Microsoft ve Avea’dan emlakçılara bulut desteği
Barındırma Hizmetleri

Microsoft ve Avea’dan emlakçılara bulut desteği

Microsoft Türkiye, KOBİ’lere yönelik ürünlere ağırlık vereceğini geçen yıl düzenlediği basın toplantısında açıklamıştı. Bu çerçevede Avea ile birlikte bir projeyi daha hayata geçiriyor ve ‘Hosted (Barındırma) CRM Projesi’ni sunuyor.

KOBİ’lere EmlakOfis ve CRMOfis adında iki farklı model sunan şirketler, ‘sıfır’ ilk yatırım maliyetiyle destek verme amacında olduklarını söylüyor.

EmlakOfis, emlakçılara bulut bilişim üzerinde hizmet verecek bir uygulama. Mobil ve sabit olarak yönetilebiliyor. Bu sistemle emlakçılar, yeni bir evin ve müşteri bilgilerini mobil ya da masaüstü cihazlarla sisteme yükleyebiliyor. Eşleşen müşteri ve ev bilgileri, emlak danışmanını uyararak, vakit kaybını önlüyor. Hizmeti dışarıdan almak isteyen emlakçılar yıllık 600 lira + KDV ödemesi gerekiyor. AveaBiz müşterileri ise bu hizmeti ücretsiz kullanabiliyor.

CRMOfis uygulaması ise her ölçekteki şirketin müşteri ilişkileri yönetimi için oluşturulan bir platform; ofisten yapılacak işlerin, mobil cihazlarla gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman, 20 bin dolara edinilebilecek teknolojiyi, Avea müşterilerinin hiçbir ilk yatırım bedeli ödemeden kullanma fırsatına sahip olduğunu söylüyor.

Bu ürünlerin Türkiye’deki KOBİ’lere 2011’in trendi olan bulut bilişime daha kolay entegre olma fırsatı yaratabileceğini söyleyebiliriz. Şirketler böylece hem vakitten hem de nakitten tasarruf ediyor olacak.

Yorumlar (5)
 1. Altın Altın

  Güzel bir uygulama emlakçılar kulanırmı o ayrı bi dava.

 2. Huysuz Yazar Huysuz Yazar

  Emlakçılar için gerçekten güzel bir uygulama. Diğer arkadaşında dediği gibi ilgilenip faydalanırmı herkes bilinmez.

 3. Boyle bir yazilima ihtiyacim oldugu icin denemek uzere uye olmak istedim. Vergi numarasi ve kimlik numarasi girmeden uye olunamiyor. Para odemedigim ve sadece deneme yapmak istedigim bir yere uye olurken bu bilgileri vermek cok gereksiz bence. Ayrica su anki websitesinde bir iletisim linki bile yok. Bu sorunumu ancak buraya yazabildim. Denemek isteyenlerin onceden bilgisi olsun.

 4. Aylar öncesinde avealabs'a kabul edilmesi için gönderdiğim proje.

  Teşekkürler avea...

 5. Bulut Bilişim Bulut Bilişim

  Bence sunulan hizmetin gerçek bulut bilişim ile ilgisi yok. 10 sene önceki ASP/Hosting modeliyle sunuluyor. Başarılı olacağını düşünmüyorum. Daha güvenilir ve başarılı bulut CRM çözümleri bulunuyor.