2011 - 2012 Değerlendirme Yazı Dizisi - Çağlar Erol

2011 - 2012 Değerlendirme Yazı Dizisi - Çağlar Erol

2011 ve 2012 yıllarını değerlendirdiğimiz yazı dizimizde görüşleriniz öğrenmek istediğimiz isimlerden biri de Çağlar Erol.

Serkan Ünsal: 2011 yılında kaç yatırım yaptınız ?

Çağlar Erol: Bu yıl yalnızca LuxyBox’a yatırım yaptım.

S.Ü: 2012 yılında kaç yatırım planlıyorsunuz ?

Çağlar Erol: Önümüzdeki yıl 2 ya da 3 yeni işe yatırım yapmayı planlıyorum. Bunların biriyle ilgili görüşmelerimiz şu anda sürüyor, Ocak ayında sonuçlanacağına inanıyorum.

S.Ü: Yatırım yaptığınız alanlar nelerdir ? (E-Ticaret, Sosyal Oyun...)

Çağlar Erol: E-ticaret ve e-ticaret etrafında farklı çözümler ilgimi çekiyor.

S.Ü: 2012 yılında hangi alanların yıldızı parlayacak ?

Çağlar Erol: 2012 şu an çok popüler olan bazı alanlar için zorlu geçecek. Diğer taraftan özelleşen eticaret sitelerinin başarılı olacağına inanıyorum. Ayrıca mobil cihazların ve mobil ödeme sistemlerinin gelişmesiyle “mobil ticaret” de önümüzdeki yıldan itibaren parlamaya başlayacak.

S.Ü: Yatırım yaparken ilk önceliğiniz nedir ?

Çağlar Erol: Neyi, kimin yaptığını ve çıkış potansiyelini incelerim. Tabi değerleme de hem benim hem girişimcinin kararında çok etkili.

S.Ü: Girişimciye en çok sorduğunuz soru nedir ?

Çağlar Erol: Girişimcinin kendini işe ne kadar adadığını özellikle öğrenmek isterim. Girişimcinin kendisinin de o iş için ciddi riskler alıyor olması, yatırımcı için riskleri önemli ölçüde azaltır.

Buradan çıkardığımız sonuçlar şunlar: e-ticaret, mobil ticaret özelinde, projesine inanan ve bu yüzden ciddi riskler alan yani taşın altına elini iyice sokan ve kendini işine adayan adaylar Çağlar Erol'un kapısını çalabilir. Farklı eticaret projeleri söylemiyle de LuxyBox sonrası yeni eticaret modelleriyle filizlenen fikirleri de takip etmenizi öneririz.

Not: Daha önceden de söylediğimiz gibi 2011-2012 değerlendirmesi yapmamızı istediğiniz kişi ve kurumları bize bildirmeniz yeterli.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.