Facebook sohbet üzerinde arkadaşlarla müzik dinleme dönemi başlıyor
Müzik

Facebook sohbet üzerinde arkadaşlarla müzik dinleme dönemi başlıyor

Facebook Oku, İzle, Dinle olarak tanımladığı kavramın içini doldurmaya devam ediyor. Sayısal müzik sektörü için önem arzeden bu yenilik, Facebook kullanıcılarının arkadaşlarıyla bir arada müzik dinlemesini mümkün kılıyor.

Facebook'un resmi blogundan yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların Facebook Sohbet üzerinden ortak müzik dinleyebileceğini ifade ediyor. Bir kaç hafta içinde tamamen aktif olacak yenilikle ikiden fazla kişi de bir arada müzik dinleyebiliyor.

Müzik dinleyen kişiler Facebook Sohbet üzerinde nota işaretiyle gösteriliyor ve dilerseniz sohbet penceresini açarak birlikte müzik dinleyebiliyorsunuz. Sohbet penceresinden ayrıldığınızda müzik de son buluyor.

Facebook'ta geçirilen süreyi arttırması bir yana, arkadaşlarla müzik dinleme özelliği ile müzisyenlerin Facebook'ta kendini tanıtması daha kolay olacak. Film endüstrisi gibi müzik endüstrisinin de kendini Facebook'ta göstermek isteyeceği düşünüldüğünde, Facebook için karlılığın artıracağını düşünmek zor değil.

Sosyal ağı henüz MySpace'ten daha az trafik çeken Google'ın müzik servisi henüz çok konuşulmuyor ama Facebook.com/Music dünyası bundan sonra aradaki rekabeti arttıracak ve daha her ikisi de daha çok gündeme gelecek.

Yorumlar (5)
 1. Bcakir Bcakir

  Güzel olarabilir, kız arkadaşınla falan müzik dinlemek. Facebook yeniliklerini artırarak devam ediyor. Eeeeeeee ne yapsın yerini almaya çalışan rakipleri çok :D

 2. Uğur Uğur

  Facebook işini biliyor.Myspace hem online sohbet hem müzik keyfini aynı anda verirken Facebook boş durmaz , helal olsun .Çok süper bir uygulama olmuş.Bir Facebook kullanıcısı olarak bu uygulamanın Facebook için bir çok artı değer katacağına inanıyorum.

 3. Mehmet Mehmet

  Desenize myspace'ın işi çok zor.Facebook müziğe el atarsa myspace kullanan kitle yavaş yavaş kayabilir.Myspace bunun için bir adım atmazsa farklılık anlamında birşeyler üretmezse kan kaybeder.Bakalım neler olacak sosyal ağ dünyasında

 4. Volkan Volkan

  Bence MySpace burada hedef değil. MySpace'in sonuna az kalmıştır.

  Burada Apple'in iTunes'u hedefe alınmış. İlk etapta alışkanlık yaptırmak, sonra şarkılar için ücret talebi ve satışı başlayacaktır, eminim. Apple gelişmeyi yakından takip ediyordur.

 5. Cihan Cihan

  Günaydın facebook :) Rus klonun vkontakte.ru'da çok önceden beri var..