Airtime.com: Sean Parker'dan canlı ve sosyal bir video girişimi
Genel

Airtime.com: Sean Parker'dan canlı ve sosyal bir video girişimi

Zuckerberg'den özür dileyerek Twitter'a adım atan Sean Parker, Napster'ı birlikte kurduğu Shawn Fanning ve güçlü yatırımcılarla beklenen projesi Airtime'ı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Girişim henüz hizmet vermeye başlamadı ama Airtime.com'da ön talepte bulunmak mümkün.

Bir dizi önemli yatırımcıdan (Founders Fund, Accel Partners, Andreessen Horowitz, Google Ventures, SV Angel, Yuri Milner, Ashton Kutcher, will.i.am, Scott Braun ve Michael Arrington) 8,5 milyon dolar yatırım toplayan Airtime, bu haliyle Facebook'un ilk zamanlarını hatırlatıyor.

Girişimin ne işe yapacağı ise Parker ve Fanning'in önceki konuşmalarında gizli. Airtime'ın, bir ara fenomen olan Chatroulette'ten ilham aldığı ve insanları buluşturan bir platform olacağı kurucuları tarafından dile getirilmişti. Erick Schonfeld'in eklediği derinlik ise bu yeni video sitesinin ilgi alanlarına odaklı olacağı yönündeydi.

Sean Parker'ın Supyo kod adıyla anılan yeni milyar dolarlık girişiminin başarılı olup olmayacağını söylemek şimdilik zor. Chatroullete'in denetimsiz yapısının Airtime'da nasıl vücut bulacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Yorumlar (8)
 1. Emrah Emrah

  milyar dolarlık projeler böyle kaliteli fikirler emlaksen gibi emlak ilan sitelerindede yer almalı ama bu sistemi kurmak baya pahalı zannedersem

  1. Mehmet Mehmet

   Emrah sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün :)

  2. Hamdi Hamdi

   Nofollow bir blogdan link kasmak için için biraz fazla zorlamışsın yaratıcılık sınırlarını :)

 2. airtime ismi ve illustrasyondan anladığım kadarıyla livestream tarzında fakat daha değişik bir şey olacak.

 3. Yusuf Yusuf

  Merhaba,

  arkadaslar olaya politik veya elestirel bakmiyorum ancak habere konu olan sahis ve firmalardan:

  Accel Partners,

  Andreessen Horowitz,

  Yuri Milner,

  Ashton Kutcher,

  Michael Arrington,

  Zuckerberg yahudi ve/veya yahudi sermayesidir (Accel Partners). Dedigim gibi elestiri degil yaptigim resmi biraz aciklamaya calismaktir. Diger isimleri bilmedigimden tespit yapmaktan kaciniyorum.

  Saygilar.

  1. guzel bir detay. tesekkurler.

  2. Mehmet Mehmet

   Sıkıntılı olan kısmı çözemedim Yusuf? Yani benim bir projeme destek olacaksa, ben proje sayesinde ülkeme katma değer oluşturabileceksem, istihdam oluşturabileceksem sıkıntı olmamalı bence.

   1. Yusuf Yusuf

    Sıkıntılı bir durum yok zaten Mehmet :) O yüzden cözülecek kismi bulamamis olabilirsin.