İzlesene.com’da Akıllı Televizyon Deneyimi
Teknoloji

İzlesene.com’da Akıllı Televizyon Deneyimi

Intel, akıllı televizyonlar için işlemci üretmekten vazgeçse de, televizyon üreticilerinin internet birlikteliğini kolay kolay göz ardı etmeye niyeti yok. Akıllı televizyonlar ve bu televizyonlar için çeşitli uygulamalar hayatımıza girmeye başlıyor. İzlesene'nin telefonunuz ile kumanda edebileceğiniz Philips Smart TV için yaptığı çalışma da bu yönelime dikkat çekmek istiyor.

Türkiye'nin dijital medya markası olma yolunda hızla ilerleyen Nokta'nın, IVR teknolojisini kullandığı uygulama mobil ile webi etkileşimli hale getiriyor. Philips Türkiye’nin medya planlama ve satın alma ajansı Carat Medya işbirliğiyle geliştirilen uygulama, yeni nesil bir Smart TV simulasyonu sunuyor.

İzlesene.com üzerindeki Philips Smart TV kanalında telefon numaranızı yazıp aranmayı bekliyorsunuz. Aramayı yanıtladığınızda İzlesene.com oynatıcısına dahil edilen IVR teknolojisi cep telefonunuzu televizyon kumandası olarak kullanabilmenize olanak tanıyor.

Telefonunuzun tuşlarına dokunarak kanallar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Kanallar arasında gezinip, Twitter ve Facebook'a bağlananabildiğiniz bu uygulama, teknolojiye dönük hedef kitleyi akıllı televizyonlarla yakınlaştırabilir.

Söz konusu akıllı telefonlar olduğun da akıllı TV deneyimini zenginleştirmek daha da kolay oluyor. izlesene.com/kanal/philipssmarttv adresinden siz de bu deneyimi test edebilir, Philips SmartTV sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  bence ivr ve web i etkileşimli kullanan en iyi uygulama http://www.nilleduet.com/ olmuş...

 2. Guru Fasulye Guru Fasulye

  Arka planda guzel bir uygulama oldugu kesin, ama son kullanicilari tatmin edebilecek bir sistem oldugunu dusunmuyorum. Kanal degistirmek icin IVR ile baglanip ugrasmam gerekiyor. Belki de cok eglenceli bir sistem denemeden emin olmak mumkun degil, ama ne yazikki ulkemizdeki insanlarin IVR sistemleri (ozellikle telefonda 1 saat bekleten bankalar) ile edindikleri tecrubeler yuzunden bu sisteme on yargili (benim gibi) yaklasacaklari kesin.

  Herseyden ote, daha kolay bir sistem ile bu IVR aliskanligindan insanlar cok kolay vazgecebilirler.

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   IVR teknolojisi tüm telefonlardan denenebilmesi için kullanılmış olmalı. Gerçek Akıllı TV'yi kontrol etmek için sadece televizyona bir kablosuz klavye bağlamak gerektiği belirtiliyor. iOS ve Android uygulamaları mevcut şu an.

   http://www.philips.com.tr/c/smarttv/286459/cat/#control

 3. Neden bu kadar ballandıra ballandıra anlattınız ki? Sonuçta basit bir ivr sistemi? Üstelik ikide bir ivr'a bağlanmak mı yoksa fare ile tıklayarak videoyu kontrol etmek mi daha kolay???