Google Müzik Servisini Duyurdu!

Google bugün San Francisco'da başlayan ve halen sürmekte olan Google I/O organizasyonunda beklenen açıklamayı yaptı ve Google Music servisini an itibariyle duyurdu.

Daha önce Google'ın bir müzik servisi üzerinde çalıştığı duyumları sektörde kulaktan kulağa dolaşıyor ve konuyla ilgili çeşitli haberler yapılıyordu.

Kullanıcıların müzik arşivlerini servise upload ettikten sonra herhangi bir yerden, bilgisayardan ya da cihazdan dinleyebilmelerine olanak sağlayan Google Music için bir Android uygulaması da beta sürümle birlikte piyasaya sunuldu.

Müzikleriniz heryerden erişilebilir ve senkronize olacak Google Music'e göndereceğiniz müzikleriniz servisin kurulu olduğu tüm cihazlarınızda senkronize olacağı için, internet bağlantısının olmadığı durumlarda da müzik dinleyebilmek mümkün. Özellikle belirtmekte fayda var, senkronize olmasını istediğiniz müziklerinizi kendiniz seçtiğiniz için gigabaytlarca dosyayı senkronize etmeniz gerekmiyor.

Özellikle Android uygulaması bu noktada mobil cihazlarda keyifli bir tecrübe yaşatacak gibi gözüküyor.

Seçtiğiniz şarkının benzerlerinden karışık liste oluşturmak mümkün Diğer taraftan servisin özellikleri arasında belki de en keyifli olanlarından bir tanesi iTunes'daki Genius tarzında çalışan "instant mix" özelliği. İstediğiniz bir şarkının üzerinde bu özelliğe tıkladığınızda servis benzer şarkılardan karışık bir playlist oluşturuyor.

Haliyle müzikler önceden sisteme gönderildiği için Google Music'in bunları tanımlaması ve benzerlerinden bir liste oluşturması da kendi bilgisayarınızdan yaptığınızdan daha hızlı ve sağlıklı olarak gerçekleşiyor.

Google Music şimdilik sadece Amerika'da! Tüm güzel sözlerin ardından acı olan şu ki, servis şu an için sadece davetiye ile üye kabul ediyor ve daha da kötüsü sadece Amerika'da kullanılabiliyor. :(

Aşağıda Google Music'in kullanımı ile ilgili şirketin hazırladığı ve servisin arayüzlerini de inceleyebileceğiniz videoyu paylaşıyoruz.

Google Music ana sayfası olan music.google.com'a gidecek olursanız, şu anda sadece Amerika'da hizmet verildiği için görmek isteyeceğiniz detaylara ulaşamayacaksınız. Ancak music.google.com/about adresinden hem arayüzler hem de Google Music'le ilgili tüm bilgileri almanız mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.