Ciceksepetidukkan.com: Çiçek Sepeti B2B dükkan açıyor

Ciceksepetidukkan.com: Çiçek Sepeti B2B dükkan açıyor

Geçtiğimiz günlerde hediye kartı pazarında kendi işini yeniden konumlandıracağını öğrendiğimiz Çiçek Sepeti, bu kez yeni işle karşımızda. Ciceksepetidukkan.com çiçekçiler için bir online satış pazarı olarak hizmet verecek.

Çiçek Sepeti son kullanıcıyı yakalama başarısı ertesinde Hummingbird ve Amazon'dan yatırım almayı başarmıştı. Bu kez işletmeler arası bir pazar kurarak yaptığı işi bir adım ileriye taşıyacak.

Emre Aydın'dan aldığımız bilgiye göre Çiçek Sepeti Dükkanı tüm çiçekçileri hedefleyen bir platform. Site üzerinden çiçek sektörüne malzeme, çiçek, aksesuvar satışı yapılacak.

Çiçek Sepeti Dükkanı

Aynı zamanda Çicek Sepeti Gurme bayileri ve pastaneler için de Gurme ürünlerinin hammadde ve aksesuar satışı yapılacak. Amazon'un operasyonel bir katkısı olmadığını da öğrendiğimiz Çiçek Sepeti Dükkanı'nda fiyatlar son kullanıcıya açık değil, sadece üyeler fiyatları görebiliyor.

Öncelikle kendi iş ortaklarını platforma dahil eden Çiçek Sepeti, şu ana kadar 210 çiçekçi ile anlaşmış. Yıl içinde 10 milyon gül, 20 tonun üzerinde çikolata vb.  satış rakamları ile yıl sonunda bu işten 14 Milyon TL kazanmayı hedefliyor.

Emre Aydın, Türkiye'de çiçekçilik  sektörünün 1,15 milyar TL (650 milyon dolar) olduğunu da paylaştı ki bu alandaki girişimcilerin çok ciddi bir potansiyele henüz yelken açmış olduklarını gösteriyor.

Bakalım Çiçek Sepeti Dükkanı 2012'de e-ticaret pazarını ne kadar büyütecek ve Mini Çiçek gibi yeni girişimleri tetikleyecek mi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.