Apple'ın Tasarım Gurusu Jonathan Ive Şövalye İlan Edildi
Genel

Apple'ın Tasarım Gurusu Jonathan Ive Şövalye İlan Edildi

Yepyeni bir yıl ve yeni yıl ile birlikte değişenler sadece takvimler değil. Kimilerimiz kendimizde bir şeyleri yenileme parolası ile yeni yıla başlıyoruz, kimi kurumlar çalışan pozisyonlarını düzenliyor ve kimi ülkeler de verdikleri ünvanları yeniliyor; bunlardan biri de İngiltere.

Haberimizin konusu ise Londra doğumlu olan Jonathan Ive'a özel bir İngiliz ünvanı verilmesi. Jonathan Ive Apple'ın tasarım gurusu olarak biliniyor ve Apple tasarım ekibinin başındaki kişi.

iMac, iPhone, iPod, iPad ve daha birçok Apple ürününün tasarımının altında imzası bulunan Jonathan Ive, Birleşik Krallık tarafından şövalye (Knight Commander of the British Empire) ilan edildi. Böylece Jonathan Ive bundan sonra adının önünde "Sir" ünvanını kullanma hakkı da elde etmiş oldu.

1992 yılından beridir Apple için çalışan Ive, geçtiğimiz yılın Ekim ayında aramızdan ayrılan Apple eski CEO'su Steve Jobs ile de oldukça yakındı. 2005 yılında Bill Gates de  şövalyelik ünvanına layık görülmüş fakat İngiliz vatandaşı olmadığı için "Sir" ünvanını kullanamamıştı.

Yorumlar (1)
  1. Sean Connery de almıştı. Yanlış hatırlamıyorsam eşini dövdüğü medyada yer alınca ünvanı geri alınmıştı.