu da bunu ispatlar.

  Bu girişim nereye varacak göreceğiz.

 9. Cavid Cavid

  Eğer duyumunuz doğruysa kesinlikle çok yanlış bir yatırım olmuş bence. Böyle bir siteye en fazla 5 haneli yatırım akıllıca olurdu. Reklam geliri hiçbir zaman bir Uzmantv veya webrazzi seviyesine gelemez ki profesyonel içerik kazancını ancak reklam ile elde eder.

 10. Bebekperisi Bebekperisi

  Anneysen.com'un bu kadar değerli bir site olduğunu bilmiyordum.