Pinterest Türkiye'de 176 bin tekil ziyaretçiye ulaştı
Sosyal Ağlar

Pinterest Türkiye'de 176 bin tekil ziyaretçiye ulaştı

Dünyada yeni başlayan sosyal ağ çılgınlığı Pinterest'in, ABD'deki kullanıcı sayısını ve büyüme oranlarını paylaşmıştık. Ancak Pinteres'tin Türkiye'deki kullanıcı sayısı internet sektörü tarafından merak edilen bir konuydu. Hatta Pinterest ABD rakamlarını paylaştıktan sonra Türkiye rakamlarının merak edildiği yönünde yorumlar aldık.

ComScore Türkiye'den aldığımız bilgileri sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyoruz. Şu anda Pinterest, Türkiye'den 176 bin tekil ziyaretçi sağlıyor. Sosyal ağın günlük ziyaretçi ortalamasıysa yaklaşık 10 bin civarında.

Pinterest'in ziyaret başına süre ortalamasıysa Türkiye'de 5.9 dakika olarak gerçekleşiyor. Türkiye'de en çok ziyaret edilen sitelerin Şubat ayı sıralamasına baktığımızda süre bakımından birçok siteden süre olarak daha fazla görüntülendiğini söylemek mümkün.

Rakamların çok etkileyeci olduğunu söylemek mümkün değil. Türkiye'nin Facebook ve Twitter kullanım sıralamasına girdiğini ve üst sıralarda olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ancak Türkiye'deki kullanıcıların fotoğraf paylaşımını çok sevdiği için Pinterest'i gün geçtikçe daha sık ziyaret edeceğini söyleyebiliriz.

Konuya şirketler tarafından baktığımızdaysa, Türkiye'de Pinterest'i kullanan şirketlerin ne yazık ki bir elin parmağını geçmediğini söylemek gerekiyor. Ancak Türkiye'deki potansiyel kullanıcı kitlesinin Pinterest'i aktif olarak kullanması şirketlerin ilgisini bu sosyal ağa çekebilir.

Yorumlar (6)
 1. Mert Ak Mert Ak

  "Şu anda Pinterest, Türkiye’den 176 bin tekil ziyaretçi sağlıyor. Sosyal ağın günlük ziyaretçi ortalamasıysa yaklaşık 10 bin civarında.

  Bu cümleden ne anladınız?

  176 bin ne? 17 günlük tekil ziyaretçi sayısı mı?

 2. İsa Koç İsa Koç

  Kadınlar için yapılmış sosyal fotoğraf karmaşası. Tumblr'ın ortaya karışığı da diyebiliriz.

 3. Muhammed Er Muhammed Er

  Bu rakamların gerçeği yansıtmadığı düşüncesindeyim. İlgi çekmek için rakamları yüksek gösteriyorlar. Yada siteye girenlerin ip'si değiştikce onları farklı kişi olarak algılıyor sistemleri.

 4. Reklam için güzel bir site...Türkiyede araştırdım resimpanosu adında bir site var ona benziyor...ben hala nasıl kullanıldığını çözmeye çalışıyorum

 5. Türkiye'de de http://pinbir.com olarak pinterest tipi site yayında

 6. Türkiye'de pinterst den daha iyi özellikler sunan bir site buldum,ingilizce bilmeyenler için www.resimpanosu.com gerçekten çok hoş bir site,ben arkdaşımın önerisiyle kayıt oldum,şirketimin ücretsiz sayfasını oluşturdum.Yararlı bir site gibi duruyor.