Twitter küçük işletmeler için reklam programını başlattı

Twitter küçük işletmeler için reklam programını başlattı

Bir süredir para kazanma yöntemlerinin akıbeti ile ilgili gündemde olan Twitter, reklam modellerini yavaş yavaş netleştirmeye başlıyor. Bir süre önce duyurulan, küçük işletmeler için reklam programı devreye sokuldu.

Öncesinde sadece partnerlerin "Promoted Tweets" ile reklam yapmasına izin veren Twitter, artık American Express kredi kartı bulunan küçük işletmelerin reklamlarını da yayınlamaya başladı. Reklam sisteminin çalışma prensibi, etkileşim başına maliyetlendirme ve takipçi başına maliyetlendirme şeklinde olacak.

Böylece reklamverenler Twitter'da reklamları gören kullanıcıların gösterim ya da tıklama başına değil, daha etkili ve etkileşim içeren gösterimlerine ödeme yapmış olacaklar. Reklamı gören kullanıcı reklamvereni takip ettiğinde ya da reklamı yapılan tweet'e  tıkladığı, cevap verdiği, retweet ettiği ya da favorilediği anda Twitter para kazanmış olacak.

Reklam sistemi şimdilik kapalı bir beta aşamasında sayılır çünkü sadece Amex kart sahiplerine açık. Yakın gelecekte bunların tüm kredi kartları ve diğer ödeme sistemlerine de açılması muhtemel. Fakat Twitter'ın reklam konusunda biraz temkinli ve yavaş hareket ettiğini biliyoruz. Ayrıca  America Express ilk kayıt olacak 10 bin küçük işletmeye 100$'lık reklam bütçesi hediye ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.