Userspots ve DONE Labs kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi eğitimi düzenliyor

Userspots ve DONE Labs kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi eğitimi düzenliyor

Bugün Apple'ı dünyanın en değerli şirketi yapan özelliklerden biri kullanıcı deneyimine ve tasarımın işlevselliğine önem vermiş olmasıdır. Bu özelliklerin web dünyasının gelişmiş pazarlarında ortak özellik olarak öne çıktığını da söyleyebiliriz. Eğer siz de bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız aşağıda bahsettiğimiz eğitim ilginizi çekebilir.

Userspots ve DONE LabsKullanılabilirlik ve Kullanıcı Deneyimi Sertifika Programı” adı altında 6 hafta sürecek bir programla söz konusu alanın gelişimsel olanaklarını, web kullanılabilirliğini ve  kullanılabilirlik testini, kullanıcı araştırmalarında farklı metotlar ve teknikleri incelemeye açıyor.

Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenecek bu eğitim programı, içerik konusunda daha detaylı bilgi edinmek isteyenler için, 21 Nisan Cumartesi günü de ücretsiz bir "Kullanılabilirlik Testi ve Kullanıcı Deneyimi" atölyesi ile ön hazırlık yapacak. Kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi konusunda farkındalık oluşturmak isteyen etkinlik 3 saat sürecek. Etkinlikte katılan firmaların arayüzleri de test edilecek.

Bu atöyleye katılmak için kullanilabilirlikatolye.eventbrite.com adresini ziyaret edebilir aşağıda eğitim programı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu arada eğitimin 25 kişilik kontenjanla sınırlı olduğunu ve 5 Webrazzi okuru için yüzde 25 indirim sunulduğunu da paylaşalım. İndirimi kullanmak için kayıt sırasında Webrazzi’nin adını vermeniz yeterli olacak. ;)

28 Nisan 2 Haziran 2012 arasında her Cumartesi saat 10:00 – 16:00 arası (6 haftada toplam 36 saat)

Modül 1: UX (User Experience) Giriş (Dr. Özgür ZAN)

Modül 2: Kullanılabilirlik Testi (Mustafa Dalcı)

Modül 3: Web Kullanılabilirliği (Mustafa Dalcı)

Modül 4: Mobil Kullanılabilirlik ve Oyun Mekanikleri (Dr. Özgür ZAN)

Modül 5: Konuk Konuşmacılar (İnternet Girişimcileri veya düzenli olarak kullanılabilirlik testi uygulayan ortak temsilciler)

Modül 6: Proje

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.